Електронна бібліотека/Проза

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

незвичайного вигляду синіх та білих квіточок дівчина… усього лише юне дівча, проте…
На знімку була ніч, незвичайна, якась дика ніч. У небі, оксамитово-чорному біля небокраю, сріблясто-синьому угорі, висіло яскраво-біле коло невідомої планети. Праворуч росло декілька високих дерев з вузенькими листочками на гілках. На межі світла й тіні стояла вона. Без скафандра. На ній взагалі був лише самісінький бузковий купальник-бікіні. Оголені плечі, руки, ноги, мокрі кінчики пухнастого волосся — все блищало від безлічі дрібнесеньких краплинок води. За спиною дівчини виблискувала гладінь величезного озера, яке я сприйняв спочатку як поліровану базальтову поверхню.
Я уп’явся у знімок як бовдур. Мені ураз заманулось вистрибнути iз скафандра, опинитися поруч із купальницею i… ніжно пестити її пухнасте волосся, наблизити свої губи до її величезних синіх очей і… і щоб її дихання торкнулось моєї щоки…
Стоп!..
Ця Селена давно вже перестала жити. До того ж, ймовірно, за віком вона годилась мені у бабусі. Голо-знімок цей не натуральний, а зроблений зі звичайного фото так званим "методом напівпрозорих шарів", котрий віджив своє щонайменше років тридцять тому. Добре, йдемо далі: невідомою планетою могла бути Земля і тільки Земля. У земному небі був Місяць. Отже, початкове фото зроблене ще до того, як Місяць перекинули у пояс астероїдів, щоб видобувати з них залізо й нікель. Яка давнина! А я ідіот…
— Янісе, в нас мало кисню. Пішли поховаємо його.
Поки я млів над знімком, Джек притягнув з так званого садочку купу волошок та ромашок. Точніше, це були перемішані уламки квітів — адже вони миттєво задубiли у вакуумi. Джек розсипав квіткові уламки на якійсь сірій ряднинi, туди ж кинув і голографію. Я намагався протестувати. Джек поглянув на мене співчутливо:
— Закохався? Леонід теж кохав її. Дуже-дуже кохав. Такий знімок не зробиш, якщо не покохаєш на все життя… Але нехай знімок лишиться в небіжчика. Це його жінка, він так хотів.
Ми спробували підняти випробувача, але труп намертво примерз до стільнниці. Джек покопався в одній із шаф й повернувся з товстим сталевим шкворнем. Йому вдалося розтрощити дошки, та все ж на щоці і на правій руці мерця залишилися трісочки дерева. Про те, аби розпрямити крижану мумію, не могло бути й мови. Отже, ми так і тягнули труп через "комунікаційний коридор" зі старих баків і далі по схилу вирви й по поверхні Місяця. Уламки волошок і ромашок падали на місячний ґрунт сумною блакитно-біло-зеленою доріжкою.
Місце, про яке Леонід писав перед смертю, знаходилось приблизно у тисячі ярдів від його таємної оселі. Джек поблукав довкола, знайшов неглибоку вирву, що залишилась від падіння крихітного астероїда, й ми опустили до неї ряднину з тілом старого випробувача. Потім ретельно закидали піском та посідали біля неприкметного горбочка.
Мовчанка тривала. Я дивився на "вирву", як вона затягує черговий залiзо-нiкелевий астероїд, а потужнi лазери, підживлювані вiд енергiї Сонця, одразу ж починають шматувати його на скибки, аби потiм отi скибки переплавити у вакуумi й видобути кревно необхiднi людству залiзо й нiкель. Або титан — якщо перероблятиметься заздалегідь пiдготовлений мiсячний пiсок… Дивився, аж поки просто через скафандр не почав відчувати маківкою таємничу безодню космосу.
— І чому твоєму Леонідові не сиділось на Землі?! — роздратовано вигукнув я. Обличчя Джека затуляв світлофільтр скафандра, проте я відчув, що він подивився на мене і знов відвів очі.
— Ти бачив голографію, Янісе. Тепер Місяць ніколи не світить вночі у тому небі. Леонід часто казав: "Я вже втратив одну Селену, не хочу втрачати й ту, що у небі. А якщо я подивлюсь на чорне небо без Місяця, так і станеться. Тож зберегатиму цю картину бодай у пам’яті". До речі, він якось пояснив мені, що Селена — це Місяць по-давньому. Здається, по-давньогрецьки.
— I тому він не жив усередині Місяця, як усі нормальні люди?
— Між іншим, саме за це Леонід ставився до всіх нас із певним презирством, — голос Джека став глухішим. — Він весь час запитував мене: "Хіба варто було летіти до зірок, щоби потім усе життя ховатись від них? Хіба варто було прилагоджувати Місяцю велетенські "сонячні вітрила" й затівати грандіозну операцію по його перекиданню у пояс астероїдів, щоб згодом випатрати супутника Землі, немов якусь курку, й залізти у випатране черево?!"
— Краще б тоді сидів на Землі.
— Заощаджуй кисень і не базікай!!! — гримнув Джек. — Леонід залишився тут, щоб не розлучатись ні з Місяцем, ані з дружиною…
Поверталися мовчки. Мовчки спустились нашою секретною шахтою у середину давно вже "випартаного" Місяця, мовчки розпливлись у рiзнi боки — кожен до своєї оселi.
От і все.
Не враховуючи того, що я, так би мовити, "захворів" на Селену. Вона сниться мені щоночі. Я купаюсь разом із нею в озері, що нагадує полірований базальт, а потім прокидаюся вкритий рясним холодним потом. Протягом останніх днів мені навіть дуже кортить вибратись назовні, розкопати могилу й забрати голо-знімок. Навіщо він мерцю?..
Хоча

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Останні події

30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра
20.03.2025|10:25
Новий фільм Франсуа Озона «З приходом осені» – у кіно з 27 березня
20.03.2025|10:21
100 книжок, які допоможуть зрозуміти Україну
20.03.2025|10:19
Чи є “Постпсихологічна автодидактика” Валерія Курінського актуальною у XXI ст. або Чому дослідник випередив свій час?
20.03.2025|10:06
«Вівальді»: одна з двадцяти найкрасивіших книжок всіх часів відкриває нову серію для дітей та їхніх батьків від Видавництва «Основи»
13.03.2025|13:31
У Vivat вийшла книжка про кримських журналістів-політвʼязнів
13.03.2025|13:27
Оголошено короткий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize 2024 року
11.03.2025|11:35
Любов, яка лікує: «Віктор і Філомена» — дитяча книга про інклюзію, прийняття та підтримку


Партнери