Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень

Новини

24.07.2017|11:49|Буквоїд

Марк Гендрікс. «Тибет»

Злий демон вселився в Мушу, доньку м’ясника. Місцевий правитель дає їй дозвіл на поїздку до монастиря в Дбу Лі відвідати ламу-цілителя.

В супроводі свого сусіда Лхасо Муша вирушає на пошуки монастиря; їхній шлях — це епічна подорож через роздроблені землі. На шляху до монастиря їй допомагатимуть демони гір, священні знаки, езотеричні мапи, просвітлені вчителі, сни і хмари. 

Чорно-білі ілюстрації Гендрікса приголомшливі у своїй простоті й гострій критичності. Він представляє нам Тибет з абсолютно іншого, несподіваного, боку. Роман Гендрікса являє собою іронічне бачення незалежного Тибету, який роздирають релігійні чвари. Нечисленна нова нація, конкуруючі за владу буддистські секти.

Гендрікс висміює пристрасть Заходу до езотеричної сторони буддизму й жадобу до влади серед буддійської еліти. Ченці в Тибеті далекі від миролюбного, вічно усміхненого Далай-лами. Як правителі, вони демонструють дратівливу нездатність діяти, їхнє єдине вирішення наявних соціальних проблем, — скандувати Ом Мані Падме Хум ще кілька сотень разів. Гендрікс також висміює сексизм серед тибетських буддистів, деякі з яких досить агресивні до жінок. Але в той же час книга є безсоромною одою недоторканному природному ландшафту Тибету з вишуканими ілюстраціями нескінченних гірських хребтів. 

Марк Гендрікс. Тибет. Зцілення Мхуші, доньки м’ясника / Гендрікс, Марк; Переклад: Олена Муравська; графічний роман — Львів: Кальварія, 2017. — 388 с.   

 

Марк Гендрікс — художник-графік, лауреат низки престижних премій і людина, зачаровані Азією. У 1997 році закінчив Minerva Art AcademyГронінгена.

На сьогоднішній день, його графічний роман «Тибет» перекладено й видано французькою, японською, італійською, словенською та фінською мовами.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери