Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях

Re:цензії

13.09.2024|11:42|Артур Лантан

Російська війна проти України: Як нам розірвати 400-річне замкнене коло

Володимир Горбулін, Валентин Бадрак. Російська війна проти України. Як нарешті розірвати чотирьохсотрічне замкнене коло. К.: Брайт Букс, 2024. - 302 с.

Ця книга написана у досить важкі часи для України – у пору певної невизначеності, непередбачуваності та порушеної інваріантності в усьому світі. Той факт, що передмову до неї написав видатний український генерал, головнокомандувач Збройних Сил України у 2021-2024 роках, Герой України Валерій Залужний, є, серед іншого, свідченням, що події відбувалися у піковий момент історії Української держави, доленосний час формування нації.

Україна перебувала у момент завершення книги в епіцентрі глобального протистояння. Тай досі в цій вкрай небезпечній зоні.

У книзі автори послідовно доводять, що українська армія є принципово новим військом, здатним перемагати потужні за чисельністю та озброєннями угруповання московських загарбників. Що є передусім технологічною армію. При чому, далеко не тільки завдяки західній зброї, яка протягом 30 місяців шаленої бійні й такої невпинної підтримки надавалася дозовано, та переважно зі стриманим підходом до передачі Києву нових військових технологій. Але Україна продемонструвала низку видатних феноменів – про них автори розповідають у деталях.   

Читачам представлено низку епізодів креативності, гнучкості та неабиякої кмітливості українців. А ще – визнання дієвості «москітних стратегій» у тактиці сучасної війни, яка насправді стала війною перехідного періоду (у книжці це ґрунтовно пояснюється). Україна, що практично не мала надводного флоту, здійснила недосяжне – позбавила Росію контролю над північно-західною частиною Чорного моря та ще й знищила третину ворожого Чорноморського флоту. А також позбавила окупаційні угруповання спокою на усьому Кримському півострові. Дотягнулася дронами не тільки до Москви й Санкт-Петербургу, але й почала громити виробничі потужності оборонних підприємств на європейській частині РФ та відчутно вплинула на функціональність нафтопереробної галузі країни-агресорки. Ракети умовно сучасної системи ППО-ПРО Patriot в руках українських захисників впевнено перехоплюють навіть новітні гіперзвукові ракети противника «Кинжал» - цим не тільки був перекреслений міф про «чудо-зброю» (про це з пафосом розповідав кривавий кремлівський диктатор Путін у 2018 році), але й поставлено під сумнів ефективність застосування ядерної зброї – через ймовірність знищення її носіїв над територією країни, що здійснює пуск. Без перебільшення, це епохальні воєнні досягнення, значну частину яких українці забезпечили власними інноваційними рішеннями та зухвалістю розвідників-спецпризначенців.

Критична залежність від західної зброї та тимчасова втрата США як головного донора вітчизняної армії стали значним викликом майбутньому Української держави – це рівняння, на жаль, досі не розв’язане.

Зрештою ця книжка торкається всіх аспектів російської війни 2022—2024 років: від оцінок суто військового досвіду до філософського й психологічного розтинів. У ній автори намагаються переосмислити й усвідомити, як жити далі вже з наявною в новітній історії людства російсько-українською війною, для чого проводять синтетичний аналіз буття світу в міленіумі зі спробою одночасно зазирнути в минуле та майбутнє, діляться своїм поглядом на події у світі і країні й дають власні відповіді на цілу низку важливих та цікавих запитань, серед яких:

• як Росія готувалася до війни й чому Путін ризикнув почати таку

жорстоку й руйнівну континентальну війну;

• яким чином відбулася глибока деградація російської держави та

як її суспільство захворіло на майже невиліковну хворобу;

• що не так із підготовкою українського наступу 2023 року, якого

Путін боявся тваринним переляком;

• які чинники переконали захід провести незворотну ревізію філософії підтримки України в боротьбі за незалежність;

• якою є роль України в формуванні нової системи міжнародної

безпеки;

• чи подорослішає світ, щоби по-справжньому адекватно й ефективно відповідати на сучасні цивілізаційні виклики.

Автори цієї книжки добре відомі читачеві. Академік Володимир Горбулін у своїй роботі «Як перемогти Росію у війні майбутнього» (2020) передбачив війну дронів і роботів та апелював до «асиметричної війни» із застосуванням москітних стратегій – саме це дало змогу Україні вистояти й не припинити рух до перемоги в найважчий час війни. Валентин Бадрак у своїй «Східній стратегії» (2011) позначив готовність Москви до великої війни проти України й відпрацювання сценаріїв нападу. Об’єднавшись, автори зберегли свою відвертість.

Володимир Горбулін – політик, вчений, державний діяч. Академік та перший віце-президент Національної академії наук України. Герой України.

Валентин Бадрак — відомий військовий експерт, автор кількох романів та низки книжок з психології успіху у різних сферах людської діяльності.

«Вже сьогодні ми винайшли спосіб, як воювати і перемагати найсильніші армії ХХІ століття. Вочевидь, що саме технології мають забезпечити стійкість української нації. … Саме ця книга спонукає до роздумів, якою буде війна майбутнього». - Такі слова написав легендарний головком Залужний у передумові до цієї аналітичної роботи авторів.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери