Re: цензії
- 18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськНотатки мемуарного жанру
- 17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменницяВолодимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
- 14.12.2024|Валентина Семеняк, письменницяКлюч до послань
- 10.12.2024|Ігор ЗіньчукСвобода не має ціни
- 01.12.2024|Ігор ЗіньчукТомас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Видавничі новинки
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
23 події Форуму видавців, які неможливо пропустити
15 вересня стартує 23 Форум видавців.
Загалом протягом чотирьох днів відбудуться зустрічі, презентації, лекції, майстер-класи, воркшопи, перформанси, які об’єднано у спецпрограми. Участь у фестивалі візьмуть іноземні гості, серед яких всесвітньовідомі письменники, та видавці. Читомо пропонує 23 події, які неможливо пропустити.
Комікс-воркшоп з Райнхардом Кляйнстом «2 дні на репортаж: комікс-газета»
Кляйст створює фантастичні та захопливі історії, малює гротескні та хворобливі графічні новелли в апокаліптичних міських районах. Найвидатніша серія коміксів «Berlinoir» є в той же час темою запеклих суперечок про теперішні і минулі суспільні події в метрополії.
Райнхард Кляйнст
bz-berlin.de
Утопічні комікси Кляйста передають бачення реальних подій та викривають багатошаровий портрет суспільства. В той же час Кляйст приділяє багато уваги графічному журналізму. Під час Форуму видавців він запропонує воркшоп для українських коміксистів та ілюстраторів, результатом якого має стати друга комікс-газета Goethe-Institut. Про першу можете прочитати тут.
Де: «URBAN» бібліотека (вул. Устияновича, 4).
Коли: 15 вересня (четвер) 11:00 – 17:00.
Дилема Лема: дискусійні питання біографії Лема та його рецепції Львова
У рамках 23 Форуму видавців у Львові вперше відбудеться фестиваль «Місто Лема». Захід організовано на честь відомого польського письменника-фантаста Станіслава Лема, що народився і виріс у Львові.
Cтаніслав Лем
сulture.pl
У межах програми, що розпочнеться 13 вересня, відбудуться дискусії, віртуальна екскурсія місцями Лема у Львові, обговорення та презентація першого зібрання творів Лема українською.
Де: Музей етнографії та художнього промислу НАН України (просп. Свободи, 15).
Коли: 15 вересня (четвер) 11:00 – 12:30.
Лекторій «Велике повернення Ньо-Йоркської Групи»
Продакшн-студія OFF Laboratory та режисер Олександр Фразе-Фразенко запросили членів Нью-Йоркської Групи поетів бути спеціальними гостями в програмі «Акваріум в Морі. Історія Нью-Йоркської Групи». під час Форуму Видавців.
cyberspaceandtime.com
Серед акцій – індивідуальні літературні зустрічі, тандеми, лекції, та дві центральні події. Зокрема літературознавиця Олена Галета прочитає лекцію «Адамова мова: Нью-Йоркська група в українському літературному контексті», а дослідниця Мар’яна Рубчак – «На межі часу. Слово про Богдана Бойчука».
Де: Інститут Івана Франка Національної Академії Наук України (вул. Драгоманова, 18).
Коли: 15 вересня (четвер) 12:00 – 13:15.
Панельна дискусія «Аґнон: 50 кроків, щоб зрозуміти. Можливість перекладу»
Проект «Аґнон: 50 кроків, щоб зрозуміти» (вулична виставка, зустрічі з письменниками та літературна резиденція). Програма є своєрідним жестом пам’яті про отримання Нобелівської премії Аґноном 50 років тому, у 1966 році, яку він отримав за ряд текстів, серед яких чимало про Бучач. Найголовнішим текстом Аґнона, що стосується Бучача, є «Нічний постоялець» (або «Гість на одну ніч»), написаний Аґноном після візиту до рідного міста у міжвоєнний період.
Де: Палац Потоцьких, дзеркальна зала (вул. Коперника, 15).
Коли: 15 вересня (четвер) 12:00 – 12:45.
Розмова «Кому потрібні каталоги українських виставок та книги про мистецтво? І за скільки…»
На Форумі видавців – новий тематичний майданчик з робочою назвою «УВК — Леополіс». Саме книги, у яких візуальне важливіше від вербального, є найбільш популярними у світі; де візуальне диктує образ і стиль, дають найбільшу кількість новацій, експериментів, креативу; базуються на багатій візуальній культурі, є найбільш прибутковими.
«Українська візуальна книга» – це спроба подискутувати у клубному форматі про явище, що має великий потенціал, але поки що не усвідомлене як ринковий напрям, як сегмент креативної економіки.
У рамках спецпрограми відбудеться розмова із засновником родинної друкарні Huss та нішевого видавництва ArtHuss Костянтином Кожем’якою «Кому потрібні каталоги українських виставок та книги про мистецтво? І за скільки..», яку модерує співкуратор спецпрограми, арт-менеджер, куратор українських і міжнародних мистецьких проектів Павло Гудімов.
Де: готель «LEOPOLIS», конференц-зал (вул. Шевська, 16).
Коли: 15 вересня (четвер) 15:00 – 16:00.
Авторська зустріч Томаса Венцлови
Легенда європейської літератури, письменник, перекладач, літературознавець, дисидент, один із засновників Литовської Гельсінської групи Томас Венцлова – Почесний Гість 23 Форуму видавців у Львові. Свою літературну кар’єру Венцлова розпочав у 60-х роках із поезії та перекладів творів Анни Ахматової та Бориса Пастернака (з ними автор був знайомий особисто), а також Томаса Еліота, Шарля Бодлера, Осипа Мандельштама тощо.
Томас Венцлова
culture.pl
Серед найвідоміших творів письменника: «Всі вірші: 1956-2010» (Вільнюс, 2010); «Негатив білизни. Вірші різних років» (Москва, 2006); «Форми надії: Есе» (1999) та інші.
Пише на трьох мовах – литовській, російській та англійській. Його твори перекладені німецькою, шведською, польською, угорською, фінською, італійською, китайською, португальською, албанською та словенською мовами.
Де: Перший український театр для дітей та юнацтва (вул. Академіка Гнатюка, 11).
Коли: 15 вересня (четвер) 17:00 – 17:45.
Авторська зустріч з Іллею Камінським. Письменник проти суспільних табу
Поет Ілля Камінський – американський поет родом із Одеси, у 2013 році був номінований на Нобелівську премію літератури, а у цьому році є спеціальним гостем 23 Форуму видавців у Львові.
Камінський здобув ступінь бакалавра мистецтв у Джорджтаунському університеті та диплом юриста у Каліфорнійському університеті. Сьогодні письменник викладає літературну творчість в університеті Сан-Дієго, також як запрошений поет активно викладає в різних літературних центрах.
Уже після публікацій своїх перших поезій англійською мовою Ілля Камінський зумів успішно увійти у сучасний літературний процес в Америці. Українською мовою поезії автора не публікувалися.
Де: Історичний музей, королівська трапезна (пл. Ринок, 6).
Коли: 15 вересня (четвер) 17:00 – 17:45.
Розвал СРСР. Репортаж. Девід Саттер
Американський журналіст та публіцист, автор книг про розпад СРСР та пострадянську Росію. Колишній кореспондент Wall Street Journal та Financial Times у Москві, експерт із питань Росії та Радянського Союзу. Написав декілька книг про падіння та розвал Радянського Союзу, подальший підйом пострадянської Росії.
Де: кінотеатр Кінопалац «Коперник» (вул. Коперника, 9).
Коли: 16 вересня (п’ятниця), 13:00 – 13:45.
Презентація книжки Тані Малярчук «Забуття»
Це книжка, у якій переплітаються дві сюжетні лінії, історична та сучасна: політика і мислителя В’ячеслава Липинського та жінки з теперішнього, яка з його допомогою шукає шлях до себе. Це роман про час, пам’ять, державність, про сутність речей і про вміння одночасно дивитися назад і вперед.
starylev.com.ua
Де: Львівський академічний театр імені Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3).
Коли: 16 вересня (п’ятниця), 16:00 – 16:45.
«Ukraine. The Best. Культурний простір від А до Я». Презентація проекту й обговорення з героями та авторами
На цьогорічному Форумі видавців у Львові відбудеться презентація книжки, яка поставила перед собою доволі амбітну мету ‒ познайомити з тими, хто формує культурний простір останні 25 років.
Cultprostir.ua
Героями енциклопедії «Ukraine. The Best. Культурний простір від А до Я» стали сучасних 123 діячі культури, серед яких: Ліна Костенко, Святослав Вакарчук, Іван Марчук, Андрій Хливнюк, Валентин Сильвестров, Джамала, Владислав Єрко, Анатолій Криволап, Оксана Забужко, Марія Бурмака, Іван Малкович, Олег Скрипка, Кіра Муратова, Раду Поклітару, Дмитро Шуров, Катерина Бабкіна та багато інших.
Де: кінотеатр Кінопалац «Коперник» (вул. Коперника, 9).
Коли: 16 вересня (п’ятниця) 18:00 ‒ 19:45.
