Головна\Події\Премії

Події

03.12.2008|17:25|Буквоїд

Андрій Курков та Тарас Федюк увійдуть до Шевченківського комітету

Новопризначений голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Микола Жулинський запропонував президентові призначити членами Комітету Андрія Куркова та Тараса Федюка. Окрім того, до комітету і надалі входитимуть Василь Герасим’юк, Марія Матіос та Іван Драч.

Як заявив сам Микола Жулинський під час зустрічі у рамках «Книжкового листопаду», він має намір змінити не лише склад Шевченківського комітету, а й порядок визначення лауреатів Національної премії. Зокрема, йдеться про зміну Положення про премію.

- Сама процедура висунення претендентів на здобуття премії, яка нині існує, – радянщина. Одні мають можливість влаштовувати концерти, презентації та виставки у столиці, інші – ні, - каже Жулинський. -  Я хочу, щоб обговорення робіт претендентів на звання лауреатів найпрестижнішої в Україні премії було більш фаховим. Тому пропоную здійснювати відбір лауреатів спершу на експертному рівні, а вже затим вносити 3-5 кандидатур по усіх позиціях на розгляд Комітету.  Кожен із членів Комітету входитиме до експертної комісії. Після того, як  лауреатів буде визначено, реалізовуватиметься програма їх популяризації.

Коли це Положення буде ухвалено і набере чинності, голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка поки що не береться прогнозувати. Він каже лише, що лауреатів 2009 року будуть визначатися ще за старим Положенням.

На фото: Андрій Курков

Фото: www.inlit.com.uaкоментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери