Re: цензії

17.08.2017|Марія Мигаль
Жити без стереотипів і любити себе!
14.08.2017|Анна Пєшкова
У капцях просто неба
На соняшниковій межі
10.08.2017|Анна Пєшкова
«У Бога за дверима лежала сокира»
09.08.2017|Ольга Керц
На межі: любов у час війни
08.08.2017|Ганна Клименко-Синьоок
«Щоб жити у раю, треба пройти крізь пекло»
06.08.2017|Аліна Акуленко
Щоденник із минулого
05.08.2017|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
Повернення Івана Чендея
05.08.2017|Ольга Бондар
Бузок, що посилив сум
04.08.2017|Ганна Клименко-Синьоок
Злови свій океан, або Кожен сам собі Одіссей
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Головна\Новини\Довідники/Путівники

Новини

13.04.2017|10:25|Буквоїд

Яків Перельман. «Захоплююча фізика»

«Захоплююча фізика» Я. І. Перельмана — одна з найцікавіших книг про фізику в історії людства.

Автор працював над нею понад чверть століття, постійно вдосконалюючи для кожного наступного видання. Востаннє за життя Я.І. Перельмана книга вийшла 13-м виданням у 1936 р., однак відтоді не тільки не втратила своєї принадності, а й набула нових рис — своєрідного історичного документа тієї епохи — епохи великих подвижників і романтиків у науці та освіті.

Книга перекладена багатьма мовами світу, однак ніколи не виходила у повному обсязі, оскільки автор постійно додавав до неї нові сюжети і вилучав ті, які вважав застарілими. Траплялися й цензурні втручання та «корекції». Цей український переклад є першим повним виданням, у якому зібрано все, що коли-небудь публікувалося під заголовком «Захоплююча фізика» Я.І. Перельмана. Він присвячується 100-літньому ювілею книги. З цієї нагоди у книзі вміщено й розлогий біографічний нарис про її автора — «Яків Ісидорович Перельман: слід метеора» (сторінки пронумеровані з ІХ по CLXXVI), а також розвідку про зміни у змісті в різних виданнях — «Примітки редактора» (с. 369 – 487).

Книга містить цікаві розповіді, хитромудрі запитання, досліди, парадокси й головоломки із царини фізики. Своїм неймовірним успіхом у читача вона зобов’язана рідкісному таланту автора демонструвати фундаментальні фізичні закономірності на простих і буденних явищах та найпростіших технологічних процесах. Неабияке значення мають і численні ілюстрації з історії наукових відкриттів, а також вдало підібрані уривки з творів художньої літератури.

ЦИТАТИ:

«Чи можна бачити крізь долоню?

Кожен скаже, що не можна, — а проте це не зовсім так. Візьміть у ліву руку згорнену з паперу трубку, тримайте її перед лівим оком і дивіться крізь неї на який-небудь віддалений предмет. При цьому праву долоню потрібно тримати перед правим оком так, щоб її край торкався трубки; обидві руки повинні знаходитися від ока на відстані 3 – 4 вершків (13-18 см). За таких умов ви, на своє здивування, переконаєтеся, що ваше праве око бачить крізь долоню, — немовби в руці пророблено круглий отвір».

Яків Перельман. Захоплююча фізика: з додатком біографічного нарису та коментарів . Кн. 1 / Я.І. Перельман ; пер. з рос. В.О. Тадеєва ; за ред. В.О. Тадеєва. — Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2017. — 672 с.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери