Електронна бібліотека/Проза

АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Одягають на себе нові тіла. А потім їм подавай рідну печеру, ніби неандертальцям! Їм потрібен вогонь, біля якого може зібратись родина. І садок, в якому гратимуться діти. І гори з походами, аби спалити зайвий адреналін. Їм потрібна Земля. То на дідька вони лізуть у Космос?
В.-У все прискорював крок. Його гнучке, легке тіло само вимагало швидкого темпу. Воно хотіло бігти, а може – і летіти. Сутінкові долини перед лінією високих пагорбів потроху наближались. Лінія концентрованої пітьми, вкритої ажуром синіх випарів. Пульсація крові ставала все тихішою, і раптом свідомість В.-У затопив спокій. Врешті-решт, норми колонізації писали не колоністи – то чого на них злитись? Може, всі ці обов’язкові рідні халабуди вигадали бюрократи, що далі орбітальних станцій і носа не вистромляли. А колоністам, як і йому, подобалось би бігти довгими стрибками, відштовхуючись пальцями і кігтями нижніх, потужніших кінцівок від кам’яних осипів.
З кожним кроком його охоплював дедалі глибший і радісніший спокій. Він зможе прожити на планеті тисячу років – ресурсу енергії вистарчить. Скільки часу він залишатиметься людиною, якщо не отримає доступу до своєї повної особистості? А якщо він його таки отримає, то чи зможе залишитись таким самим гнучким і сильним, здатним за кількадесят хвилин добігти до Сутінкових Долин чи Полуденної ріки?
Думка про Полуденну ріку різонула його – він поки не бачив її сам, тільки дивився відео з сенсорів. Чи побачить коли? Чи, повернувши собі повну пам’ять, і дивитись на неї не захоче? Його потягне до інших річок. Певно, в його пам’яті чимало берегів, вигинів і піску. Це було б трохи кепсько – отримавши себе, втратити Полуденну ріку. Він чомусь був певен, що по її цитринових густих водах він зможе бігти так само легко, як і по хрусткій кризі рівнини чи розкришеному каменю передгір’я.
Небо стемніло. По коротких, жорстких кремнійорганічних волокнах його волосся перебігали іскри. Він схилив голову і злизав кілька фіолетових крижинок. В Бюро, ясна річ, сидять бракороби, але програма адаптації в них вийшла чудова. Його організм був досконалим. І при тому, здається, майже людським – до самих кінчиків тоненьких волосинок-хеморецепторів на зовнішніх контурах тіла.
Він побіг у бік горизонту, лінія якого зміїлась і зливалась з небом. Йому здавалось, що проскочити цю межу не так то й важко.

***

Поросле вересом кам’янисте плато, яке ще мить тому простягалося навсібіч, стрімко згорталося. Горизонт наближався і, водночас, стрімко скручувався. Дену, власне, це нічим не загрожувало – ще мить-друга, і посмертний світ WYB-5y обернувся б на райдужну кулю і зник у своїй комірці, а Ден опинився б у Склепі зі звичним приступом нудоти. Нічого страшного. Якщо не зважати на той факт, що він не давав команди на згортання світу. Ден перевів пульт в ручний режим, викликав панель завдань, знайшов процес «згортання світу» і зупинив його. Горизонт м’яко похитнувся і повернувся на місце. Слідом за поривом вітру по вересу побігла хвиля. Ще за мить все заспокоїлось, довколишній світ повернувся у попередній стан. Ден запустив тестування підпрограм маніпуляції зі світом, і переконався, що все функціонує ніби коректно. Чому ж тоді світ норовить згорнутись від банальних маніпуляцій з ландшафтом?
Власне, помилка могла ховатись у самому програмному ядрі світу WYB-5y. Це був неймовірно старий і ветхий посмертний світ. Може, один із перших. Його розробляла ціла команда, в якій Ден був радше підмайстром. На сирий код накладали новомодні латки, на них – нові, і через кілька років навіть базова структура світу стала настільки заплутаною, що ніхто й не намагався привести її до ладу. Дизайн, яким займався Ден, теж був далекий від шедевру – «ємність» світу в момент створення була мізерною. Тепер, за допомогою додаткових гео- і біомодулів він виправляв і розширював все, що міг, гублячи значно більше часу і сил, ніж пішло б на створення нового світу. Місцевий покійник навідріз відмовився переселитись в інший світ, не зважаючи на чисельні обіцянки перенести туди і старий дизайн. Він казав, що його і так все влаштовує, проте невгамовні родичі настоювали на покращенні його “житлових умов”. І Ден покращував — наскільки це дозволяли його вміння, стародавня, переплутана матриця, і сам мешканець, який обов’язково приходив, зупинявся кроків за двадцять, несхвально стежив за його роботою, а потім, без жодного слова, повертався спиною і йшов геть.
Сьогодні він не прийшов. І Ден був майже певен, що без мовчазного наглядача робота піде веселіше. Та сталося не так. Сама думка про черговий сеанс полювання на бліх у базовій програмі вселяла в душу жах. Цим, ясна річ, займуться програмери, але йому доведеться зі спокійним виглядом сидіти біля них, і раз за разом пояснювати тонку різницю між “недокументованими можливостями”, які він повинен терпіти, і помилками, які їм доведеться виправляти. Плодячи по дві нових на місці кожної виправленої…
Різкий, розлогий “клац!” ляснув його по вухах. Ден лайнувся і миттю шмигнув за найближчий гранітний валун. Знову

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Останні події

09.05.2025|12:40
У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
09.05.2025|12:34
Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
07.05.2025|11:45
Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
07.05.2025|11:42
Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
07.05.2025|11:38
У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка
06.05.2025|15:24
«Читаємо ложками»: у Луцьку відбудеться перша зустріч літературно-гастрономічного клубу
06.05.2025|15:20
Помер Валерій Шевчук
02.05.2025|13:48
В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
01.05.2025|16:51
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
01.05.2025|10:38
В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша


Партнери