Re: цензії

20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Розворушімо вулик
11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
«Але ми є! І Україні бути!»
11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУ
Побачило серце сучасніть через минуле
10.11.2024|Віктор Вербич
Світ, зітканий з непроминального світла
10.11.2024|Євгенія Юрченко
І дивитися в приціл сльози планета

Літературний дайджест

07.09.2015|07:34|"День"

На які події львівського Форуму видавців варто звернути увагу?

Книжкові акценти.

9—13 вересня у Львові відбудеться традиційний щорічний Форум видавців. Це і величезний літературний фестиваль розміром у цілий центр міста, і книжковий ярмарок. По нові книжки, літературні враження і зустрічі письменників до Львова цими днями приїздить багато людей з усієї України. Пропонуємо вашій увазі 10 подій Форуму видавців, які здалися нам найцікавішими, такими, що їх варто не пропустити. Повну ж програму заходів ви можете подивитися на сайті bookforum.ua.

1. ПРЕДСТАВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ПЕРЕКЛАДУ РОМАНУ «УЛІСС» ДЖЕЙМСА ДЖОЙСА

Подія, про яку сміливо можна сказати «Не минуло й ста років». Відсутність видання українською мовою однієї з найвідоміших книжок ХХ століття, класики світового модернізму була відвертою ганьбою.

І ось нарешті. Величезна книжка, всі яскраво й дивно описані події якої вписуються в один день мешканця Дубліна, виходить друком у «Видавництві Жупанського».

Правда, перекладати Джойса — справа складна, і на книжку неминуче очікує сувора й вимоглива критика.

Презентація відбудеться 12 листопада о 15-й годині в Голубій залі Палацу Потоцьких на вулиці Коперника, 15. Модератори — видавець Олексій Жупанський і критик Євген Стасіневич.

 2. КНИЖКОВІ НОВИНКИ ВІД «ДНЯ»

11 вересня о 12.30 у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких «День» представить свої нові книжки. Подія відбудеться за участю головного редактора «Дня» Лариси Івшиної та авторів книжок — Ігоря Сюндюкова, Івана Капсамуна, Валентина Торби і Марії Семенченко. «Повернення в Царгород» Ігоря Сюндюкова — історична книжка, присвячена цікавим подробицям взаємин Русі з Візантією та їхньому впливу на нашу історію й сьогодення. «Котел» Івана Капсамуна — документальна публіцистика, присвячена резонансним злочинам у новітній історії України, їхнім причинам і наслідкам. «Я — свідок. Записки з окупованого Луганська» Валентина Торби є спогадами про перебування на окупованій території, особистим свідченням луганської трагедії. І, нарешті, книжка «Катастрофи і тріумф. Історії українських Героїв» Марії Семенченко розповідає про силу, волю і мужність героїв неоголошеної війни, показує її персональний вимір.

3. ЗУСТРІЧ ІЗ КИТАЙСЬКИМ ПОЕТОМ НА ІМ’Я БЕЙ ЛІНГ

Яке уявлення мають українці про сучасну китайську поезію? Майже ніякого. І це особливо сумно, зважаючи на те, що Китай — країна з надпотужними та розвинутими культурними, зокрема й літературними, традиціями. На львівському форумі взялися певною мірою виправити ситуацію. Тож 10 вересня о 17.30 у Театрі імені Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3) можна буде відвідати зустріч із поетом з Китаю на ім’я Бей Лінг. Він — засновник китайського ПЕН-клубу, за «нелегальні публікації» був засуджений і ув’язнений, а після звільнення переїхав до США.

4. ЛЕКЦІЯ-ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВОЛОДИМИРА ПАНЧЕНКА «ЛЕСЯ УКРАЇНКА, МИКОЛА ХВИЛЬОВИЙ, МИКОЛА ЗЕРОВ — НЕСПОДІВАНІ

ракурси» з нагоди виходу нової книжки досліджень «Кільця на древі»

Професор Володимир Панченко — один із постійних авторів нашої газети. Це вдумливий, уважний до деталей, методичний і сміливий дослідник української літератури. Зокрема, майстер біографічних розслідувань. Поза сумнівом, йому є що розповісти про такі знакові постаті нашого письменства ХХ століття, як Леся Українка, Микола Хвильовий і Микола Зеров. Початок лекції — 10 вересня о 14-й годині у 312-й аудиторії філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

5. ЛІТЕРАТУРНИЙ ПУТІВНИК. ПРЕДСТАВЛЕННЯ ЗАДУМУ

Один із найцікавіших книжкових задумів останнього часу — проект літературного путівника «Їздець». Його суть у тому, що про різні регіони й місця України письменники пишуть не туристичні тексти, а справжні оповідання.

