Головна\Події\Культура

Події

12.08.2013|17:03|Буквоїд

«Крилатим» - 50 років!

Півстоліття пригодницький журнал для дітей «Крилаті» стукає в кожну українську оселю, де є дітлахи дошкільного та молодшого шкільного віку.

Журнал українського юнацтва є найбільшим видавничим проектом Спілки Української Молоді у світі. Його витоки сягають 1949-го року, коли в Канаді розпочалося видання журналу для молоді «На Варті». Згодом це видання об’єднується із журналом «Крила». Відрізнялося воно від іншої дитячої періодики дописами про визвольну боротьбу українського народу, призвичаювало малих українців не забувати найголовніші історичні дати та найактуальніші події з життя української спільноти в еміграції.

Новим поштовхом до розвитку журналу став VІІ Світовий Конгрес Спілки української молоді (1962 р.), на якому було присвячено особливу увагу справам Юнацтва. Новий журнал вміщав інформацію, яку виховники Юнацтва використовували як допоміжний матеріал на виховних сходинах, або ж діти самостійно могли поповнювати свої знання цікавою інформацією про Україну і вже від наймолодших літ призвичаювалися до читання українських книжок і журналів.

Головними редакторами «Крилатих» були Володимир Давиденко, Леонід Полтава, відомий письменник для молоді та довголітній голова Об’єднання Письменників Дитячої Літератури Богдан Гошовський, Данило Чайковський, Петро Кізко, Володимир Леник, довголітній Голова Центральної Управи та Голова Центральної Виховної Ради СУМ Омелян Коваль, сумівки – подруга Павлина Андрієнко-Данчук та Ольга Король.

Наприкінці 1990-х років «Крилаті» переїжджають до України і головним редактором видання стає сумівка подруга Світлана Вербова, а з кінця 2007 року «Крилаті» були зареєстровані як пригодницький журнал і стають всеукраїнським виданням для українських дітей. Очолювала редакцію на той час подруга Людмила Юрченко, а з 2012 року мені пощастило працювати у дружньому і професійному колективі журналу «Крилаті».

Сучасне видання організоване зусиллями Світової Управи СУМ та Української Видавничої Спілки, і зараз разом зі мною над працюють: член НСПУ, відома художниця Катерина Міщук, яка є головним художнім редактором і дизайнером, професійний верстальник Олена Дзюба, літературний редактор Наталія Штельмах та колектив неординарних ілюстраторів дитячої періодики, автори та майстри.

Двохмісячник має на меті не лише розважати та навчати, але і формувати із маленького громадянина нашої держави великого патрота і державо творця, допомогти у вихованні юного українця – європейського, обізнаного та творчого, самодостатнього, гордого тим, що він є частинкою великої української нації. У своїй концепції журнал «Крилаті» спирається на виховні ідеали Спілки Української Молоді – любов до Бога та України. Хоч і розрахований журнал на аудиторію дитячу, але на його сторінках цікавинки для себе можуть знайти все, навіть батьки, виховними молодшого юнацтва та вчителі. Гарне художнє оформлення та сучасний дизайн не залишать малечу байдужою. А велика кількість інтерактивних завдань полегшить читання та запам’ятовування корисної інформації. Особисто я захоплююся історією цього видання, його патріотичним спрямуванням, його просвітницькою метою, його ідеєю (адже «Крилаті» на благодійній основі отримують багато притулків для дітей та нужденних родин) і бажаю довгого і плідного життя.

З повагою до кожного небайдужого серця своїх читачів,

головний редактор журналу «Крилаті»

Тетяна Винник

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

14.07.2025|09:21
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року


Партнери