«Скриня. Речі Сили». Містерія. Театралізована презентація артбуку
Артбук «Скриня. Речі Сили» – це спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида. Речі ужиткові, але настільки прекрасні, що мимоволі погоджуєшся із визначенням «неземна краса».
starylev.com.ua
Вони справді родом з «кращого світу» і служать нам порталами у «paradise city where the grass is green and the girls are pretty». Презентація книжки/проекту відбуватиметься у форматі драматичного дійства, справжньої містерії, яку проведуть «Курбаси».
Де: Львівський академічний театр імені Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3).
Коли: 16 вересня (п’ятниця) 22:00 ‒ 22:45.
«Купівля-продаж-промоція»: Купівля прав
Купівля прав «звідти» — де починати пошук, можливі проблеми, приклади агенцій, які оперують правами на нашу територію, як формувати запит, чи варто торгуватися про ціну, проблеми.
Досвід, схеми, приватні практики та питання з купівлі, продажу й промоції авторських прав на літературні твори чи/та їх переклади у рамках практикуму з авторського права «Твій скарб».
Де: Книжковий Лев (вул. Шевська, 6).
Коли: 17 вересня (субота) 11:00 ‒ 12:00.
Авторська зустріч з Фредеріком Беґбедером
Беґбедер, один із найпопулярніших сучасних письменників Франції – star guest 23 Форуму видавців у Львові. Під час події автор презентує романи «Уна і Селінджер», «Кохання живе три роки», «99 франків» і збірку інтерв’ю «Бесіди нащадка епохи», що вийшли друком у видавництві «КМ-Books».
Фредерік Беґбедер
jurkevich.com
Де: конференц-зал Палацу Мистецтв (вул. Коперника, 17).
Коли: 17 вересня (субота) 12:30 – 14:00.
Мистецтво книги: про найкрасивіші книги Німеччини та України
Вже понад 60 років німецький фонд «Мистецтво книги» визначає найкрасивіші книги Німеччини, світу та сприяє молодим книжковим дизайнерам. Результати конкурсів, які проводить Фонд, розставляє орієнтири для нових тенденцій у книжковому дизайні Колекція «Найкрасивіші книги Німеччини» виставляється у німецьких книгарнях, бібліотеках, університетах та на літературних фестивалях і книжкових ярмарках в Німеччині та в інших країнах. В рамках Форуму видавців колекцію зможуть побачити й українські читачі.
Де: готель «LEOPOLIS», конференц-зал (вул. Шевська, 16).
Коли: 17 вересня (субота) 13:00 – 13:45.
Розмова Карла Маркуса Ґауса та Петера Штайнера
Цьогоріч на Форумі видавців у Львові уперше відбудеться тематичний майданчик, присвячений художньому репортажу. У заході «Дорогою до…» про досвід писання про інші країни та культури візьмуть участь австрійський репортер та письменник Карл Маркус Ґаус, книгу якого «Зникомі європейці» вперше буде представлено українською, та австрійський письменник Петер Штайнер. Модерує Анастасія Левкова, перекладає Христина Назаркевич.
Де: креативнийу простір «CoMMuna» (вул. Галицька, 1, 2-й поверх).
Коли: 17 вересня (субота) 13:30 – 14:15.
#BookForum_Quest: пізнавальна мандрівка Івана Франка
На BookForum_Quest можна дізнатися про цікаві і маловідомі епізоди з життя Івана Франка та його сучасників. Організатори розробили завдання на логіку, ерудицію, швидкість і командну згуртованість, а переможцю – подарунковий сертифікат для придбання книжок на суму 300 гривень, а команді-переможцю – спільний пікнік по завершенню квесту.
Де: пам’ятник королю Данилу (пл. Галицька).
Коли: 17 вересня (субота) 14:00 ‒ 16:00.
Подіумна дискусія «Сучасна кримськотатарська література: виклики та можливості»
Уперше на одному майданчику зберуться знакові постаті сучасної кримськотатарської літератури: Бекір Мамут, експерт з кримськотатарської літератури, головний редактор газети «Къырым», Гульнара Бекірова, історик, член українського ПЕН-клубу, автор і ведуча програми «Таріх левхалари» («Сторінки історії») на телеканалі АТР, Шевкет Кайбулла, головний редактор історико-культурологічного журналу «Qasevet» та газети «Авдет», Едіє Муслімова, директор видавничого дому «Тезис», Майє Сафет, поетеса, перекладачка, авторка книги «Ешиль Кяинат», співавторка збірки «Бахчисарай-2021», Аліє Кенжалієва, письменниця, Сеяре Кокче, письменниця, співавторка збірки «Бахчисарай-2021».
islam.in.ua
Модератор – Алім Алієв, співзасновник ГО «Крим SOS» та кримськотатарського культурного центру «Кримський дім у Львові».
