Re:цензії

05.03.2019|10:05|Ігор Зіньчук

Кинути виклик, щоб перемогти себе

Анастасія Нікуліна. Зграя. Передм. М. Кідрука. - Х: Віват, 2018.- 320 с.

Новий роман Анастасії Нікуліної "Зграя"  це - книга про підлітків, про те, як молоді люди шукають себе, вчаться довіряти одне одному, цінують справжніх друзів, разом вирішують проблеми. За визначенням письменниці, перед нами "роман - виклик".

Для шістьох підлітків паркур (мистецтво долання перешкод) - це не просто екстремальний вид спорту, це їхній світ, який допомагає справлятися із негативними емоціями, краще контролювати не лише своє тіло, а й думки.

Роман є соціальним, адже піднімає цілу низку проблем: стосунки між батьками та дітьми, атмосфера  в сім`ї, проблема вживання наркотиків, заради спроби нових відчуттів. Таким у книзі є Стас. Життєва історія цього хлопця - приклад того, як не повинно бути.

Ще однією важливою проблемою є залежність підлітків від комп´ютерних ігор. Занурення у віртуальний світ це - спроба втечі від проблем реальності.  "... Світ комп´ютерних ігор вигравав у порівнянні із сірою реальністю. Там навіть ботан, із якого знущалися однолітки, міг бути крутезним героєм і справді здобував перемоги... У реалі все було складніше. Батьки розлучилися, коли йому було десять. Мама поїхала за кордон і обірвала всі контакти. Малий страждав, а потім підсів на ігри. Батько постійно пропадав на роботі, а вдома просто валився з ніг від утоми і зачинявся у своїй кімнаті. Часу на "поговорити" не було[1]. "

Згаданий вище епізод історії Люка показує наскільки важливо спілкуватися зі своїми дітьми, цікавитися їхніми проблемами, переживаннями.                                     

"Зграя " - це книга про цінність справжньої дружби, пошуки взаєморозуміння,  подолання власних страхів, нестримне відчуття свободи та легкості.

Перемога над собою стала найважливішим досягненням для кожного юного трейсера.

Події відбуваються у Львові. Перед читачем відкривається зовсім інакше місто: небезпечне, незвідане, сповнене ризику, але водночас ейфорії, якщо вдалося здійснити задуманий стрибок.

Звичайно ж, у книзі є перше кохання, але чи вдасться Таші і Дейву вберегти свої серця від розчарувань?, чи навчаться вони пробачати одне одному?.

В книзі детально описано кожний трюк. Письменниця досконало знає і відчуває тему, про яку пише. Анастасія Нікуліна зізнається у післямові, що сама є трейсеркою і паркур - важлива частина її життя.

Напевне підлітки сприйматимуть цей роман дещо інакше, ніж дорослі читачі, адже коли тобі вісімнадцять років, то, здається, все під силу і немає нічого неможливого. Книга точно сприятиме взаєморозумінню між підлітками та їх батьками, допоможе зрозуміти, чого насправді прагнеш від життя і самого себе. Юні читачі навчаться знаходити  баланс між ризиком  та межею, яку не варто переступати, навіть, якщо понад усе бажаєш кинути виклик, щоб перемогти себе.[1] Анастасія Нікуліна "Зграя": - Х: Віват, 2018.-С. 116Додаткові матеріали

5 романтичних книг до Дня Святого Валентина
ТОП підліткових книжок для читання взимку
ТОП-15 книжок про хоробрі серця
06.07.2018|21:47|Re:цензії
Чи є життя після смерті і до чого тут сіль для моря
16.10.2017|22:59|Re:цензії
Роман, на який всі чекали
07.12.2018|19:10|Події
Відомий короткий список найкращих книжок року за версією BaraBooka
13.10.2017|07:37|Події
Дара Корній: Читайте, мандруйте, наповнюйте своє серце любов’ю, вірте в краще і творіть його!
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери