Re: цензії

27.06.2025|Ірина Фотуйма
"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
26.06.2025|Михайло Жайворон
Житомирський текст Петра Білоуса
25.06.2025|Віктор Вербич
Про що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
25.06.2025|Ігор Зіньчук
Бажання вижити
22.06.2025|Володимир Даниленко
Казка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
17.06.2025|Ігор Чорний
Обгорнена сумом смертельним душа моя
13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Звичайний читач, який став незвичайним поетом
12.06.2025|Ігор Зіньчук
«Європейський міст» для України
07.06.2025|Ігор Чорний
Сни під час пандемії
03.06.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Каміння не мовчить: контур герменевтики

Новини

08.10.2013|23:07|Буквоїд

Як виглядатиме світ у наступні 100 років. Версія Мічіо Кайку

У XXI столітті технічний прогрес є неминучим. Щороку швидкість інноваційного розвитку дедалі збільшується. Найдинамічнішою у цьому процесі є молодь, яка не боїться шукати нестандартні підходи у технологічних розробках, мислити креативно та неупереджено, а також оперативно реагувати на нові зміни у навколишньому науковому середовищі.

Відомий чеський письменник, Карел Чапек, неодноразово наголошував, що «книга має створювати читача». Саме такого читача – активного, неординарного, аналітично-мислячого створює «Фізика майбутнього» Мічіо Кайку.

Феномен Мічіо Кайку полягає у вмінні доступно для пересічного читача (від школяра до вузькопрофільного спеціаліста) пояснювати складні проблеми теоретичної фізики, генетики, біології та вцілому світобудови. У книжці «Фізика Майбутнього» науковець досліджує, як три великі наукові революції – квантова механіка, біогенетика і штучний інтелект, – що кардинально змінили світ в останні сто років, трансформують наше життя в наступному сторіччі.

Спираючись на дослідження, які вже сьогодні проводять в наукових лабораторіях цілого світі, Кайку передбачає майбутнє, у якому ми вже не будемо пасивними спостерігачами танцю Природи, а натомість перетворимося на активних хореографів матерії, життя й інтелекту.

Епіграфом до «Фізики Майбутнього» стали слова Вінстона Черчілля: «Імперії майбутнього будуть імперіями розуму». З цим твердженням важко сперечатися, адже прочитане дозволяє нам практично втілити наступні елементи: визначити роль України в розвитку технологій, залучити небайдужу молодь до творення технічного прогресу, створити платформу для спілкування молоді та провідних наукоємних виробничих компаній.

«Фізика Майбутнього» – це захоплива науково-популярна розповідь, що сплітає докупи останні досягнення провідних науковців світу. Книжка ґрунтується на інтерв’ю з понад 300-ми відомими фахівцями різних галузей, які генерують ідеї наукового прогресу. Майбутнє комп’ютера, штучного інтелекту, медицини, енергії, космічних подорожей і навіть майбутнє багатства – про це все можна дізнатися з книжки.

Джерелом багатства у XXI столітті будуть не природні ресурси і сировина, а нові знання і технології. Мічіо Кайку в своїй книжці підкреслює, що процвітатимуть ті країни, які здатні максимально акумулювати досвід революцій у трьох вище згадуваних революціях (фізики, генетики, біології). До того ж, в найближчі 10-15 років услід за приголомшливими науковими досягненнями з’являтимуться і зникатимуть цілі галузі. І Кайку це обґрунтовує певними тенденціями, наприклад, у виробництві комп’ютерів. Автор моделює майбутнє до 2100 року не з простих міркувань, а на основі спостережень за науковими розробками та технологічним втіленням провідних лабораторій світу.

Переклад книги на українську мову здійснено Анжелою Кам’янець, доцентом Львівського національного університету імені Івана Франка. Науковий редактор українського перекладу – Іван Вакарчук.

Мічіо Кайку. Фізика майбутнього / Переклад з англ. Анжела Кам´янець. -  Львів: Літопис, 2013. - 432 с.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери