Re: цензії

25.07.2024|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Відчуває серце подихи часу
25.07.2024|Тетяна Череп-Пероганич
Книжка про літо, коли сонце стало чорним…
20.07.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Небоземляни – діти світла серед нас
19.07.2024|Богдан Дячишин, Львів
Я і є памʼять – вічний
18.07.2024|Тетяна Качак, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету ім.Стефаника
Літературознавчі візії Лариси Табачин
Знову – Селін, знову – війна
06.07.2024|Оксана Тебешевська, заслужений вчитель України
Верліброві філософеми Євгена Барана
28.06.2024|Сергій Постоловський
«Анатомія ненависті. Путін і Україна» Сергія Руденка. Книга для тих, хто хоче не тільки знати, але й зрозуміти
27.06.2024|Богдан Дячишин, Львів
«До світла, що у слові…» (Полілоги живого слова для дітей і дорослих)
20.06.2024|Віктор Вербич
Нора Ікстена: «Чи любов краща за життя?»

Інфотека - письменники

Горобець Олена

Поетеса

Народилася у 1988 році напередодні Всесвітнього дня письменника в одному з географічних центрів України – селі Добровеличківка Кіровоградської області.

Живе у Кропивницькому.

Олена Горобець - мама двох хлопчиків, але окрім того, вона ще й журналіст, редакторка і ведуча телерадіопрограм на КОДТРК «Кіровоград», громадська діячка.

У дитинстві сприймала світ як казку: опори електромереж на краю села здавалися їй вежами, біля якого був дуже красивий ліс, і Олена з друзями часто грала у різні ігри, зокрема у піратів, будувала хатки у лісі. Отакі чудові образи згодом почала фіксувати у віршах і казках. А ще подейкують, що на подвір’ї Олениної бабусі був закопаний якийсь скарб, бо там постійно знаходили якісь коштовні речі. Який це скарб, досі невідомо. Але дехто вважає, що неймовірні скарби зі слів можна знайти у її збірці віршів для дітей «Горобці-молодці» (видана 2017 року у видавництві «Фонтан казок» у форматі книжки-перевертуна спільно з віршами відомої київської поетеси Олесі Мамчич).

Вірші для книжки «Горобці-молодці» Олена Горобець писала для своїх синів – Любомира і Володі. Зізнається, що коли писала, то подумки поверталася у своє дитинство і трохи бешкетувала. Такі ж бешкетні вийшли і вірші. Усе почалося з того, що Олена написала вірш «Войовничі зайченятка», виклала його у соціальній мережі Фейсбук і тегнула головного редактора видавництва «Фонтан казок», письменника Івана Андрусяка. А ще Олена колись у смартфоні записала таку риму, яку б хотіла використати – «Молодці – на молоці», і ця рима згодом втілилася в одному з віршів «Горобці-молодці», на честь якого і названа книжка. Взагалі з горобцями в Олени дуже багато чого пов’язано, бо прізвище у неї таке - Горобець. Щоправда, це прізвище її чоловіка. Та все одно горобців Олена дуже любить, постійно підгодовує, і її син Любомир на один зі шкільних уроків зробив цілу презентацію з історичною довідкою про цих чудових пташечок. Ще Олена з синами колекціонує книжки про горобців. Також у родині чоловіка є справжній фамільний сервіз з горобцями.

Крім «Горобців-молодців», має ще дві збірки дорослої поезії - «Летючі менеджери»(2012) і «Сансара»(2017).



Партнери