Головна\Новини\Класика

Новини

29.11.2015|12:43|Буквоїд

«Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького від видавництва «Основи»

Концептуальне видання «Кайдашевої сім’ї» для школярів – ще одна новинка альтернативної серії української класики від «Основ».

Заяложена програма, втомлені вчителі, знудьговані учні, загальна атмосфера ненависті та відбувальщини? Насправді у нас хороша література, потрібно тільки дати їй шанс. Наприклад, видати так, щоб класика пасувала образу сучасної молодої людини.

Особливість видання – концептуальне та креативне оформлення. Сучасні колажні ілюстрації художниці Лєри Схємки провокують читача – і спонукають замислитися: а може, справді так мало змінився світ із тих часів, якщо ми щиро сміємося над жениханням Карпа і Лавріна, лайками Кайдашихи і її невістки Мотрі, співчуваємо старому Омелькові, співпереживаємо тендітній Мелашці?

Лєра Схємка, ілюстраторка «Кайдашевої сім’ї», про концепцію видання: Протягом більш як ста років, які минули від часу написання твору, людство встигло удосконалити усе на світі, але при цьому не зробило ні кроку назустріч взаєморозумінню та подоланню своїх вад. Наголошуючи на цьому, ми розповідаємо візуальною мовою історію 1878-го року, яка близька людині з 2015-го. Ілюстрації до книги – це не зображення того, як виглядали Мотря чи Кайдашиха, це зображення напружених і зовсім не ідеальних стосунків, які диктував характер графіки.

Одна із найяскравіших повістей української літератури, «Кайдашева сім’я», покликана розкрити трагедію села Наддніпрянщини у ХІХ столітті. Конфлікти усередині однієї колоритної (але якої ж типової!) родини зображені із гумором, проте добре ставлення до сварливих Кайдашів не перешкоджає автору безжально критикувати суспільний лад, спосіб організації життя громади, поведінку духовенства, які призводять до «змізеріння людського духу».

Видавництво «Основи» пропонує українському читачеві подивитися на класичний твір під новим кутом.  Серед «основівських» видань, де класичний текст оживає у поєднанні з оригінальними сучасними ілюстраціями – «Вечера на хуторе близ Диканьки» Миколи Гоголя, оформлені Іллею Ісуповим, «Лісова пісня» Лесі Українки у оформленні Поліни Дорошенко.

Анна Копилова, авторка ідеї серії альтернативної шкільної літератури, про книгу: Ідея серії не нова, ми продовжуємо випускати українську літературну класику з сучасними ілюстраціями. «Кайдашева сім´я» - настільки класичний твір, що ілюстраціями до нього може бути або традиційний академічний живопис, або щось навпаки, щось надсучасне, божевільне (у хорошому сенсі).

У рамках презентації книги видавництво «Основи» проведе цикл лекцій «Невідомий Нечуй-Левицький» у Києві, Львові, Полтаві та Харкові. Під час лекцій читачі зможуть дізнатися багато нового не лише про безсмертну повість «Кайдашева сім’я», але й про життя класика, про його твори, які забороняли друкувати, непрості стосунки письменника і видавців, про своєрідні звички та дивацтва Нечуя-Левицького.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери