Re:цензії

19.11.2008|08:07|Артур Лантан

І знову про видатних… дітей

Лариса Денисенко про Анжеліну Ісідору Дункан, Максима Рильського, Ігора Стравінського, Астрід Ліндгрен, Джонні Хрістофера Деппа ІІ. – К.: Грані-Т, 2008. – 128 с.

В історії життя кожної світової знаменитості дитинство посідає визначне місце. Саме у дитячі роки трапляється таїнство великих перетворень, формуються прообрази гігантських за масштабом цілей, а несміливі дитячі руки прагнуть випустити в простір чарівні стріли напівусвідомлених бажань. У цьому немає нічого надзвичайного – всі ми родом з дитинства. 

Тому серія книг «Життя видатних дітей» видавництва «Грані-Т» набула того рівня популярності, коли кожну нову книжку з нетерпінням чекає  вже сформована аудиторія прихильників. Ба більше – «Грані-Т» спромоглися віднайти декілька унікальних штрихів, що дозволили обгорнути хорошу ідею в блискучу виконавську «обгортку».  По-перше, в написанні серії беруть участь відомі українські письменники. Можна навіть казати, що книжки є оригінальною інтерпретацією популярними майстрами пера дитинства іменитих історичних персонажів. Це, безумовно, приваблює широку читацьку аудиторію. По-друге, якщо досі в центрі уваги подібних книг були дитячі роки лише Наполеона, Моцарта та деяких інших знаменитостей, то у видавничому проекті «Грані-Т» йдеться про значно ширший перелік представників різних видів людської діяльності та національностей.

Приємною несподіванкою для вітчизняного читача стала присутність у проекті імен відомих українців. Таким чином, книги відповідної серії не тільки незмінно потрапляють в широкий діапазон інтересів, включаючи найвибагливішого читача, але і є наочною ілюстрацією причетності України до творення світової історії, розвитку цивілізації. до народження і діяльності геніальних творців.

Якнайкраще пасує до поставленої мети й стиль подачі матеріалу. Кожна книга підкоряє дитячу аудиторію динамічністю і колоритом ситуацій, а дорослих примушує замислитися над деякими серйозними нюансами у становленні до тієї чи іншої особистості. Саме тому книги, хоча вони й адресовані, перш за все, юним читачам, незмінно мають успіх і серед батьків. Настанова автора і видавця цілком виправдана: говорячи про шлях до успіху знакових особистостей, вони дають ненав’язливі поради кожному маленькому українцеві – як треба йти до успіху, як не втратити себе і перемагати несприятливі обставини життя.

На додачу до цих компліментів видавничій серії «Граней-Т» не можна не згадати й про бездоганне поліграфічне оформлення книг.  

Новою книгою з довгою, але переконливою назвою «Лариса Денисенко про Анжеліну Ісідору Дункан, Максима Рильського, Ігора Стравінського, Астрід Ліндгрен, Джонні Хрістофера Деппа ІІ» естафету в серії слідом за Ірен Роздобудько, Любком Дерешем, Андрієм Кокотюхою серію підхопила відома письменниця Лариса Денисенко. Вишуканою українською мовою, не позбавленою лірики, жвавих метафор і духу романтизму, авторка перевтілює читача у віртуального учасника чарівного, наповненого нез´ясовними парадоксами, світу дитинства вельми неординарних та діяльних людей. Не зайвим буде підкреслити, що історії Лариси Денисенко – не просто адаптація проаналізованої інформації «дорослих» книг про цих людей, а абсолютно нова подача образів. Пані Денисенко доволі вміло апелює до дитячих почуттів, але залишається чутливою та уважною до цікавих деталей та епізодів з дитинства самородків. Тому кожний із них викликає живі, наповнені рухом, мальовничі і панорамні асоціації.  

Читач не знайде у книзі прямих відповідей на питання, що саме вплинуло на формування тих чи інших героїв. Та деколи це і неможливо зробити, звертаючись виключно до дитячих років. Оскільки герої книжки не вигадані. Приміром, якщо ключовим для Айседори Дункан було життя без батька, то, скажімо, характер Астрід Ліндгрен формувався вже у дорослому віці, після небажаної вагітності і народження власного малюка. Але такі психоаналітичні подробиці потрібні, радше, скрупульозному досліднику, а не абстрагованому юному читачеві. Важливіше те, що авторка, малюючи природні портрети дітей, не відійшла від реальності, зберегла саме ті риси героїв та їхнього оточення, які насправді були в реальному житті. І розповіла про них мовою, яка притаманна та зрозуміла дитині.

Без перебільшення: будь-який читач, який візьме до рук книгу Лариси Денисенко не пошкодує: він насолодиться особливими фактами, яскравими образами, безтурботними і невимушеними, за якими, проте, вгадується майбутнє особистостей великого калібру. коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери