Електронна бібліотека/Проза

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Шовкова Косиця, лишень відповідай обраному йменню. Знаєш бо, що квітка ся росте високо в недоступних скелях і таїть у своїх тен­дітних суцвіттях міріади срібло­білих зірок які впали з неба.
– Шовкова Косице, – вперше звернувся так Арієць до неї. – Мені подобається твій вибір. Квітникарство – один з різновидів культури. Подвір’я і сад паланки потребують тво­їх хисту і рук. Отже, твори!
Коли за Шовковою Косицею зачинилися двері, Сафо раптом поривчасто стягла жовтогарячий серпанок, в босоніжках стала рачки, треться об його ноги:
– Паночку, погоцатайтеся добре на мені й удом попишіть ієрогліфи на спині, – тріпоче осикою, мов навіжена. – Щось надійшло на мене. Можете й батогом всипати... – не знайде собі місця.
Він уже знає про її похітливі причуди, траплялося з нею раніше, спокійно взяв у кутку батога, стягнув ногавиці і вправним вершником умостився на вигнутий поперек, як у сідло, замашним удом плазує по спині, періщить гарапни­ком по гладких стегнах, а вона рачки гарцює з кутка в куток, ірже лошицею, притьма закинула голову назад: „Вуздечку! Візьміть вуздечку”, – лементує. Він намотує на руку пасмо густого волосся, раз по раз поганяє: „Вйо!” – „Обхопіть мою шию, – волає. – Я зараз візьму вас на ґоргоші”, – схоплюється на ноги, носиться з ним по робітні. Стікає потом... Наси­лу втихомирилася. Він узяв її на руки, знеможену, незугарну поклав на канапу, накрив серпанком і тихо вийшов.
На залитому сонцем подвір’ї ні душі, лише на госпо­дарці та в осідку пораються послушниці, забезпечують себе тим усім необхідним, що потрібно щоденно людині. Хто доглядає худобу і овець, хто випікає хліб і варить, смажить наїдки та готує напої, хто працює на городі й у саду, хто тче, в’яже, вишиває на всю громаду. Ніхто нікого не примушує, не наглядає ні за ким, кожен сумлінно виконує те, що подобається передусім йому, заодно й іншим. Якщо раптом виникає непорозуміння між послушницями, Сафо тут як тут і звада розсудима. Вона, на відміну від інших, не перелюб­ствує з ними, тримається осторонь жіночих обмов. Арієць запримітив, що в неї приховано більше чоловічого, муж­нього і розсудливого, ніж мають жінки, проте не сміє навер­нути її на Його подобу, щоб не зашкодити вивіреній меті. Паланка великого Арійця належить тільки одному.
– Паночку,– гукнула Його послушниця в перламу­тровому пеньюарі з каплиці. – Можна вас на хвильку?
Він увійшов до світлої і привітної ротонди, щойно всередині побіленої, захаращеної на долівці тинькарським начинням. Ясяпослушниця поцікавилася:
– Вінець обов’язково наносити під „небом”? Я б не турбувала вас, але не можу розшукати Сафо, щоб погодити. Десь запропастилася розпорядниця, а мені ніколи, хочу встигнути до суботи, – розмовляє з драбини, тримає в руках цеберко і квачик.
– Ясю, – задивився на її стрункі, мов смерічки, ноги, чор­няве дупельце, плюхкотливі циці. – Вінець обов’язково потріб­ний як ознака вивершеності. Хто ж тоді оцінить твій труд...
Вона виставила гузицю, наче зосередилася наносити квачиком смужку, коли, гляди, щось липке потекло по продовгуватих стегнах, руки не слухаються...
– Злазь, – укмітив її стан. – Я владнаю...
Туттаки, лишень ступила з драбини, розвернув Ясюпослушку, припер до щаблів, та навіть не встигла відкласти ква­чик і цеберко, наче розіп’яту почав патрати її набухле логовисько. Перламутровий серпанок укрився бризками фарби.
– Любий паночку, я така щаслива, що саме ви надих­нули мене нанести вінець, – підмахує пругкими сідницями, вивертається між ним і перечками драбини.
Витіпана в любощах, як тримала квачик і цеберко в руках, осунулася на долівку, насилу дихає:
– Тепер я не встигну закінчити до суботи роботу, – нарешті опустила руки. – Сафо сваритиметься...
– Встигнеш, якщо захочеш, – присів поруч. – Я свого часу справлявся водночас з кількома справами, – чмокнув її в щічку, забризкану блакитним красилом. – „Небо”, до речі, розмалюй яскравозолотим.
– Добре, паночку, – махнула йому рукою, а другою мокає в логовисько, цицяє молозиво з пальця. – Мало... На­певно сьогодні вдоволив уже не одну... – неохоче підвела­ся. – Вінець обов’язково потрібний. Нічого не скажеш...
Арієць заглянув до хліва. Двоє послушниць у білих серпанках посипали добре вимиту підлогу цвітиням (тру­сом од сіна). Просторий і чистий корівник нагадував радше хороми, ніж корівник, виказували його хіба що ясла під стіною та курник у кутку. Ніякого неприємного запаху. Лишень увій­шов, як запропонували йому кварту вранішнього молока:
– Свіже, ще не встигли спарити.
Перехилив одним махом. Цівки потекли по підборід­дю, волосатих грудях. Обоє послушок миттю кинулися зли­зувати патьоки, впиваються чоловічим пахном, стягають навперейми ногавиці:
– Паночку, вдоволіть нашу хіть, – милосердно вмо­вляють. Аби догодити обом, одну в любощах положив горілиць ногами до ясел, а друга стала рачки над нею, прямісінько її кубельце лоскоче кінчик носа спідній.
– Ось і лади, – обхопив кругленьку гузицю, засатарив уда в самісіньке денце,

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Останні події

30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра
20.03.2025|10:25
Новий фільм Франсуа Озона «З приходом осені» – у кіно з 27 березня
20.03.2025|10:21
100 книжок, які допоможуть зрозуміти Україну
20.03.2025|10:19
Чи є “Постпсихологічна автодидактика” Валерія Курінського актуальною у XXI ст. або Чому дослідник випередив свій час?
20.03.2025|10:06
«Вівальді»: одна з двадцяти найкрасивіших книжок всіх часів відкриває нову серію для дітей та їхніх батьків від Видавництва «Основи»
13.03.2025|13:31
У Vivat вийшла книжка про кримських журналістів-політвʼязнів
13.03.2025|13:27
Оголошено короткий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize 2024 року
11.03.2025|11:35
Любов, яка лікує: «Віктор і Філомена» — дитяча книга про інклюзію, прийняття та підтримку


Партнери