Електронна бібліотека/Проза

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити

„Вовк в овечій шкурі” – про лицеміра, який приховує злі наміри під машкарою доброзичливості. Ось вам фартух і біла овеча шкура!
„Мурник і цеглини” – читається легко, хоч вимагає зосередженості, прискіпливо вдуматися в кожне речення, інакше не варто чапіти над книжкою, марнувати дорогоцінний час. А втім, Яфетові „Пошуки втраченого” викликають безліч порівнянь, аргументів, ледве я стримуюся від доказовості, так і проситься в мене на папір занотувати кілька думок. Особливо, щодо початків християнства та розвалу Римської імперії. Тут слід згадати про таємне братство змії „Ілюмінати”, що, можливо, й породило Ісуса Христа з його апостолами, аби зсередини, тільки уявіть собі (!), в столиці могутньої імперії, на місці боїв гладіаторів вони змогли розкласти Рим і звести на руїнах Ватикан. Собор св. Петра разом з мощами пап якраз гибіє на просяклій кров’ю землі. Жоден галл або варвар з численним військом не змогли вчинити того, що домоглися жиди з Ісусом – одурманити плебс іудейським спасінням душі. Рим упав, як червиве яблуко, виїдене зсередини, а неподалік наливалася соком уже християнська Візантія. Мурникам­ілюмінатам дошкуляла тільки язичеська Русь. Перегодом і її хрестом прибили, аби цілком заволодіти світом.
У примітках у кінці книжки Яфет подав розлогий коментар, насичений численними подіями, датами, фактами, через що доводиться часто послуговуватися закладкою, більш широко довідуюся про братство змії „Ілюмінати”: змія перекладається з біблейського слова „нехеш”, що походить від кореня шізп, тобто „розшифровувати, відкривати”; латинське „шитіпаге” означає „просвіщати”. Братство змії, вже відоме в три тисячі чотирьохсотому році до нашої ери, також з найважливіших атрибутів вважало фартух як вияв відданості до богів, які начебто літали на загадкових кораблях.
Інтуїція тут­таки підказує мені, що власне „Ілюмінати” надрочили княгиню Ольгу та її недолугого внука Володимира й заспокоїли кропилом бунтівну Русь. Спершу бабця рівноапостольського князя, потім і він сам знеславили віру Великої Скіфії з її численною кількістю племен. А найбільше зло, скоєне ними – наруга над арійським волхівництвом, і насадження чужого світогляду. Цивілізація ікон і лукавства вергла нас в тисячорічну пітьму.
Заскреготів ключ у дверях, увійшла Рада:
– Щойно я домовилася з комендантом гуртожитку... Ходімо, поселю вас... – щаслива, супроводжує мене на третій поверх, підіймаємося широкими сходами з чавунним парапетом і виялозеним до лиску бильцем.
Довгим коридором з безліччю однакових дверей простуємо майже в кінець, потім звертаємо ліворуч, в „апендикс”, уже тут дверей менше: відгонить з кутка хлоркою та застояною в клозетних бачках водою. Рада відмикає давно нефарбовані сині двері, пропускає мене всередину „прямокутника” з високою стелею, широким вікном, побляклими стінами, шафою з перекошеними дверцятами, люстрою, обцяцькованою мухами; по два боки до стіни туляться залізні ліжка з дротяною сіткою й засмальцьованими матрацами; посередині, ближче до вікна, стіл і кілька стільців, а ще – чотири тумбочки в проміжках між ліжками.
– Не – „люкс”, а жити можна, – каже Рада. – Ось вам білизна, – кладе на матрац сотні разів випрасувані простирадла, наволочку, трохи подерту збоку, вафельний рушник, що збігся від енного прання. – Подушка й ковдра в шафі, – і стиха додає. – Можете користуватися чайником, аби тільки ніхто не запримітив, – виймає з тумбочки електричний чайник з облізлим шнуром. – Я дбатиму про ваше харчування, не журіться про те, тільки... – опустила додолу очі.
– Звичайно, звичайно... – даю їй кілька великих купюр. – Красно дякую за турботу...
– Після трьох днів на четвертий я заступаю на зміну, тоді приноситиму вам варене й потрібну для вислідів літературу, їжу можете зберігати за вікном, на цвяшку, в сітці, – неупереджено засунула в пазуху гроші.
– Будьте спокійні.
– Коли захочете, можете розвіятися в місті. Київ цікавий історичними пам’ятками, – доброзичливо зачинила за собою двері.
Я підійшов до немитого хтознаскільки вікна, втупився поглядом в почорнілий цегляний гуртожиток навпроти, такий самий, як і мій теперішній прихисток: з клунками, почепленими за вікном, та натягнутими шворками для сушіння прання. Невеличке подвір’я, затінене з усіх боків, прикрашає кілька тополь, доволі високих, і витоптаний моріжок, подекуди бур’яном порослий. Ось і весь світ у вікні, щоправда, з смужкою блакитного неба – доповнює попелясту картину.
Легко звикаю до будьяких умов: хай то – халупа в тайзі, барак на Таймирі, чи захаяний гуртожиток в столиці. Мені головне – чиста постіль і затишок, а до їжі я не дуже падкий. Хоч умови проживання, бувало, траплялися й набагато гірші по заробітках. Пригадую: люта зима, снігу по груди, хатчина посеред лісу ледве видніється з кучугур, а в тій хатчині десять душ міцних чоловіків кріпко сплять, натруджені за день, в одній і другій кімнаті хропуть­сопуть на твердих нарах, устелених старим лахміттям, хто чим укритий, а біля печі в кухні сушиться лісорубське

Останні події

18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра


Партнери