Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
Головна\Новини\Довідники/Путівники

Новини

13.04.2017|10:25|Буквоїд

Яків Перельман. «Захоплююча фізика»

«Захоплююча фізика» Я. І. Перельмана — одна з найцікавіших книг про фізику в історії людства.

Автор працював над нею понад чверть століття, постійно вдосконалюючи для кожного наступного видання. Востаннє за життя Я.І. Перельмана книга вийшла 13-м виданням у 1936 р., однак відтоді не тільки не втратила своєї принадності, а й набула нових рис — своєрідного історичного документа тієї епохи — епохи великих подвижників і романтиків у науці та освіті.

Книга перекладена багатьма мовами світу, однак ніколи не виходила у повному обсязі, оскільки автор постійно додавав до неї нові сюжети і вилучав ті, які вважав застарілими. Траплялися й цензурні втручання та «корекції». Цей український переклад є першим повним виданням, у якому зібрано все, що коли-небудь публікувалося під заголовком «Захоплююча фізика» Я.І. Перельмана. Він присвячується 100-літньому ювілею книги. З цієї нагоди у книзі вміщено й розлогий біографічний нарис про її автора — «Яків Ісидорович Перельман: слід метеора» (сторінки пронумеровані з ІХ по CLXXVI), а також розвідку про зміни у змісті в різних виданнях — «Примітки редактора» (с. 369 – 487).

Книга містить цікаві розповіді, хитромудрі запитання, досліди, парадокси й головоломки із царини фізики. Своїм неймовірним успіхом у читача вона зобов’язана рідкісному таланту автора демонструвати фундаментальні фізичні закономірності на простих і буденних явищах та найпростіших технологічних процесах. Неабияке значення мають і численні ілюстрації з історії наукових відкриттів, а також вдало підібрані уривки з творів художньої літератури.

ЦИТАТИ:

«Чи можна бачити крізь долоню?

Кожен скаже, що не можна, — а проте це не зовсім так. Візьміть у ліву руку згорнену з паперу трубку, тримайте її перед лівим оком і дивіться крізь неї на який-небудь віддалений предмет. При цьому праву долоню потрібно тримати перед правим оком так, щоб її край торкався трубки; обидві руки повинні знаходитися від ока на відстані 3 – 4 вершків (13-18 см). За таких умов ви, на своє здивування, переконаєтеся, що ваше праве око бачить крізь долоню, — немовби в руці пророблено круглий отвір».

Яків Перельман. Захоплююча фізика: з додатком біографічного нарису та коментарів . Кн. 1 / Я.І. Перельман ; пер. з рос. В.О. Тадеєва ; за ред. В.О. Тадеєва. — Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2017. — 672 с.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери