Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Події
Коронаційне закулісся
Цього року „Коронація слова” обіцяє бути ще більш цікавою, оригінальною, інтерактивною сповненою драйвом, непідробними емоціями та приємними несподіванками: організатори, спонсори та засновники масштабного мистецького проекту України поділилися планами на 13 коронаційний рік зі ЗМІ.
30 травня до „Укрінформу” на своєрідне інформаційне рандеву завітали представники преси, радіо та телебачення, щоб поспілкуватися з коронаційною командою та зазирнути за лаштунки українського Літературного Оскара.
XIII Церемонія „Коронації слова” підготувала справжню феєрію для мистецького світу: на літературному святі будуть частування від „Kraft foods”, танцювальні майстер-класи від „Аrthur Murray Dance Studio”, „Золотий пістоль” від Андрія Кокотюхи, ретро-фотосесія відЦентру креативної фотографії, благодійна лотерея, та багато-багато іншого.
Святковою програмою з пресою поділилися засновики „Коронації слова” – Юрій та Тетяна Логуші, „солодкий спонсор” проекту – Руслан Кавацюк, кінознавець та суддя конкурсу – Ігор Грабович, поетеса та літературна донька „Коронації” – Олеся Мудрак, а також молоді партнери: керівник відділу заходів готелю „Прем’єр Палас” – Олександр Дончук та директор Arthur Murray Dance Studio – граційна Ольга Струк.
Першою спілкування із журналістами на правах засновниці проекту розпочала пані Тетяна Логуш. Вона наголосила, що тринадцята „Коронація” – важлива подія, якщо не для усієї літературної спільноти, то для неї з паном Юрієм точно. Адже розпочиналося усе з ідеї, з любові до мистецтва, до літератури, до книги, а сьогодні конкур виріс, оформився, перейшов на новий рівень. Пані Тетяна подякувала спонсорам, партнерам, меценатам, благодійникам, що небайдужі до долі проекту, адже завдяки тісній співпраці Літературний Оскар спромігся вручати нагороди талановитим українцям цілих дванадцять років поспіль.
„Для нас честь підтримати конкурс. Ми раді бути причетними. Сила прикладу дієвіша, ніж сила слова, тому своїм прикладом, хочемо надихнути українців на партнерство” – говорить найвідданіший благодійник „Коронації слова” – Руслан Кавацюк, керівник відділу корпоративних справ компанії „Kraft foods”.
„Солодкий” доброчинець зізнався, що компанія є палкою шанувальницею творчих плодів „Коронації” (у „Kraft foods” навіть літературна полиця з коронованими творами облаштована). Працівники „Крафту” постійно читають, та й сам пан Руслан від коронаційних книжок рідко може відмовитися, адже тексти „дихають сучасністю”, вони незаконсервовані та оригінальні.
А як по-іншому, якщо твір, перш ніж потрапити до рук читача, проходить усі кола „Коронації”? Для команди конкурсу важливо розгледіти талант та дати йому можливість реалізуватися, саме тому головною умовою „Коронації слова” є те, що „перша премія” не може подавати твір наступного року, адже так важливо відкривати нові імена, а таких за дванадцятирічну історію проекту нарахувалося аж 275.
Ігор Грабович, один із суддів „Коронації слова” говорить, що письменники надсилають усе більше гідних робіт. Палітра авторської творчості помітно розширилася географічно, тематично, ідейно, жанрово та образно. Цього року на суддівському столі зустрілося чимало рукописів про Львів та Одесу, історично-патріотичних текстів, творів на релігійну тематику, зародився навіть такий жанр як „українське фентезі”.
І хоча переможець один, талановиті автори також отримають свої відзнаки: конкурсом передбачені спецпремії та нагороди від Андрія Кокотюхи, Олесі Мудрак, Католицького університету, шевченківців та драгоманівців.
Але це не останні сюрпризи Церемонії: короновані текстотворці дивуватимуть не тільки глибиною свого літературного таланту, а й хореографічними здібностями. Танцювальна школа Arthur Murray підготувала справжню танцювальну феєрію для письменників та гостей свята із запальною сальсою, пристрасним танго, тендітним вальсом, веселим твістом.
Наостанок пані Тетяна Логуш ще раз подякувала спонсорам за підтримку, дівчатам-організаторам – за працьовитість, ідейність, новаторство, письменникам – за талант, без якого усі старання були б марними.
Завершила укрінформівське побачення коронована Олеся Мудрак віршем „Пульс”, побажавши усім висот у творчості, в інтимності, в душевності чи навіть буденності.
12 коронаційних років поспіль український Літературний Оскар відкриває нові імена у вітчизняній бібліотеці літератури, народжує якісні, оригінальні, цікаві книги, що можуть скласти конкуренцію світовим шедеврам сучасності.
Літературні батьки проекту Юрій та Тетяна Логуші кажуть, що „кожний автор – це нова сторіночка у сучасній літературі, це нова універсальна історія, тому важливо, щоб молоді таланти відкривалися як для України, так і для світу”.
Дванадцятирічна робота „Коронації слова” дає успішні літературні плоди. Затяті книгоїди мають змогу читати українських авторів. Українські автори мають змогу бути прочитаними. Це головна мета літературного конкурсу Логушів, що ось уже стільки років поспіль успішно втілюється в життя спільними зусиллями вітчизняних словолюбів.
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року