Де: готель «Жорж», ресторан (пл. Міцкевича, 1).
Коли: 17 вересня (субота) 14:00 ‒ 15:45.
Лекція «Ілюстрація української дитячої книги 1920-х років»
У межах спецпрограми «Українська візуальна книга» пройде лекція «Ілюстрація української дитячої книги 1920-х років» з презентацією книги «Чорнокнижник з чорногори» 1921 року.
Де: готель «LEOPOLIS», конференц-зал (вул. Шевська, 16).
Коли: 17 вересня (субота) 16:00 ‒ 16:45.
Зустріч із Юркі Вайноненом
Розмова про культуру читання й видавництва, популяризацію книжки в Україні й у Фінляндії. Відомий фінський прозаїк та перекладач Юркі Вайнонен у межах 23 Форуму видавців вперше відвідає Україну. Автор є одним із найвідоміших сучасних прозаїків Скандинавії. З 2015 року ‒ голова Спілки письменників Фінляндії.
Юркі Вайнонен
hs.fi
У своїй творчості письменник звертається до прозових жанрів – роману, радіоп’єс, есе, оповідань. Сюрреалізм його творів спонукає літературні кола називати його фінським Кафкою. Відомий також як перекладач творів Свіфта, Єтса й Шекспіра.
Де: Історичний музей, королівська трапезна (пл. Ринок, 6).
Коли: 17 вересня (субота) 18:00 ‒ 18:45.
Ніч поезії і музики NON-STOP
Це поєднання найкращої поезії від іноземних та українських учасників Літературного фестивалю з прогресивною музикою відомих українських гуртів. Організатори подбали про безкоштовний трансфер від Порохової вежі (вул. Підвальна, 4) кожні 15 хвилин з 22:00 до 6:00.
Де: клуб FEST Republic (вул. Старознесенська, 24-26).
Коли: 17 вересня (субота) 22:00 ‒ 18 вересня (неділя) 6:00.
bookforum.ua
«Ходити і говорити» перформанс-презентація
Презентація поетичної збірки Антона Полуніна у форматі джем-сейшена поета та композитора мультиінструменталістів, де гітарний риф, що відсилає до найкращих рок-альбомів та опер минулого століття, об’єднує декламацію та пісенне виконання текстів, гру на барабанній установці та різноманітних імпровізованих перкусіях, електро- та акустичній гітарах і піаніно. Артисти декілька разів змінять костюми — у стилістиці від глему до панку.
Де: «UNDERGROUND» (вул. Коперника, 17).
Коли: 18 вересня (неділя) 13:00 ‒ 14:00.
Лекція Асі Казанцевої «Читання думок: до чого дійшов прогрес?»
Улюблений прилад Доктора Хауса, магнітно-резонансний томограф, вже сьогодні дозволяє із винятковою точністю з’ясовувати про який тип об’єктів ви роздумуєте та на який малюнок дивитеся. Та нейробіологічні експерименти на людях жодним чином не можна порівнювати із дослідженнями на тваринах, з якими можна робити зовсім фантастичні речі на кшталт переписування пам’яті. Чи можна казати, що дослідження нейронів та дослідження психіки вже остаточно злилися в єдине ціле? Навіть якщо ні, в будь-якому разі сьогодні вони ближче, аніж будь-коли раніше.
Де: Перша Львівська медіатека (вул. Мулярська, 2а).
Коли: 18 вересня (неділя) 14:00 ‒ 15:00.
Обкладинки. Досвід творення.
Дизайнери-ілюстратори Назар Гайдучик та Оксана Йориш із Видавництва Старого Лева у рамках спецпрограми «Українська візуальна книга» поділяться досвідом роботи над обкладинками книжок.
Де: готель «LEOPOLIS», конференц-зал (вул. Шевська, 16).
Коли: 18 вересня (неділя) 19:00 ‒ 19:45.
Коментарі
Останні події
- 27.12.2024|15:35Український фільм «Редакція» вийшов онлайн на Netflix
- 27.12.2024|15:32«Крабат»: похмуре історичне фентезі чи історія нашого покоління?
- 27.12.2024|15:25Найкращі українські книжки 2024 року за версією ПЕН
- 23.12.2024|20:38Вийшов друком другий том духовних записок Ігоря Павлюка
- 23.12.2024|18:24У ВСЛ виходить новий роман Євгенії Кузнєцової «Вівці цілі»
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»