Події

07.02.2009|08:07|Буквоїд

Вахтанг Кіпіані: «Гроші таким, як я, пропонують або дебіли, або циніки»

6 лютого на порталі «Буквоїд» відбувся чат із Вахтангом Кіпіані. Подаємо відповіді відомого українського журналіста на запитання читачів.

Bax 08:41:33Вахтанже, а ти не думав написати книжку «100 великих українців»? Мені здається, що матеріалу у тебе повинно бути вдосталь....

Вітаю! Думав написати книжку та часу забракло. Цікаво було б описати кухню цього великого проекту - від дискусії про ідентичність (хто такі українці взагалі) і до фальсифікації результатів. Маю багато цікавезного матеріалу для соціологів, істориків, публіцистів.

Тоня10:01:55Знаю, що у Вас одна із найбагатших колекцій українського самвидаву. Не думали видати її видати окремим альбомом? Я б із задоволенням придбала:)

Колекцію видати одним альбомом неможливо. Вона дуже велика. Понад 700 назв, це - тисячі примірників. Майже готовий каталог періодичного самвидаву 1964-1991. Його, сподіваюсь, можна буде отримати у дарунок або купити.

Назар 09:25:42Вахтанг, я чув про якийсь новий проект, який ти запускаєш із «Главредом». Що це за проект і яка твоя у ньому роль? Редактора?

Вчора ми цей проект якраз презентували. Це буде щомісячне експертне опитування щодо найвпливовіших «людей місяця». Такий собі топ-100 січня, лютого і т.д. А в кінці року за допомогою калькулятора :) у нас буде «перша сотня» року. Моя роль? Я - координатор цього процесу.

Артур16:09:37Вахтанг, чтобы стать известным журналистом, обязательно идти на риск, или существует критическая масса «нерискованной креативности»?

Конечно, существует. Особенно - во внеполитической журналистике. Весь вопрос - о чем пишешь и как.

Bax08:42:11Розкажи, чим ти зараз займаєшся. Бо ти якось зник з інформаційного простору...

Я не зникав. Просто переніс свою журналістську діяльність з офісу до дому:). Незабаром повернуся:).

Вероніка 11:24:07Кажуть, що журналісти часто йдуть на компроміс у відносинах з політиками, за умов фінансового чи іншого стимулу. Можете зазначити про себе: чи були у вас такі випадки, коли пропонували гроші?

Не знаю, чи «часто». Такі випадки є. Я ж не маю близьких стосунків із політиками. Не відчуваю ні потреби, ні бажання. Гроші таким, як я, пропонують або дебіли, або циніки. У таких випадках я м’яко посилаю у відомому напрямку. Востаннє мені гроші пропонував представник відомого бізнесмена N. за те, щоб не ставити матеріал про нього у «Фокусі». Я його СМС показую студентам на тренінгах.

ktatat 11:56:40Український журналіст... Специфічний статус... За звичай за такими журналістами «хтось» стоїть... Якщо це не таємниця... Розкажіть про це. Які бізнес кола Ви представляєте чи так звані «партії»? Хто Вам платить і замовляє опери? Сергій Мисько (Ктатат)

Я не представляю ніякі бізнес-кола. А про членство у партії я секрету не робив. «Опери» не люблю.

ivan 12:10:38Хто все ж таки формував концепцію «Великих українців»? Очевидно, що проект був провальним і з точки зору організації, і в сенсі змістовного наповнення й суспільного резонансу. Чи можна було цього уникнути?

Я не погоджуюсь із вихідними твердженнями щодо провалу. Розгорнуті дискусії на ці теми вже були і повертатися у травень минулого року сенсу не бачу.

cks 12:11:44Вахтанге, як ваш великий медійний проект, про який ви якось писали у своєму блозі?

Я багато пишу у своєму блозі. Уточніть, будь ласка, про що йдеться.

Бос12:12:24Дуже хотілося б прочитати на сторінках журналу «Фокус» інтерв’ю з автором популярного роману «Корона Данила Галицького» Романом Коритком. Чому Ви досі цього не зробили? Переконаний, що імідж журналу від цього тільки виграє.

Я попрошу головного редактора журналу «Фокус» Михайла Гладкого взяти інтерв’ю у чудового письменника Романа Коритка і опублікувати у найближчому числі тижневика:)

ivan 12:13:03Чи є у гостя намір реалізуватися в політичній сфері? Дивлячись на Андрія Шевченка, не ставите собі питання: а чєм я хуже?

Я почав займатися політикою тоді, коли мій товариш і колега Андрій Шевченко ще вчився в школі. У Миколаєві я був членом ради УРП вже у 20 років. І потім не був байдужим до політики. Я не виключаю, що займатимусь політикою, але це не є мета і я не докладаю якихось до цього зусиль.

Irusya 12:39:40Свого часу ходили чутки, що Ви повинні очолити україномовний «Ньюсвік». Чому цього не сталося?

Це питання відкладено. Порахували й прийшли до висновку, що наразі це неможливо. Хоча щастя було так близько:)

Martyn_Gavryluk 12:40:52У мене книжкове запитання. Назвіть, будь ласка, перші 5 книг Вашого особистого рейтингу.

Мій улюблений письменник - натураліст Джеральд  Дарел. а решта залежить від віку, часу і настрою.

Читач_2 12:55:39Пане Вахтанже, як на Вашу думку, чому, попри вшанування пам´яті, в Україні досі не видано спогади дисидентів, яких ми втрачаємо?

В Україні видано десятки книжок українських дисидентів, політв’язнів, і про них теж чимало. Найбільше в цьому робить Харківська правозахисна група, Євген Захаров і Василь Овсієнко. Можу повідомити, що ближчим часом буде презентація книжки Михайла Гориня, до якої причетний і я.

Володимир 12:58:24Як ти з трьома дітьми справляєшся?

Я їх просто люблю. А «справляється» з ними, здебільшого дружина Тетяна:)

Dmytro 12:44:42Вахтанже, на Вашу думку, яким буде медіа-ландшафт України після кризи?

Не візьмуся прогнозувати. Боюсь, що не кращим і привабливішим, ніж до кризи. Українці не вчаться на помилках.

cks 12:51:52 Уточнення мого питання: «Кароче, після сьогоднішнього чаювання з одним дуже відомим у певних колах жж-юзером potekhin (на пєрвий раз не буду його називать), вирішив я стати медіа-олігархом. Думаєццо, є одна вільна ніша, чи точніше сказати б, нішечка на ринку.» від 4 січня 2008 р.

Ота «ніша» і «нішечка» все ще не заповнена. Але, як з"ясувалося, до недавнього часу медіабізнесмени ходили тільки, як їм здавалося, правильними дорогами. Сподіваюсь, що після гострої фази кризи у деяких головах наступить просвєтлєніє і ми повернемося до тих ідей.

Irusya12:41:15Ви колись писали вірші?:)

Чесно - ніколи. Та й як читач між прозою і поезією виберу невіршований текст. В голові не вкладається - як поети пишуть свої вірші. Дякую всім, хто надіслав запитання. Дякую Сергієві за запрошення.Додаткові матеріали

25.11.2008|07:18|Re:цензії
Вахтанг Кіпіані: «Дисидентська література допомагає бути сильнішим»
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери