Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень

Новини

09.11.2014|14:23|Буквоїд

Видавництво Кальварія видасть роман про УПА і радянського розвідника

На початок наступного року Видавництво Кальварія готує до видання роман бійця, письменника та сценариста Сергія Ухачевського «Карпатський капкан». Головного персонажа автор «списав» з реальної людини, родича відомого українського актора.

 

 

Це — розповідь про реальні події, що охоплює десять років (1941-1951) і п’ять країн, учасники якої — радянський герой-розвідник і воїни УПА; Йосип Сталін і Лаврентій Берія; фотокореспондент французької газети «Юманіте» і веселий білоруський партизан; 2-й Міністр Державної безпеки СРСР і Прем’єр-міністр Великобританії; Бестія на ім’я Хелен і безіменний Курвамать. 

«Карпатський капкан» — назва операції, запланованої Москвою на території Галичини в повоєнні роки проти місцевого населення та воїнів УПА, яка збіглася у часі з кількома іншими подіями, не залежними від радянського уряду. А на «перетині інтересів» урядів кількох країн опиняється директор дитячого сиротинця для глухонімих — професійний розвідник, подальша доля якого видається абсолютно неймовірною, якби вона не була настільки справжньою. 

«Ідея роману народилася після розповіді Сергія Гаврилюка (син актора Івана Гаврилюка — прим. ред.) про свого дядька по матері, який був розвідником. — говорить письменник Сергій Ухачевський. — Довелось попрацювати і з архівами. Але варто не забувати, що це — не історична хроніка, а художній твір, і певна доля фантазії в ньому є»

З першим твором Сергія Ухачевського читачів познайомив літературний журнал «Тернопіль» у першій половині 90-х рр. Сьогодні Сергій Ухачевський відомий читачам за своєю гостросюжетною соціальною прозою: романи й повісті «Пройдисвіти», «Пройдисвіти. Гра зі смертю», «Чужа гра», «Стіна» та «Осінні ілюзії». Він також є автором документальної книги «Киев бандитский. Динозавры отечественного рэкета», теле- та кіносценаріїв для телеканалів Discovery, National Geographic, Інтер, СТБ і кількох кінокомпаній. За освітою — вчитель української мови та літератури. Але працював не за спеціальністю: журналістом, продюсером, PR-консультантом, кризовим менеджером і сценаристом. Має військовий досвід: у минулому — «афганець», за останній рік — Майдан, АТО. 

«Тексти Сергія Ухачевського завжди дуже «живі», насичені, динамічні. Ти не встигаєш перевести подих, як історія вже підходить до фіналу. — відзначає керівник і власник видавництва «Кальварія» Петро Мацкевич. — А його бойовий досвід вберігає читача від «військових ляпів», які регулярно трапляються у письменників».



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери