Електронна бібліотека/Проза

Сорок дев’ять – не Прип’ять...Олег Короташ
Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
Останній прапорПауль Целан
Сорочка мертвихПауль Целан
Міста при ріках...Сергій Жадан
Робочий чатСеліна Тамамуші
все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
тато просив зайти...Олег Коцарев
біле світло тіла...Олег Коцарев
ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
добре аж дивно...Олег Коцарев
ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
КОЛІР?Олег Коцарев
ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

більшості випадків, можна було скористатись якимось аналогом дзеркала…
В.-У. біло цілком байдуже, хто він в дану мить – колонія грибків, згусток слизу чи юнак-Аполон – хоча й було відчуття, що тіло в нього зараз майже антропоморфне. Байдужості у цьому питанні сприяло те, що «перші колоністи» міняли зовнішність всього на кілька місяців.
- Слухай, я не збираюсь надсилати своє фото коханій дівчині, – сказав він. – Все, що мені потрібно – щоби перестали глючити програми. І якщо ви так і не спромоглися надіслати реліз, відповідний для моїх умов, я спробую розібратись з налаштуваннями сам. Тільки дайте повну інформацію про мої біологічні потреби. В мене не та ситуація, щоби експериментувати ще й з цим!
- У тебе недостатньо кваліфікації для польової відладки, – відповів технік.
- Я що, ніколи цього не робив?
- Робив. Тричі. Але цих спогадів у тебе немає.
Бісові спеціалізатори! Йому вже тричі доводилось викручуватись у схожих ситуаціях, але розумні хлопчики з томом інструкцій відсікають ці спогади, бо відлагодження програми – в компетенції інших спеців, а йому, бачте, це непотрібно!
- Тоді дайте мені доступ до персонального архіву, – сказав В.-У.
Відповідь він знав наперед.
- Відмовлено. Етап адаптації організму до середовища ще не закінчено.
- Але я можу і не дожити до адаптації без робочих програм!
Сперечатись було безглуздо. Для таких випадків був цілий кілометр інструкцій, які розповідали, що особистість піонера – серйозна перешкода для об’єктивного вивчення середовища. Так ніби він тут щось сильно вивчав! Вся інформація до них йде напряму з датчиків та сенсорів, якими нафаршировано все – від його мозку до сусіднього гірського масиву. Його рапорти йдуть прямим ходом в архів. Їх прослухають лише в тому випадку, якщо він перестане виходити на зв’язок і його визнають загиблим. І то тільки тому, що такою є процедура стирання блоку персональної інформації.
- Вам було надано всі необхідні програми для адаптації і відлагодження базового середовища, – бубонів технік, сидячи в зручному кріслі, і, вочевидь, цідячи пиво в моменти тривалих пауз.
В.-У відключив зв’язок. Незрозуміло, як людству, обтяженому такою кількістю ідіотів і бюрократів, вдалося вийти за межі Сонячної системи.
Хоч би й ця програма трансформації житлового середовища – кому вона насправді потрібна? Все що слід зробити – це вивчити планету, сформувати адаптовані тіла, і приймати потік колоністів. А будинки з ландшафтами хай вже самі собі вигадують. А може, їм так сподобається місцевий пейзаж і життя під відкритим небом, що й будинків не захочеться – он він хрустить ногами-лапами по молодій кризі, й чудово себе почуває. Трохи тоскно стає лиш коли приходять сутінки, і з розколів підіймається бузковий туман, але до всього можна звикнути. Ось він уже майже й звик.
Щоправда, колоністи, на відміну від нього, не були фаховими мандрівниками. І приходили вони на планету цілком, всією особистістю – зі спогадами, страхами, амбіціями і вподобаннями. Для них подорож і перепакування тіл були справжньою пригодою. І сіро-рожева пустеля довкола могла видатись їм не надто гостинною. А після виходу з трансформації – в якому б тілі вони не опинились – колоністів варто було посадити в крісло, налити чаю чи чогось міцнішого, і дати можливість подумати, як жити далі. Тому Космічне бюро зробило створення Першого дому однією з обов’язкових умов для початку передачі колоністів. В.-У мусів цей дім збудувати. Без коректних програм і власних спогадів, які, можливо, допомогли б ці програми налаштувати.
Він продовжував думати про будівництво, щоб не надто зосереджуватись на всьому решту. Наприклад, на генераторі, з яким, по суті, було нітрохи не краще. Він працював як годинник – поки не збільшувалось навантаження. Розширення каналу зв’язку, збільшення потужності реплікатора чи передача додаткової потужності на шахту, де йшов видобуток металу, заганяли генератор в ступор. Зв’язок зникав одразу, реплікатор щось безпомічно пищав і йшов у небуття слідом за зв’язком. Досить було повернути енерговитрату до мінімального рівня, як все оживало. Хоча генератора, за специфікаціями, було достатньо для середніх розмірів мегаполіса.
При тому розумники з бюро продовжують стверджувати, що все протестовано і мусить працювати, як годинник. А може, хтось замість «пакету колонізатора» надіслав «пакет виживання», і в тому вся біда? Але чому тоді не виходить збудувати навіть примітивне сховище? А поки все, що йому залишається – це боротись з обладнанням і писати слізні рапорти про непридатність його програм. А ще – лаятись з техніком, чия компетенція значно вужча від його власного заду на конторському кріслі.
В.-У піднявся. Йому захотілось прогулятися й розім’яти м’язи. Може, навіть пробігтися – до Сутінкових Долин, наприклад. Чого він сидить, втупившись в панелі? Довкола, як не як, дивний новий світ. Іще не колонізований.
Тієї миті думка про колоністів викликала у нього роздратування. Люди обертаються на згустки чистої інформації. Долають простір, про який і подумати-то страшно.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Останні події

14.07.2025|09:21
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року


Партнери