Re: цензії
- 07.04.2026|Микола Миколайович ГриценкоБунт проти розуму як антиспоживацький протест
- 07.04.2026|Віктор ВербичІгор Павлюк: «Біль любові. Дивний біль»
- 07.04.2026|Ірина КовальНа межі нового народження
- 07.04.2026|Надія ЄришЛютий, який досі триває
- 06.04.2026|Андрій Павловський, письменник, журналіст, педагог, турагентСвітло, що не згасає у темряві (різдвяна проза, яка лікує)
- 06.04.2026|Віктор ВербичУ парадигмі непроминальної п’ятсолітньої історії
- 05.04.2026|Вікторія ФесковаАрхітектура травми: як заповнити «Її порожні місця»
- 02.04.2026|Ігор ЗіньчукВійна, яка стосується кожного
- 30.03.2026|Валентина Семеняк, письменницяСлово його вивершується, сіється, плодоносить…
- 25.03.2026|Анастасія БорисюкЧи краще озирнутися й не мовчати?
Видавничі новинки
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
Події
Тернополянка показала свою унікальну колекцію книг, котрі збирала десятиліттями
Тернополянка Леся Вашків зібрала унікальну домашню бібліотеку з понад 4000 тисячі книг
Тернополянка Леся Вашків зібрала унікальну домашню бібліотеку з понад 4000 тисячі книг . Книги, які ледве поміщаються в будинку, допомагає збирати вся родина. Передає канал Тернопіль1.
Понад 4 тисячі книг – це домашня бібліотека тернополянки. У будинку пані Лесі книжки скрізь: на полицях, столах і навіть в шафах для одягу. Збирала власну добірку книг жінка впродовж всього життя. Значну частину видань пані Леся отримала в спадок від матері. Іншу частину - купувала разом з чоловіком та дітьми.
"На щастя, Бог послав мені чоловіка, який поділяє моє захоплення. Тут і книжки, які ми купуємо не впродовж років, а десятиліть. І книжки, які мені дарували різні люди з різних оказій. Я сама дарую і дарують мені", розповідає власниця домашньої бібліотеки Леся Вашків.
Власниця бібліотеки розповідає, має звичку щомісяця читати по 2-3 книжки. Це понад сорок нових за рік. Йдеться лише про ті, з якими знайомиться вперше. Крім того, має улюблені книжки, які перечитує незліченну кількість разів. Пані Леся каже, ніколи не шкодувала грошей на покупку свіжих видань, у книжкових магазинах вона частий гість.
Та якщо вірити статистиці – 43% населення України читають хоча б одну книгу за рік. З них 38% - збирають домашні бібліотеки. Це дані компанії Research & Branding Group. А от вчені Уельського університету довели, якщо читати по 30 хвилин щодня – житимете на 2-3 роки довше. Пані Леся каже, і сама для себе визначила плюси регулярного читання. Серед основних - легко говорити, писати, спілкуватися і думати.
"Хто в дитинстві не читає, той в зрілості не думає, той не вміє думати. Хто не вміє думати, того легко надурити, бо він приймає погані рішення. Погані рішення вдома, погані рішення на ринку, погані рішення біля скриньки голосування. А відтак, через дурість одного, даруйте мені, або лінивіство, не бажання читати - страждає цілий народ", каже Леся Вашків.
Інформація: 0352.ua
Додаткові матеріали
- В Амстердамі відкрилась найбільша виставка робіт Рембрандта
- Письменник Тарас Ващук подарував українській школі в ОАЕ партію видань «Книга-мандрівка. Україна».
- Директор Інституту книги розповіла, які напрями фінансуватимуть у 2019-му
- Поміж свободою і безпекою: більше ніж “за” і “проти”
- Порошенко закликав відомих і успішних українців популяризувати любов до читання книг
Коментарі
Останні події
- 07.04.2026|11:14Книга Артура Дроня «Гемінґвей нічого не знає» підкорює світ: 8 іноземних видань до кінця року
- 07.04.2026|11:06Українське слово у світі: 100 перекладів наших книжок вийдуть у 33 країнах
- 06.04.2026|11:08Перша в Україні spicy-серія: READBERRY запускає лінійку «гарячих» книжок із шкалою пікантності
- 06.04.2026|10:40Україна на Брюссельському книжковому ярмарку: дискусії, переклади та боротьба за європейські полиці
- 03.04.2026|09:24Кулінарія як мова та стратегія: у Відні презентували книгу Вероніки Чекалюк «Tasty Communication»
- 30.03.2026|13:46Трамвай книги.кава.вініл на Підвальній повертається в оновленому форматі
- 30.03.2026|11:03Калпна Сінг-Чітніс у перекладі Ігоря Павлюка
- 30.03.2026|10:58У Києві оголосили переможців літературної премії «Своя полиця»
- 19.03.2026|09:06Писати історію разом: проєкт «Вишиваний. Король України» розширює коло авторів
- 18.03.2026|20:31Україна візьме участь у 55-му Брюссельському книжковому ярмарку
