Re: цензії

22.09.2017|Тетяна Синьоок
Коли питання – улюблена розвага
21.09.2017|Назарій Андрійчук
Антологія відцвілої епохи
20.09.2017|Марія Вишневецька
«Чорно-білі» проти «сірих»
19.09.2017|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
Мовою допитів і зізнань
Образ досконалої людини
Про «людину-вухо» і про «хроніку глобальної антропологічної катастрофи»
17.09.2017|Ярослав Поліщук
Вірші про гарний час тут
16.09.2017|Сергій Одаренко
Настільна біблія футбольних фанатів
15.09.2017|Наталія Лапушкіна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та літератури ДДПУ (м. Слов’янськ)
Коли янголи посміхаються...
Блукаючи нетрями містичної річки
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Re:цензії

Без політики

Не так давно в автора цієї непересічної книжки виходило кілька досліджень, в яких на прикладі відомих осіб світової політики, науки і культури конструювалася геній-стратегія. Своєрідне ноу-хау полягало в тому, що за таких «комплексних» умов можна провести межу між конструктивно-позитивним мисленням і банальним бажанням досягти влади над світом – не для його покращання, а для здійснення своїх таємних руйнівних бажань.

У своїй новій книжці «Обличчя цивілізації» Валентин Бадрак виключає аналіз негативних особистостей – великих тиранів і диктаторів, політиків і завойовників з попередніх досліджень автора – і зосереджується на позитиві відомих своєю конструктивною діяльністю персонажів. Усього досліджено 400 видатних особистостей, і навіть за такого «масового» підходу вдалося створити цілком оригінальний продукт. Річ у тому, що у всьому світі будь-яка особистість оцінюється численними рейтингами з уваги на її формальні досягнення у тій чи іншій професійній галузі. Натомість в «Обличчях цивілізації» розглянуті лише ті, чиє життя в професії пов’язане із розвитком особистості.

По-перше, це цілком виправдана стратегія, адже добру пам´ять здобувають лише ті, що творили добру справу, і видатні українці, присутні у цій книжці – Шевченко і Леся Українка, Вернадський, Сікорський, Корольов та ін. – найкраще це підтверджує. «Найвпливовіші люди нашої цивілізації, - свідчить автор, - виявилися не майстерними завойовниками чи могутніми можновладцями і власниками матеріалізованих цінностей, а умиротвореними творцями, що змінюють сприйняття дійсності. Ейнштейн, Фромм, Мей, Лоренц та схожі на них – ось герої».

З іншого боку, навіть якщо у наслідувальному сенсі зло завжди більш притягальне для невинних душ юного віку, виховний «насаджуваний» момент тим паче важливий у даному випадку. Адже, безумовно, переконаний автор, «нагадування про видатні перемоги знаменитих людей і про способи цих перемог неминуче заряджатиме нас енергією позитивно-активного мислення, створюватиме стимули усвідомленого прагнення до власних звершень, до самореалізації».

Утім, навряд чи будь-яка книжка про видатних осіб допоможе пересічній людині пройти тим самим шляхом перемоги. Звичайно, автор дослідження свідомий цього, і щоразу нагадує, що приклади легендарних переможців – не для бездумного копіювання, і те, що працювало вчора, сьогодні абсолютно непридатне і зовсім вже архаїчне завтра І тому в якості тренінгу більш важливо дослідити способи мислення геніїв, їхні техніки налаштування на кінцеву перемогу. Утім, найголовніше – це зрозуміти власну значущість у цьому світі. «Найбільш таємнича мить у людини – усвідомлення нею власної ідеї», – значив апологет гуманізму Стефан Цвейг.

Тож на питання чим корисна його книга, автор слушно відповідає, що синтетичний аналіз особистостей може значно допомогти читачеві у створенні власної стратегії життя. Звичайно, як значать сучасні психологи, кожній людині під силу зробити те, що зробила інша, але це один з перших постулатів у філософії успіху. Натомість автор геній-стратегії в «Обличчях цивілізації» виходить на інший рівень, на якому кожен може стати не наслідувачем чужого досвіду, а творцем власної перемоги.

В інакшому випадку, покладаючись лише на «комунальні» рефлекси, «стадний» інстинкт і психологію «члена суспільства», навряд чи можна досягти розвитку особистості. В контексті споконвічної суперечки між вагою цивілізації та культури, автор зауважує, як досвід двох останніх тисячоліть переконав нас у тому, що технічний прогрес «ніяк не допоміг розвитку людини, не навчив її бути щасливою, не звільнив від страждань, за останніх п´ять тисяч років людина майже не просунулася у розумінні та управлінні власними психічними процесами, в духовному розвитку». 

Валентин Бадрак. Лица цивилизации. – Х.: Фолио, 2017Додаткові матеріали

29.04.2010|08:57|Події
ТОП-10 від видавництва «Фоліо»
12.09.2011|14:02|Події
Валентин Бадрак представить на Форумі видавців дилогію
05.09.2009|08:21|Події
Валентин Бадрак: «Стратегії – це можливість зрозуміти, як досягти успіху і залишитися собою»
23.02.2012|07:31|Події
Валентин Бадрак оновив персональний сайт
27.05.2017|07:50|Події
Валентин Бадрак: Внесок у розвиток цивілізації – це збереження і розвиток базових цінностей
25.12.2010|10:44|Події
Валентин Бадрак презентує нові книжки
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери