Головна\Re:цензії\Що читати?

Re:цензії

08.06.2011|07:23|Буквоїд

Володимир Цибулько: В наш час читач є фактичним активним співавтором письменника

На питання «Що читати?» відповідає поет, політик Володимир Цибулько.

 

Що Ви читали останнім часом? Що сподобалося, а що - ні?

Прочитав останні резонансні книги - такий собі інтелігентський мініморум: Ліну Костенко, «Чорного ворона» Шкляра, «Смертохристів» Юрія Щербака, «Сахарний кремль», суперечливий двотомник «Русь-Україна: становлення державності» Мірошниченка і Удовика, «Час «дешевого клоуна» колективу могилянських професорів.

Мабуть політика зробила мене надто твердошкірим щодо вподобань, але коли книга резонує, то її потрібно перечитати хоча б для того, щоб скласти власне уявлення про причину її з´яви.

Що Ви плануєте прочитати?

Прочитати планую в першу чергу кілька нових російських авторів, тому що Росія в силу тоталітарності режиму знову пішла «сама в себе», тобто в тести. Якими б суперечливими для українського читача не були б Проханов чи Сорокін чи Прілєпін,чи Биков, але проектувати майбутню українську людину доводиться з поправкою на російську девіацію, рівно ж як і на європейську. Просто європейські тексти страждають на розважальність.

Що б Ви рекомендували прочитати іншим?

Радити читати можна тільки з огляду на індивідуальність читача. В наш час читач є фактичним активним співавтором письменника, оскільки без активної інтерпретації книги помирають. Тому загальні рекомендацію такі - як мінімум до кінця цього року все ж «здолати»  останні «цеглини» Ліни Костенко, Юрія Щербака, і хто не встиг прочитайте все ж Шкляра. Ну, а про решту книг, то це вже справа смаку активного інтерпретатора.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери