
Re: цензії
- 28.04.2025|Ігор ЗіньчукЗаборонене кохання
- 24.04.2025|Вероніка Чекалюк, науковець, кандидат наук із соціальних комунікацій«До співу пташок» Олега Кришталя як наука одкровення
- 21.04.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мовиДжерела мови російського тоталітаризму
- 18.04.2025|Ігор ЗіньчукРоман про бібліотеку, як джерело знань
- 18.04.2025|Валентина Семеняк, письменницяЗа кожним рядком – безмежний світ думок і почуттів
- 12.04.2025|Андрій СодомораІ ритмів суголосся, й ран...
- 06.04.2025|Валентина СеменякЧитаю «Фрактали» і… приміряю до себе
- 05.04.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ«Ненаситність» Віткація
- 30.03.2025|Ігор ЧорнийЛікарі й шарлатани
- 26.03.2025|Віталій КвіткаПісня завдовжки у чотири сотні сторінок
Видавничі новинки
- Петро Панч. «Голубі ешелони»Проза | Буквоїд
- Олександр Клименко. "Метапрозорість"Книги | Буквоїд
- Семенова Юлія. "Well Done"Книги | Буквоїд
- Микола Мартинюк. «Розбишацькі рими»Дитяча книга | Буквоїд
- Ніна Горик. «Дорога честі»Книги | Буквоїд
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка». 7+Дитяча книга | Буквоїд
- Мистецтво творення іміджу.Книги | Дарина Грабова
- Еліна Заржицька. «Читанка-ЧОМУчка»Дитяча книга | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Торф»Книги | Буквоїд
- Вийшла антологія української художньої прози «Наша Перша світова»Книги | Іванка Когутич
Літературний дайджест
Олександр Ірванець: Люди у чорному
"Людям справді хочеться змін. Тому на будь-яку появу чогось нового в нашому суспільстві воно реагує доброзичливим, але пильним інтересом", - Олександр Ірванець, спеціально для DW.
Я їх теж бачив. Саме в суботу, 4 липня, тоді, як вони приймали присягу на Софійській площі, а потому розтеклися - не річкою, а ще лише струмочками - на своє перше патрулювання столиці. Буквально того самого дня вже за кілька годин український сегмент інтернету вибухнув цілим феєрверком фотографій з ними - з новою поліцією. Молоді люди - чоловіки й жінки (а швидше все ж юнаки і дівчата) - одразу привернули до себе увагу новою незвичною формою, чорними кашкетами й усім тим поліцейським обладунком, від рації до пістолета, що його вони мали при собі. Щоб зробити фото з ними, подекуди навіть вишиковувались черги.
Просто хочеться справедливості
Як на мене, то ця надзвичайна увага до новоствореної поліції пояснюється кількома простими причинами. Перша найзагальніша - людям справді хочеться змін. Тому на будь-яку появу чогось нового в нашому суспільстві воно, суспільство, реагує доброзичливим, але пильним інтересом. Ану ж бо? Хто це? Як вони виглядають? І що з цього має вийти? По-друге, стара українська міліція все ж таки порядно дискредитувала себе за попередні роки й десятиліття. Тож і жевріє в душах людей надія: а раптом ці будуть інакшими? Бо про успіхи Грузії в цій галузі знають з преси, з розповідей друзів і знайомих. Та й не тільки у Грузії справа. Людям хочеться справедливості, хочеться ладу й порядку на вулицях, хочеться, щоб п’яний хам, нечема, хуліган, скандаліст отримували негайну й адекватну відповідь на свої неблаговидні вчинки. Бо й досі забагато у щоденному українському житті неприкритої, нахабної несправедливості, яка здебільшого залишається непокараною.
Чому патрулі різностатеві?
Тим часом серед інтернет-обговорень нового суспільного явища виникали й питання. Наприклад, чому нова поліціяходить різностатевими парами: він і вона? Особисто для мене відповідь чітка і зрозуміла. Якось у Мюнхені теж довелося спостерігати, як працюють (саме працюють!) подібні різностатеві пари німецької поліції. Вони патрулювали Марієнпляц та околиці і після обходу площі та прилеглих вулиць спустились у величезне підземелля в центрі міста - море кіосків, крамничок, пунктів різноманітного фаст-фуду, кабінок для фотографування і так далі. Також у тому підземеллі є й громадські туалети. До чоловічого увійшов поліцейський-мужчина, а його напарниця стояла біля дверей, ледь притримуючи їх черевиком, щоб чути, що діється всередині.
За хвилину поліцейський вийшов назовні, і наряд перемістився до входу в жіночий туалет. Там досередини увійшла жінка, а напарник чекав, притримуючи двері. Видно було, що дії їхні чіткі й злагоджені, строго за інструкцією. Подумалось, що це справді раціонально й доречно - адже теоретично такий туалет і є достатньо небезпечною зоною - хоча про яку небезпеку можна говорити у такій затишній і благополучній столиці Баварії?! Проте строгі чоловіки й жінки в зеленій уніформі серйозно і послідовно виконували свої службові обов’язки.
Як воно все мінятиметься?
В Україні, як нам повідомили ЗМІ, нова служба охорони громадського порядку запроваджуватиметься поступово. Спершу Київ, потім інші міста-мільйонники, а далі вже й менші обласні та районні центри. Тобто ріка цих постатей у темних кашкетах має за якийсь час розтектися всією територією держави. З цього приводу інтернет-громадськість одразу взялась сушити собі голову над питанням: а що ж буде з попередньою міліцією? Куди подінуться, наприклад, повсюдні даішники, чиї постаті з виразними округлими животиками українці вже давно звикли бачити і на вулицях міст, і в кущах понад автострадами - там, де їх важче розгледіти?
Хтось із блогерів уже пожартував із цього приводу, що ось, мовляв, доки ці дві інституції співіснуватимуть в Україні, доти чемних і привітних громадян будуть арештовувати чемні й привітні поліціянти-поліціянтки, а до відвертих грубіянів-хуліганів приїжджатимуть все ті самі старі знайомі міліціонери-"мусора" й під час затримання за своєю старою традицією битимуть правопорушників по нирках та заковуватимуть у наручники.
І на завершення - хвилинка поезії
Звісно ж, гумору нашому народові не позичати. Утім, головне все ж таки оте позитивно-доброзичливе ставлення до нового, очікування імовірних змін на краще. У сьогоднішньому доволі нелегкому сьогоденні людям справді потрібен позитив, і вони шукають його, вони сподіваються, а значить - безнадія не запанувала і ніколи остаточно не запанує над нами.
А ще з цього приводу раптово написався ось такий, дещо грайливого тону вірш:
ДІВЧИНА В ЧОРНОМУ
Чорна форма (поки-що синтетика)
Рація, кашкет і портупея.
Набакир ти зсунула кашкетика,
Чарівна поліціянтка-фея.
Бачиш добре наскрізь мужика ти,
Вмієш гарно ти розпізнавати:
Цього досить тільки обшукати,
Того може трохи й катувати...
І хоч я не маю в чім зізнатися,
Але я б заговорив з тобою,
Щоб деталі й тонкощі дізнатися
Уживання табельної зброї...
Білозубо посмішкою зблиснеш,
Хочеш бути янголом, не стервою.
І бретелька чорної білизни
Промайне на мить під гімнастеркою.
Хай би все трималося у нормі,
Хай би рівно вулиці стелилися,
Коли ними йде у чорній формі
Молода богиня справедливості!
Коментарі
Останні події
- 30.04.2025|09:36Андрій Зелінський презентує нову книгу «Мапа»
- 29.04.2025|12:10Новий фільм класика італійського кіно Марко Белоккьо: історична драма «Викрадений» виходить на екрани у травні
- 29.04.2025|11:27«Основи» готують оновлене англомовне видання «Катерини» Шевченка, тепер — з перекладом Віри Річ
- 29.04.2025|11:24Що читають українці: топи продажів видавництв «Ранок» і READBERRY на «Книжковій країні»
- 29.04.2025|11:15Митці й дослідники з 5 країн зберуться в Луцьку на дводенний інтенсив EcoLab 2.0
- 24.04.2025|19:16Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
- 24.04.2025|18:51Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата
- 21.04.2025|21:30“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина
- 18.04.2025|12:57Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
- 14.04.2025|10:25Помер Маріо Варгас Льоса