Електронна бібліотека/Проза

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити
« 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »

перейняло від своїх попередників.
Покликав розпорядницю. Вона ховає очі, хоч гордо тримає шию.
– Сафо, мене не буде кілька днів. У паланці нехай не знають про мою відсутність, а то можуть учинити рейвах ненаситні.
– Не журіться... Вони здатні вдовольняти себе самі і одна одну. Можна, – скидає жовтогарячий серпанок, – я на коня побуду з вами, –
бере в руки циці, пипками лоскоче його повіки, вмостилася павою на коліна, потому, гляди, великий Арієць лежить, а вона верхи вдає амазонку. Плюх­плюх... Пронизливі звуки тільки й чути в робітні.
– Сафо, – міняються місцями, кладе її на бік, калачиком, – я вдоволю тебе зараз крижем,– напоперек ялозить спраглу плоть, споглядає, як в оргазмі щоразу здригається, мов піна в потоці; він стримується, береже заощаджене сім’я, щоб за третім разом на коня заюшити білим шумовинням рум’яне личко; навколішки, сідницями ледве сягає розбурханих циць, які ковзаються об Його в різні боки, брандспойтом гасить жар. Доісторичний гук вирвався з обох грудей, вродливе личко вкрилося липким павутинням бабиного літа...
– Сафо, твоє обличчя нагадує мені зараз ландшафт зародження світу, – ніжно натирає спермою її шкіру, скрадає принадне личко цілющим покровом.
– Я мінлива, мов сон, – усміхнулася кутиками вуст. – Насправді, розумію тепер, що немає ні простору, ні часу, лише мить, яка триває раз і назавжди. Не чую рук і ніг, тільки серце калатає, мов великодній дзвін, який нагадує, що радість настала, втішайтеся щастям.
– Щастя переважно сприймається тоді, коли втрачене...
– Щастя... – млосно підвелася, розправила плечі, потяглася. – Зо два тижні буду щаслива...
Кепкує:
– Я постараюся повернутися раніше.
Хтиво повела бровою:
– Масло каші не шкодить. Я вмію чекати...
– За що й вибрав тебе тоді в Києві...
– Київ... Рідко згадую те лживе місто з амебами, що вда­ють із себе розумну людину. Дякую, що забрали мене звідти, надали притулок і можливість займатися улюбленою справою. Там я була радше лялька, манекен для показу моди, хоч й обіймала високу посаду. Чоловіки в тому місті лайно, а жінки сцяки, й породжують їм подібне. В Києві, можливо, настане лад, як виродиться останній раб­українець, і запанує Арійсь­кий Простір. А поки що молекули там аморфні, ні риба, ні м’ясо. Туфта, одне слово, – натягнула жовтогарячий серпа­нок, причепурилася, вертнулася на одній нозі:
– Ну як?..
– Маска...
– Ой!..– похопилася, стерла з обличчя присохле сім’я, вмилася. – Не затримуйтеся, – покрутила на порозі сідницями.
Рано­вранці, лишень розвиднилося, великий Арієць зачинив за собою браму паланки. Кремезні сизобокі буки потонули у вранішній імлі, ледве пробиваються вгорі кри­слаті крони. Зрідка чути високо в горах пташку. Проте свіже загостре повітря наскрізь пронизує, раз по раз війне літепло, первовічна тиша немов гомонить. Шурхотить під ногами торішнє листя, насторожує живність пралісу. То тут, то там блисне у нірці чийсь хвостик, чорно­жовті ящірки супокійно плазують біля покрученого з­під землі коріння, навіть долають перешкоди, не зважають на ходу великого Арійця. Бокаті горби хвилями спадають у мілкі зворини, валами простягаються до безконечності. Бук, один тільки бук панує на схилах, подекуди вчахнутий вітром, побитий гли­вами і лишаями, проте той, що росте – незрівняний цар над царями, втілення живої краси і величі.
Дорога звела його до дзюркотливого потічка, захаращеного грубезним камінням і зогнилими колодами, вузенький берег укритий лататою кременою, жаливою та пагінцями з дрібним цвітом. Арієць іде за водою, до гирла річки, берегом перестрибує з каменя на камінь, у польоті відчуває нестримний рух і матерію вітру. Тут усе реальне й не потре­бує зайвого сприйняття. Вітер – явище духів. Арієць їхня присутність. Нарешті дістався протоптаного путівця, по якому в обхід Аґа жене на пашу корів і овець. Стезя вивела його на простору галявину, подекуди зарослу вільхами. Пригадав, як онде бичок удовольняв Аґу в оборі. Вона міцно трималася руками за жердину, завзято піддавала скотині. Наразі він не спудив їх, крадьки віддалився. Зараз на вигоні тихо, розріджені туманці стеляться до землі, переливається роса в перших соняшних променях. Улюблене видиво нагадало йому Його ранню молодість, коли розпочав пошуки тотему свого народу і розвідини привели в стадо диких сви­ней. Арієць приручив їх зерном кукурудзи. Стадо з двох старших і чотирьох однолітніх свиней з дюжиною поросят Арієць вислідив тут, на галявині, щодень приносив ворох кукурудзи, збоку спостерігав, як охоче вони хрумкотять зерном і призвичаюються до Його. Мало­помалу він підго­довував їх то тут, то там, аби впізнавали Його не лише на одному місці. Тепер приручені давали себе навіть помацати, відкликалися на Його голос, сприймали за свого.
Життя в стаді виявило Йому багато цікавого. Найбільше тоді вразило те, що там порядкують свині, а сікачі одинцем огинаються поблизу стада і тільки під час гону потріб­ні самкам. Як і трутні, а що вже казати про чоловіків. Одне одного варті.

« 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »

Останні події

30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра
20.03.2025|10:25
Новий фільм Франсуа Озона «З приходом осені» – у кіно з 27 березня
20.03.2025|10:21
100 книжок, які допоможуть зрозуміти Україну
20.03.2025|10:19
Чи є “Постпсихологічна автодидактика” Валерія Курінського актуальною у XXI ст. або Чому дослідник випередив свій час?
20.03.2025|10:06
«Вівальді»: одна з двадцяти найкрасивіших книжок всіх часів відкриває нову серію для дітей та їхніх батьків від Видавництва «Основи»
13.03.2025|13:31
У Vivat вийшла книжка про кримських журналістів-політвʼязнів
13.03.2025|13:27
Оголошено короткий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize 2024 року
11.03.2025|11:35
Любов, яка лікує: «Віктор і Філомена» — дитяча книга про інклюзію, прийняття та підтримку


Партнери