Електронна бібліотека/Проза

АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Завантажити

регіонах світу.
3. Воєнні кампанії за участю країн НАТО показали, що воно залишається ворожим блоком. Тому навіть у самих державах альянсу ставлення до дій НАТО часто було негативним. А в деяких країнах (наприклад, у Греції) доходило й до демонстрацій. Що стосується України, то сьогодні, за різними оцінками соціологів, вступ її в НАТО підтримують лише 16– 19 відсотків громадян. Це свідчить про те, що середній українець усвідомлює проблеми вступу в НАТО й не бажає цього. Народ неможливо обдурити. І влада повинна прислухатися до думки народу.
4. Вступ у НАТО потребуватиме різкого збільшення військового бюджету, причому витрачатися він буде нерівномірно і забезпечуватиме саме ті складові, які потрібні альянсу. Розвитку армії не буде. Україна буде змушена вкладати гігантські ресурси в ті сегменти, які не підсилять обороноздатність країни. НАТО заборонило Україні робити ракети, знищило найбільші колись у світі виробничі потужності.
5. Вступ у НАТО зруйнує український оборонно-промисловий комплекс. Український ОПК здатний виготовляти лише близько 4 відсотків кінцевої продукції, тоді як понад 700 заводів і науково-промислових структур зайняті виробництвом комплектуючих. Ця продукція поки ще поставляється в РФ або прямо в держави, які закуповують російську техніку. Але Росія не може розвивати співробітництво з державою, яка стане частиною недружнього воєнно-політичного блоку. Після остаточної відмови РФ від взаємодії український ОПК залишиться без ринків збуту, а можливості співробітництва із західними державами, де давно вже встоялися коопераційні схеми, видаються примарною, нездійсненною мрією».
Олексія Сергійовича відірвали від комп’ютера страви морського походження.
– Тут немає й половини того, що я пропонував, – відзначив він з досадою.
– Не побивайся так. Це – чорновий варіант, так би мовити закладка. Насправді частина основної версії в іншому вікні. Все має бути коротко й чітко. Щоб Іван Олексійович прочитав у машині перед ефіром і добре запам’ятав, що саме повинен озвучити. Я обрала 7 причин, бо число 7 має магічний вплив на обивателя.
Тепер вони разом поринули в роботу, названу Аліною Костянтинівною мозковим штурмом. Була вже глибока ніч, коли, наскрізь просочені заходами соєвого соусу, імбиру, несмачних, як розмочена солома, морських водоростей та обвіяні прохолодним дніпровським вітерцем, вони народили словесні формулювання, якими Аліна Костянтинівна вдовольнилась.
– Читай остаточний варіант і кажи, з чим не згоден, – звеліла Аліна Костянтинівна, відкинувшись на спинку м’якої лавочки-диванчика. Вона була задоволена собою, як людина, що тільки-но придбала дорогу річ.
Олексій Сергійович пробіг очима по-новому оформлені начерки під жирно виділеною назвою «Чому Україні не потрібно вступати в НАТО. Сім причин». Так само виділені були й самі причини та рекомендації.
«Причина перша. Вступ до НАТО загрожує загибеллю синам України. Українські хлопці будуть гинути в Іраку, Афганістані й інших гарячих точках планети, відстоюючи інтереси країн НАТО. Виникає загроза втягування України у війни.
Причина друга. Вступ до НАТО призведе до закриття оборонних заводів. Україна буде змушена закрити близько 700 оборонних підприємств, втративши більш як два мільйони робочих місць. Україна втратить високотехнологічні виробництва, якими є космічна й літакобудівна галузі.
Причина третя. Членство України в НАТО загрожує дружбі з Росією. Україна втратить підтримку Росії, НАТО зруйнує багатовікове братерство слов’янських народів.
Причина четверта. Членство України в НАТО створить візову стіну з Росією. Буде введений візовий режим з Росією, навіть спілкування родичів виявиться утрудненими, а для простих українців і росіян – неможливим. Україна перетвориться в буферну зону, роздільчу лінію між НАТО й Росією.
Причина п’ята. Членство в альянсі виснажить Україну, зробить її задвірком Європи й складом зброї НАТО. Вступ у НАТО потребуватиме різкого збільшення військового бюджету, а закупівля іноземної зброї знесилить Україну, її захлисне хвиля безробіття.
Причина шоста. Членство України в НАТО приведе до розчленування України. Частина населення України не допустить розриву відносин з Росією, тому Україна розділиться на Західну й Східну.
Причина сьома. Українська влада йде проти волі народу. Народ України не бажає йти в НАТО – менше п’ятої частини населення готові до приєднання. Влада зобов’язана прислухатися до думки народу й провести всеукраїнський референдум. Нехай народ ухвалить рішення про своє майбутнє.
Рекомендації щодо відповідей на запитання журналістів.
Інтеграція України в євроатлантичні структури, на перший погляд, обґрунтована. Її прихильники називають головним аргументом реалізацію «цивілізаційного вибору», бачать подальший розвиток України як європейської, а не євроазійської держави, підтримують колективну оборону. Але такі ідеї продукуються на Заході й розкручуються різними міфами. Тому у відповідях на запитання журналістів доцільно керуватися такими рекомендаціями.

Останні події

24.04.2025|19:16
Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
24.04.2025|18:51
Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата
21.04.2025|21:30
“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина
18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію


Партнери