Електронна бібліотека/Проза

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити

запитав.
Втрутився до розмови лягавий:
– Зараз сходимо на те місце, покажете, як усе відбувалося.
Там, уже біля криниці, він склав акта:
– Справді, видно сліди ведмедя... Я доповім у район, повідомлю начальство... – застеріг мене пальцем. – Надалі будете знати, що жити в суспільстві й бути вільним від нього неможливо. Карл Маркс, – звів догори вказівний палець. – Аксіома.
– Точно, – посміхнувся я.
– Що?.. – насторожився мент.
– Ви – грамотний. Може разом полоскочемо трохи філософію, перейдемо з діалектичного матеріалізму в інші широти? Наприклад...
– Облиште, – перебив мене лягавий. – Я запам’ятав Маркса з його фразою завдяки плакату, що котрий уже рік висить в коридорі райвідділу міліції. Здалася мені ваша філософія разом з Марксом і Фрідріхом... як його?..
– Ніцше...
– Та ні, – розсердився невтямки мент. – Енгельсом. А про Ніцше я не чув і чути не хочу. Будь­яка філософія шкодить здоров’ю. Доста з мене, що знаю прізвище свого начальника... – подав мені руку.
– Заздрю подоброму вам, – міцно потис йому правицю.
Вкмітив мій натяк:
– Знаєте, чому село недолюблює вас: через філософію. Лишіться мудрувань, одразу відчуєте полегшення душі. Наш чоловік, як відомо, звик конкретним ділом займатися, а не філософувати казна­що. То німцям або французам на роду написано, тільки не нам, русинам працьовитим.
– Оо! Народик у нас завзятий до роботи... – хмикнув я. – Працьовитий, як віл. Чехи, до речі, нас прозивають волами.
– Чехи – пани...
– А ми?.. – загнав його на слизьке. Він різко рушив від мене:
– Не є коли мені з вами брехні плескати, робота чекає, – сквапно поспішив до авта, слідом за ним голова сільради та кілька свідчих, які гуртом у всьому догоджали представникові правопорядку.
Я постояв якусь хвильку, рушив і собі додому, краєчком дороги, подекуди розбитої та понівеченої водою й гусеницями трактора. Спали на згадку рядки з „Мурника і цеглини” Яфета. Я наддав ходи додому...
…Гітлер, виявляється, підтасовка, засіб в руках ілюмінатів, і не слід відкидати те, що прізвище він прибрав матері, а по батькові Адольф – жид, якраз з тих, хто не відчув татусевої ласки, через що відтак і поплатився народ іудейський за фарисейство їхньої крові. Бог Ягве карає жорстоко... Проте мова наразі про інше: в двадцятирічному віці Гітлер захопився був містикою та наркотиками, вживав надто сильні препарати, зрозуміло для чого; одне слово, бавився з темними силами, завдяки їм і повів тоді одурманених німців, які після ганебних для них версальських угод не мали права голосу в світі, мусили хоч з люципером скласти союз, аби вирватися з „штрафного майданчика”. Тим часом у Росії справу ілюмінатів провадив автономно Сталін. Троцький, як відомо, після смерті Леніна не зміг до кінця втілити задуми мурників, хоч його заслуги перед дияволом великі: збройний заколот в Петрограді, запровадження масонської символіки на „алих” ротшильдівських щитах і „знамйонах”, організація концтаборів і боротьба з віджилим християнством, як оплотом ідеї Третього Риму. Сталін виявився несподіванкою для ілюмінатів, вони попервах не зважали на його; так собі старший, куди пошлють, а хитромудрий грузин, з’ясувалося, в пику заїхав спершу Троцькому, а там самостійно, тоді ж уже без вказівок ззовні провадив свою політику, замішану, безумовно, на розчині завзятих мурників. Цемент був хоч і не тривкий, а протримав їхню споруду років вісімдесят.
Тепер хто як вибирається з отих руїн, шукає порятунку в горілці та численних сектах, а Жид тим часом наполегливо здійснює задумане, через безліч таємних організацій прибирає до рук Арійський Простір. Послужливі та користолюбні хохли з „патрійотами” з величезною охотою сприяють їм, запобігають перед велителем, лізуть із шкури сараки, тільки б догодити мормонам. Зпоміж тої пейсатої наволочі нині яскраво вирізняється Хабад, одна з провідних ланок ілюмінатів: історія Хабада береться з часів Хмельницького та Кривоноса, коли обидва ватажки пробували на смак жидівську кров. Тоді в містечку Любавичі сполохана жидва заснувала таємну організацію „Хабад”. Відтоді й донедавна її очолював фюрер – Любавицький Ребе, цей титул передавався в спадок його дітям. Шостий спадкоємець найвищого звання „Хабада” був уродженцем Катеринослава, нині Дніпропетровського, і в тридцятих роках уся та чортівня була виселена з есесеру Сталіним через їхню зухвалість і підступність, як і непримиренні троцькісти. Там, в Америці „Хабад” зміцнів за рахунок ілюмінатів, набув значних коштів, і тепер замахнувся прибрати до рук увесь світ. Безумовно, Москва як ілюзорність Третього Риму донедавна перешкоджала „Хабаду”, як і Україна, догідлива пасербиця Москви. Тепер часи інші: Москва конає під тиском ілюмінатів, Україна з кучмою на голові легко віддала „Хабаду” Дніпропетровське, а хасидам – Умань... Але насторожує інше: може небавом явитися полукровка у вишиваній сорочці й проголосити себе спасом українського народу! Знову за чийсь рахунок постраждають невинні люди. Люди?!. До біса комунізм, бо

Останні події

18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра


Партнери