Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Інфотека - письменники

Горобець Олена

Поетеса

Народилася у 1988 році напередодні Всесвітнього дня письменника в одному з географічних центрів України – селі Добровеличківка Кіровоградської області.

Живе у Кропивницькому.

Олена Горобець - мама двох хлопчиків, але окрім того, вона ще й журналіст, редакторка і ведуча телерадіопрограм на КОДТРК «Кіровоград», громадська діячка.

У дитинстві сприймала світ як казку: опори електромереж на краю села здавалися їй вежами, біля якого був дуже красивий ліс, і Олена з друзями часто грала у різні ігри, зокрема у піратів, будувала хатки у лісі. Отакі чудові образи згодом почала фіксувати у віршах і казках. А ще подейкують, що на подвір’ї Олениної бабусі був закопаний якийсь скарб, бо там постійно знаходили якісь коштовні речі. Який це скарб, досі невідомо. Але дехто вважає, що неймовірні скарби зі слів можна знайти у її збірці віршів для дітей «Горобці-молодці» (видана 2017 року у видавництві «Фонтан казок» у форматі книжки-перевертуна спільно з віршами відомої київської поетеси Олесі Мамчич).

Вірші для книжки «Горобці-молодці» Олена Горобець писала для своїх синів – Любомира і Володі. Зізнається, що коли писала, то подумки поверталася у своє дитинство і трохи бешкетувала. Такі ж бешкетні вийшли і вірші. Усе почалося з того, що Олена написала вірш «Войовничі зайченятка», виклала його у соціальній мережі Фейсбук і тегнула головного редактора видавництва «Фонтан казок», письменника Івана Андрусяка. А ще Олена колись у смартфоні записала таку риму, яку б хотіла використати – «Молодці – на молоці», і ця рима згодом втілилася в одному з віршів «Горобці-молодці», на честь якого і названа книжка. Взагалі з горобцями в Олени дуже багато чого пов’язано, бо прізвище у неї таке - Горобець. Щоправда, це прізвище її чоловіка. Та все одно горобців Олена дуже любить, постійно підгодовує, і її син Любомир на один зі шкільних уроків зробив цілу презентацію з історичною довідкою про цих чудових пташечок. Ще Олена з синами колекціонує книжки про горобців. Також у родині чоловіка є справжній фамільний сервіз з горобцями.

Крім «Горобців-молодців», має ще дві збірки дорослої поезії - «Летючі менеджери»(2012) і «Сансара»(2017).Партнери