Re: цензії

28.04.2025|Ігор Зіньчук
Заборонене кохання
24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій
«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
Джерела мови російського тоталітаризму
18.04.2025|Ігор Зіньчук
Роман про бібліотеку, як джерело знань
18.04.2025|Валентина Семеняк, письменниця
За кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
12.04.2025|Андрій Содомора
І ритмів суголосся, й ран...
06.04.2025|Валентина Семеняк
Читаю «Фрактали» і… приміряю до себе
05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
«Ненаситність» Віткація
30.03.2025|Ігор Чорний
Лікарі й шарлатани
Пісня завдовжки у чотири сотні сторінок
Головна\Події\Фестивалі

Події

15.03.2011|17:23|Буквоїд

PinchukArtCentre організовує Літературну ніч

18 березня о 21.00 в PinchukArtCentre відбудеться літературно-мистецька акція «Новітнє мистецтво і література: територія контакту – 2».

 

В проекті беруть участь ведучий телеканалу СТБ Григорій Решетник, відомі поети Сергій Пантюк і Андрій Любка, а також учасники проекту Кендіс Брайтц «Портрет художника, Київ» - українські митці  з усіх регіонів України.

Подія розпочнеться о 21.00 на третьому поверсі PinchukArtCentre у залі з роботами Даміана Ортеги.

В цей день арт-центр працюватиме до 23.00. Вхід вільний.

В рамках акції класичний текст китайського філософа Сунь-Цзи «Мистецтво війни» (VI ст. до н.е.), що надихнув Даміана Ортегу на створення роботи «Дев’ять типів місцевості», отримає нове звучання в інтерпретації відомого телеведучого Григорія Решетника, чий голос вважається одним із найкрасивіших і найпотужніших в Україні.

У новому вимірі буде представлено проект Кендіс Брайтц «Портрет художника, Київ»: Влад Кучерявий (Київ), Сергій і Олена Руднєви (Черкаси) та Дмитро Свєтін (Ізмаїл) представлять поетичні портрети південноафриканської художниці, а київський рок-н-рольний гурт «Love’n’Joy» наживо виконає її запальний пісенний портрет.

Відомі українські поети Сергій Пантюк і Андрій Любка у неповторній поетичній манері розкриють дві найважливіші складові проекту Василя Цаголова «У страху великі очі» – зображення різноманітних страхів, що переслідують людей і дослідження теми тероризму. Сергій Пантюк зачитає іронічні вірші з циклу «Українські жахливчики», Андрій Любка представить поезії зі своєї збірки «Тероризм».

Акція дозволить досягнути одразу кількох цілей: для поточних виставок в арт-центрі - створити особливий погляд на роботи художників, які мають тісний зв’язок з літературою; для учасників – це стане закликом до створення нових оригінальних творів на перетині сучасного мистецтва, літератури та класичної традиції; для глядачів – надасть змогу поспостерігати за живою інтерпретацією мистецтва, знайомитися з сучасною українською поезією та проникати у класичну літературу, яка ще ніколи не була такою близькою.

«Новітнє мистецтво і література: територія контакту - 2» - це вже третя літературна ніч, що проходить в рамках освітньої програми PinchukArtCentre. Перша літературно-мистецька акція, що була організована арт-центром спільно з ГОГОЛЬFEST та Любком Дерешем, пройшла в рамках виставки «Сексуальність і трансцендентність». Другу - арт-центр провів спільно з ЦСМ «Дах». Протягом події класичні тексти, що надихнули номінантів премії Future Generation ArtPrize, отримали нове прочитання та вираження акторами театру «Дах».

Розклад літературно-мистецької акції «Новітнє мистецтво і література: територія контакту - 2»

21.00-21.10 – збір глядачів біля робіт Даміана Ортеги, 3-й поверх. Вступне слово Олександра Міхеда, куратора акції;
21.10– 21.30 – читання ведучим телеканалу «СТБ» Григорієм Решетником уривків з книги китайського філософа Сунь-Цзи «Мистецтво війни» (3 поверх, зала з роботою Даміана Ортеги «Дев’ять типів місцевості»);
21.30– 22.00 – презентація поетичних та пісенних портретів Кендіс Брайтц (4 поверх, зала з роботою Кендіс Брайтц «Портрет художника, Київ»);
22.00– 22.30 – поетичні читання, присвячені серії робіт Василя Цаголова «У страху великі очі» (5 поверх, зала з роботами Василя Цаголова);
22.30– 23.00 – можливість поспілкуватись та поставити питання учасникам літературної ночі.

 

На фото: Сергій Пантюк



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

06.05.2025|15:24
«Читаємо ложками»: у Луцьку відбудеться перша зустріч літературно-гастрономічного клубу
06.05.2025|15:20
Помер Валерій Шевчук
02.05.2025|13:48
В’ятрович розкаже, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
01.05.2025|16:51
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» оголошує старт продажу квитків та імена перших учасників
01.05.2025|10:38
В Ужгороді презентували «гуцул-фентезі» Олександра Гавроша
30.04.2025|09:36
Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
29.04.2025|12:10
Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
29.04.2025|11:27
«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
29.04.2025|11:24
Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
29.04.2025|11:15
Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0


Партнери