Таким чином пам’ятки та інші принади нашої країни постають перед читачем у літературному контексті. Проект планують видати на початку наступного року, автор ідеї, письменниця і журналіст Галина Танай реалізує його спільно з арт-менеджером Ольгою Гончар.

У презентації майбутнього путівника візьмуть участь і його автори, серед яких — Юрко Іздрик, Катерина Калитко, Юлія Стахівська, Ірина Цілик, Вікторія Амеліна, Олексій Чупа, Ігор Зарудко та інші. А відбудеться подія об 11-й годині 11 вересня в Першій львівській медіатеці на вулиці Мулярській, 2-А.

6. ПРЕДСТАВЛЕННЯ АНТОЛОГІЇ «КИЇВСЬКІ НЕОКЛАСИКИ»

12 вересня о 19-й годині у «For Rest» на площі Катедральній, 3 видавництво «Смолоскип» представляє свою нову антологію. Вона має назву «Київські неокласики» та знайомить читачів із «неокласиками» — яскравими діячами української літератури та культури часів Розстріляного Відродження.

У книжці є біографії та бібліографії, розлога передмова та, звичайно, твори, і не лише найвідоміших представників кола (Миколи Зерова, Максима Рильського та інших), а й менш широко знаних їхніх приятелів, колег і однодумців.

На презентації виступить упорядник антології Наталія Котенко та представники видавництва Ростислав Семків і Наталя Ксьондзик.

 

7. РОЗМОВИ З КАХОЮ БЕНДУКІДЗЕ

«Видавництво Старого Лева» випустило книжку Володимира Федоріна «Ґудбай, імперіє. Розмови з Кахою Бендукідзе», зроблену на підставі розмов, інтерв’ю з відомим грузинським економістом, політиком, реформатором, постаттю світового масштабу. Нещодавно Бендукідзе помер, але його ідеї, оцінки й міркування залишаються цікавими і актуальними. До речі, чимало уваги Каха Бендукідзе приділяв саме Україні, перспективам змін у нашій країні. Початок презентації — 11 вересня о 13.30 у Голубій залі Палацу Потоцьких.

8. РОСІЙСЬКА ДОСЛІДНИЦЯ УКРАЇНСЬКИХ ГЕТЬМАНІВ

Тетяна Таїрова-Яковлева є дуже нетиповим російським істориком, оскільки давно і послідовно прагне об’єктивно досліджувати українську історію, без традиційної для таких випадків російської імперської політики та пропаганди. Зокрема, вона — автор дуже відомих розвідок про Івана Мазепу. Цього разу на Львівському форумі видавництво «Кліо» представить її нову книжку «Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність». Чергове дослідження про завжди важливий для України історичний період Гетьманщини гарантовано не залишить байдужими нікого. Презентація відбудеться 11 вересня о 13-й годині в книгарні «Є» на проспекті Свободи, 7.

9. ЖИВІ КЛАСИКИ: НАТАЛКА БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ ТА ОЛЕКСАНДР ІРВАНЕЦЬ

12 вересня о 16-й годині в театрі «Воскресіння» відбудеться презентація чергових книжок із поважної серії «Українська поетична антологія» від видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Це — «Ми помрем не в Парижі» Наталки Білоцерківець та «Санітарочка Рая» Олександра Ірванця. Двоє поетів сьогодні однозначно належать до живих класиків української літератури, є авторами багатьох хрестоматійних текстів, без яких годі уявити історію нашої поезії кінця ХХ та ХХІ століття. А книжки з серії «Українська поетична антологія» претендують на те, щоб стати їхніми канонічними «вибраними творами».

10. ВЕЧІР ЛАУРЕАТІВ «КИЇВСЬКИХ ЛАВРІВ»

Лауреати літературної премії Міжнародного літературного фестивалю «Київські лаври» виступлять перед львів’янами й гостями «книжкового міста» 12 вересня о 19-й годині в пабі «Купіца» на вулиці Братів Рогатинців, 18. Ви зможете почути україномовних і російськомовних поетів різних поколінь — від Маріанни Кіяновської, Дмитра Лазуткіна й Анни Малігон до Бориса Херсонського, Наталі Бельченко та Марії Галіної.

***

Лише десять подій, але справді широкий вибір. Можете уявити, наскільки ширший він у повній програмі. І потрібно змиритися, що деякі яскраві події співпадатимуть у часі. Це неминучий недолік великих фестивалів.

Олег Коцарев



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

27.11.2024|12:11
"Книгарня "Є" відновлює тури для письменників: дебютні авторки-фантастки вирушають у подорож Україною
21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
09.11.2024|16:29
«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
09.11.2024|16:23
Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
09.11.2024|11:29
У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»


Партнери