Електронна бібліотека/Проза
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
- Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
- Вечірня школаДмитро Лазуткін
- Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
- Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
- Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
- Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
- Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
- Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
- Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
- Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
регіонах світу.
3. Воєнні кампанії за участю країн НАТО показали, що воно залишається ворожим блоком. Тому навіть у самих державах альянсу ставлення до дій НАТО часто було негативним. А в деяких країнах (наприклад, у Греції) доходило й до демонстрацій. Що стосується України, то сьогодні, за різними оцінками соціологів, вступ її в НАТО підтримують лише 16– 19 відсотків громадян. Це свідчить про те, що середній українець усвідомлює проблеми вступу в НАТО й не бажає цього. Народ неможливо обдурити. І влада повинна прислухатися до думки народу.
4. Вступ у НАТО потребуватиме різкого збільшення військового бюджету, причому витрачатися він буде нерівномірно і забезпечуватиме саме ті складові, які потрібні альянсу. Розвитку армії не буде. Україна буде змушена вкладати гігантські ресурси в ті сегменти, які не підсилять обороноздатність країни. НАТО заборонило Україні робити ракети, знищило найбільші колись у світі виробничі потужності.
5. Вступ у НАТО зруйнує український оборонно-промисловий комплекс. Український ОПК здатний виготовляти лише близько 4 відсотків кінцевої продукції, тоді як понад 700 заводів і науково-промислових структур зайняті виробництвом комплектуючих. Ця продукція поки ще поставляється в РФ або прямо в держави, які закуповують російську техніку. Але Росія не може розвивати співробітництво з державою, яка стане частиною недружнього воєнно-політичного блоку. Після остаточної відмови РФ від взаємодії український ОПК залишиться без ринків збуту, а можливості співробітництва із західними державами, де давно вже встоялися коопераційні схеми, видаються примарною, нездійсненною мрією».
Олексія Сергійовича відірвали від комп’ютера страви морського походження.
– Тут немає й половини того, що я пропонував, – відзначив він з досадою.
– Не побивайся так. Це – чорновий варіант, так би мовити закладка. Насправді частина основної версії в іншому вікні. Все має бути коротко й чітко. Щоб Іван Олексійович прочитав у машині перед ефіром і добре запам’ятав, що саме повинен озвучити. Я обрала 7 причин, бо число 7 має магічний вплив на обивателя.
Тепер вони разом поринули в роботу, названу Аліною Костянтинівною мозковим штурмом. Була вже глибока ніч, коли, наскрізь просочені заходами соєвого соусу, імбиру, несмачних, як розмочена солома, морських водоростей та обвіяні прохолодним дніпровським вітерцем, вони народили словесні формулювання, якими Аліна Костянтинівна вдовольнилась.
– Читай остаточний варіант і кажи, з чим не згоден, – звеліла Аліна Костянтинівна, відкинувшись на спинку м’якої лавочки-диванчика. Вона була задоволена собою, як людина, що тільки-но придбала дорогу річ.
Олексій Сергійович пробіг очима по-новому оформлені начерки під жирно виділеною назвою «Чому Україні не потрібно вступати в НАТО. Сім причин». Так само виділені були й самі причини та рекомендації.
«Причина перша. Вступ до НАТО загрожує загибеллю синам України. Українські хлопці будуть гинути в Іраку, Афганістані й інших гарячих точках планети, відстоюючи інтереси країн НАТО. Виникає загроза втягування України у війни.
Причина друга. Вступ до НАТО призведе до закриття оборонних заводів. Україна буде змушена закрити близько 700 оборонних підприємств, втративши більш як два мільйони робочих місць. Україна втратить високотехнологічні виробництва, якими є космічна й літакобудівна галузі.
Причина третя. Членство України в НАТО загрожує дружбі з Росією. Україна втратить підтримку Росії, НАТО зруйнує багатовікове братерство слов’янських народів.
Причина четверта. Членство України в НАТО створить візову стіну з Росією. Буде введений візовий режим з Росією, навіть спілкування родичів виявиться утрудненими, а для простих українців і росіян – неможливим. Україна перетвориться в буферну зону, роздільчу лінію між НАТО й Росією.
Причина п’ята. Членство в альянсі виснажить Україну, зробить її задвірком Європи й складом зброї НАТО. Вступ у НАТО потребуватиме різкого збільшення військового бюджету, а закупівля іноземної зброї знесилить Україну, її захлисне хвиля безробіття.
Причина шоста. Членство України в НАТО приведе до розчленування України. Частина населення України не допустить розриву відносин з Росією, тому Україна розділиться на Західну й Східну.
Причина сьома. Українська влада йде проти волі народу. Народ України не бажає йти в НАТО – менше п’ятої частини населення готові до приєднання. Влада зобов’язана прислухатися до думки народу й провести всеукраїнський референдум. Нехай народ ухвалить рішення про своє майбутнє.
Рекомендації щодо відповідей на запитання журналістів.
Інтеграція України в євроатлантичні структури, на перший погляд, обґрунтована. Її прихильники називають головним аргументом реалізацію «цивілізаційного вибору», бачать подальший розвиток України як європейської, а не євроазійської держави, підтримують колективну оборону. Але такі ідеї продукуються на Заході й розкручуються різними міфами. Тому у відповідях на запитання журналістів доцільно керуватися такими рекомендаціями.
Останні події
- 30.10.2024|14:38У просторі ПЕН відбудеться зустріч із письменницею Оксаною Мороз у межах Кіноклубу Docudays UA
- 30.10.2024|13:4410 причин відвідати Фестиваль “Земля Поетів” у Львові 9-10 листопада
- 28.10.2024|13:51Оголошено довгі списки Книги року ВВС-2024
- 25.10.2024|09:29Книгарня біля Софіївського парку: "Книгарня "Є" відкрила магазин в Умані
- 19.10.2024|09:56Названі лавреати Міжнародного літературного конкурсу прози рукописів «Крилатий Лев»
- 17.10.2024|12:48У видавництві “Чорні вівці” розпочався передпродаж підліткового зимового фентезі “Різдвяний експрес” Карін Ерландссон
- 17.10.2024|11:55Розпочався конкурс на здобуття премії Drahomán Prize за 2024 рік
- 17.10.2024|11:33Що читає Україна?: аналітика по областям
- 17.10.2024|11:27«Liber 24»: як Україна вперше взяла участь у книжковому ярмарку в Барселон
- 11.10.2024|18:46Киян запрошують обміняти російськомовні книжки на українські по “шокуючій знижці”