Re: цензії
- 16.01.2025|Ігор ЧорнийБориславу не до сміху
- 09.01.2025|Богдан СмолякПодвижництво, задокументоване серцем
- 07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-ФранківськВолодимир Полєк – жива енциклопедія
- 03.01.2025|Віктор ВербичОбітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
- 02.01.2025|Галина Максимів, письменницяПро вибір ким бути: ножицями чи папером
- 31.12.2024|Михайло ЖайворонМіж рядками незвіданих тиш
- 31.12.2024|Галина Максимів, письменницяПодорож, яка змінила світ на краще
- 30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськFemina est…
- 30.12.2024|Віктор ВербичКоли любов триваліша за життя
- 30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор«Небо єднати з полем...»
Видавничі новинки
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
Події
Новини і новинки від Старого Лева
Подали друзі Старого Лева
Старенький Лев у поті свого волохатого чола працює над новими книгами, щоб на львівському форумі видавців його маленькі читайлики отримали нові, якісні, цікавезні книги. Їх буде чимало. І всі вони заслуговують на вашу увагу.
«Видавництво Старого Лева» у цьому новому доробку презентує цілком нових авторів, з якими ще досі не працювало, і навіть відкриває нові імена - і письменників, і художників.
Спершу про книги, які насамперед треба читати, а не розглядати.
Щойно вийшла друком книга харків´янки Олесі Чертової «Дана і дракон» з вигадливими ілюстраціями львів´янки Юлі Процишиної. Це казкове фентезі насамперед для дівчаток, які потайки мріють про те, щоб із ними сталося щось незвичайне, казкове, мріють про лицарів і часто не помічають, що лицар може ховатися у незграбному однокласникові, котрий виявляє до дівчинки увагу. Дві невеликі повісті - «Дана і дракон» та «Дана і русалка» - читаються на одному подихові. Перегукується з цією книжкою і фантазійна повість «Подорож туди, де сніг» Марини Рибалко, котра має вийти до вересневого форуму в серії «Дивовижні світи» з обкладинкою тієї ж Юлі Процишиної, але з ілюстраціями самої авторки. Тут також головна героїня дівчинка, Марійка, дівчинка з реальності, котра потрапила в інший вимір, з якого їй допоможуть вибратися лише її друзі.
Для майже підлітків - повість Оксани Лущевської «Друзі за листуванням». Авторка, котра зараз навчається у США, дуже добре знала предмет своєї розповіді. Адже її героїня, українська дівчинка Ксеня з провінційного містечка, потрапляє в англомовний літній табір у США, де й знайомиться з американським хлопчиком Еріком. Між дітьми зав´язується чи то трепетна дружба, чи майже любов, але їм важко розлучатися, і коли цей момент розлуки все-таки настає, вони починають листуватися. Чи не кожен з нас переживав колись подібну історію в юності і, напевно, читачам цієї книги відразу захочеться почути продовження і дізнатися, чи приїхав Ерік в Україну. Тому Оксана вже починає працювати над новою книгою. Книга щедро і стильно ілюстрована графічними ілюстраціями Наталки Гайди.
А от цей новий для українського ринку автор Сергій Гридін вчинив справжній бум серед школярів своєю першою книжкою «Федько, прибулець з Інтернету», яка здобула на квітневій дитячій виставці у Львові диплом «Книжкове левеня. За найкращий дебют». І щоб дебют не залишився лише дебютом, видавництво друкує продовження пригод Сашка Біленького, його товариша Петрика на прізвисько Професор, Марічки Петренко та цілком незлого, ба навіть симпатичного комп´ютерного віруса Федька. Цього разу друзі потрапляють до закинутого міста у віртуальному вимірі, яке захопили підступні шмиглі. Цього разу їм спершу треба врятувати Федька, а потім себе. Сергій Гридін знайшов свою особливу авторську манеру - його авторська мова переповнена жартами, подекуди школярським сленгом, кумедними слівцями, що дуже подобається дітям - вони просто регочуть.
І нарешті - сенсація сезону! Повість «Сестричка» від наймолодшої авторки Олі Русіної. Зараз Олі 16, а писала вона книгу у свої п´ятнадцять. І написала хвацько, з великим письменницьким хистом. Повість з одного боку спровокована нашою серією «Обережно: дівчата!», яку Оля запоєм перечитала, а з другого - інспірована молодшою сестричкою Олі, Катею (у книзі вона Ксеня), бо, як каже сама юна авторка, Катя і є такою малою дівчинкою, з якою навіть дорослим треба бути обережно, бо в неї на всі питання є свої власні відповіді. Книгу рясно, весело і дотепно проілюструвала Оксана Мазур.
