Інфотека - письменники

Андрос Олег

авторська довідка

Письменник-фантаст. За освітою політолог, викладач філософських дисциплін, за покликанням – природоохоронець.

Кандидат політичних наук, науковий співробітник відділу екологічної політики Науково-дослідного інституту екологічної політики та збалансованого розвитку Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління.

З 2005 року – активіст Дружини охорони природи м. Києва «Зелене майбутнє», Молодіжного відділення Національного екологічного центру України та Громадської спілки «Вірний вибір». Співзасновник Спілки вільних журналістів «Природа над усе» http://nature-first.info/, редактор блогу http://pryroda.in.ua/greenart (художні природоохоронні твори).

Фантастику пишу з 11 років. Перший досвід спілкування з колегами-літераторами дістав в рамках діяльності студентського Літклубу КНУ імені Тараса Шевченка. Перше прилюдне читання оповідання «Людина і вогонь» поза стінами університету відбулося завдяки Юрію Покальчуку в кнайпі «Купідон» у 2005 році. Тоді ж, 2005 року, добрі люди допомогли створити персональну сторінку, яка перебазувалася у 2011 р. на http://www.andros.kyiv.in.ua

Літературні твори вперше опубліковані на порталі «Молода література» (Literatura.org.ua) у 2005 році, потім були online-публікації на порталах «Хайвей», «Літфорум», «Неофіційна газета», «Захід-Схід», «Природа України». Друкувався в «Екологічній газеті» (2006 р.), журналах «Український фантастичний оглядач», «Реальность фантастики», «Стіна» (2007-2010 рр.).

З 2004 року займаюся охороною зелених зон Києва від варварської забудови, протягом 2008 року брав активну участь як кореспондент в акціях громадської ініціативи «Збережи старий Київ».

У 2008 році у співавторстві з журналісткою Анжелікою Комаровою під враженням від широкомасштабної війни київських забудовників із народом написав повість «Територія Духу». Повість була видана за власний кошт та отримала популярність у колах, небайдужих до збереження обличчя Києва. Відрізняється твір поєднанням гострої сатири на київських владців та динамічного фантастичного сюжету.

«Територія Духу» була презентована 4 грудня 2008 р. за підтримки музичних гуртів «Наголос на голос» і «Torkvemada» у кнайп-клубі «Купідон». Друга презентація, 14 грудня 2008 р., разом із вокалістом етно-метал команди «Тінь сонця» Сергієм Василюком та київськими поетами відбулася на місці, що стало символом спротиву проти забудовного свавілля – на вулиці Первомайського, біля Студії звукозапису. У 2012 р. заплановане видання україномовного перекладу повісті.

У 2009 році став співорганізатором фестивалю «Час українського року», основна мета якого – збереження історичного та природного середовища Києва.

У 2009 року видавництво «LAT&K» випустило дебютну збірку моїх оповідань «Тут побували люди», що були написані протягом 2002-2009 років. Жанри збірки – найрізноманітніші, від соціальної прози до гумористичних та фентезійних оповідань.

Також я автор повістей «Бездоріжжя» (2006), «Кошаче плем’я» (2006) (частково опубліковані на сайті автора), наукової монографії «Екологістські рухи в сучасному політичному процесі» (К., Стилос, 2012).

Співавтор двох посібників та художньої книги:

1. Ваш перший контакт з журналістами і чиновниками (методичний посібник для Дружин охорони природи та інших молодіжних природоохоронних організацій). Випуск 1. – Київ, НЕЦУ, 2009, 2010. - 80 с. (у співавторстві з О. В. Василюком, І. С. Бондаренко, Н. І. Шпег).

2. Охорона природи у місті. Теорія, практичні поради, методичні рекомендації, менеджмент. Під ред. Н. Атамась. –  Київ, НЕЦУ, 2007, 2009 (у співавторстві з О. Василюком, К. Борисенко, І. Парнікозою).

3. Територія Духу. – К.: Спілка вільних журналістів «Природа над усе», 2008, 2010 (у співавторстві з А. Є. Комаровою).

Також написав у співавторстві з Ганною Заворотною ірочний методичний посібник «Знайомство осіб протилежної статі на етно-фестивалях та в археологічних експедиціях». Це брошура кишенькового формату, що містить купу практичних порад з поведінки на природі.

У 2011 створив музичний проект «AndrosLand», виконую пісні та інструментальні твори, жанр яких коливається від new age до dream trance та акустичного року.

 

Контактні дані

Email: androsland@inbox.ru
веб-сайт: www.andros.wol.bz, блоги: androsland.livejournal.com, andros.sumno.com, myspace.com/androslandua


Партнери