А тепер ми повернемося до тих ошатних, кольорових, подарункових книг, які хочеться пригортати до серця, виставляти на полицю і дарувати найдорожчим маленьким людям.
Є тут книжечка на картоні, для найменших - чудові маленькі віршики «Забавлянки» від майстра дитячої літератури Галини Малик з ілюстраціями молодої художниці Вікторії Намазової. З цією книжечкою батькам буде легко забавити дитину, наприклад, посадити на коліно і побавитися в коника чи взяти її долоньку і полічити пальчики. Це третя книжечка з картонної серії Старого Лева для найменших. Крім неї, цього року вже виходили друком «Лапи і хвости» Мар´яни Савки та «Хто кричить кукуріку?» Ігоря Січовика. До речі, це перша книжка Галини Малик у «Видавництві Старого Лева», але не остання, бо наступна вже в роботі.
Щоб вам було із чим піти в гості до дитини, якій від трьох до шести, ми приготували яскраві, ошатні, з красивими соковитими малюнками подарункові видання. Насамперед книга з дотепними милими віршиками Романа Скиби і розкішними акварельними ілюстраціями Марічки Михайлошиної «Баламутинки». Романа Скибу ви вже, мабуть, добре знаєте і не маєте сумніву у його високому класі літературної майстерності, а от ім´я художниці - Марини Михайлошиної - обов´язково запам´ятайте, бо в цієї молодої дівчини велике майбутнє. Повз книжку, яку вона створила для Старого Лева, неможливо байдужо пройти.
А збірничок казок Лесі Мовчун з ілюстраціями молодого художника Дмитра Кузьменка «Арфа для павучка» має всі шанси стати улюбленою книжкою вашої дитини і бути зачитаною до дір. Бо казки в ній такі теплі, зворушливі, словом, Леся Мовчун належить до когорти найкращих українських письменників сучасності. Кожна казка - маленький шедевр. А від малюнків Дмитра годі відірватися.
Отож, ви вже знаєте, з чим іти в гості до найменших.
А коли дитина, до котрої ви зібралися, вже читає чи вже ходить до молодшої школи і все ще так любить розглядати гарні малюнки, візьміть для неї перевірену часом класику - казку «Карлик Ніс» Вільгельма Гауфа у бездоганному перекладі Євгена Поповича з достоту вишуканими, напоєними епохою казкового середньовіччя ілюстраціями Ростислава Попського. Про цього художника ви ще також, напевно, не чули, але скоро почуєте, і не раз. Це справжній унікум, він ніде не вчився малювати, але в це мало хто повірить. Краще побачити ці ілюстрації - вони самі говорять за себе.
Отож ми підійшли до останньої з кольорових новинок. (Тут волохате чоло зрошує холодний піт хвилювання, а лев´яче серце гупає втричі швидше!). Це ж книга-візитка - віршована казка від вірної подруги Старого Лева Мар´яни Савки «У місті Старого Лева» з ілюстраціями Володимира Штанка, достойного сина достойних батьків-художників.
29 віршованих строф захоплюючого сюжету, кожна з яких починається єдинопочатком: «У місті, що зветься по-княжому - Львів». 48 сторінок бездоганних яскравих ілюстрацій, на яких такий затишний, майже казковий Львів, такі симпатичні львів´яни, навіть мер та дільничний інспектор викликають симпатію, така елегантна Жирафа, такий поважний Слон, такий денді Крокодил і такий добрий, привітний Старий Лев у дивовижній короні з львівських веж.
І хто ще не бував у Львові, то, побачивши цю книгу, пакуватиме валізи. А хто не раз бував у Львові... також пакуватиме валізи - аби приїхати ще раз. Бо - як пише Мар´яна Савка -
«Це місто, в якому ви щастя знайдете.
Його прославляють співці і поети.
Тут вулички, площі, старенькі трамваї,
Тут Лев у мансарді живе залюбки,
І люлечку курить, і чай попиває,
І дітям друкує чудові книжки!»
Коментарі
Останні події
- 17.01.2025|11:04Топ БараБуки: короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 15.01.2025|10:48FRANKOPRIZE 2025: Комітет розпочав прийом заявок
- 12.01.2025|20:21Філософські есе Олега Кришталя крізь призму відгуків
- 12.01.2025|08:23«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
- 11.01.2025|21:35«Де моє хутро»: історія про силу прийняття вперше презентували у Львові
- 11.01.2025|09:00«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»
- 10.01.2025|14:39У Луцьку відбудеться театралізоване дійство «вірші. хліб. вино»
- 10.01.2025|07:49«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Візитівка»
- 09.01.2025|07:59«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Обрії»
- 08.01.2025|08:18«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Минувшина»