Електронна бібліотека/Проза

Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

амнезія, невідкладні справи на іншому боці вулиці або у крамниці. Великі навушники, відомі як «лопухи», також можуть допомогти. Але на мої мініатюрні затички у вухах покладатись не доводилось, активно маневрувати я був неспроможний через катастрофічну розгубленість і лихоманку злоякісних підозр, які музика вкрила песимістичним і просто містичним серпанком. Думки – побутовий буддизм. Що ж я такого накоїв у попередньому житті, що тепер мушу так спокутувати. Лірика ніколи ще не здавалась мені таким безпардонним і грубим втручанням у моє власне особисте життя.
Світання сонні сіються вогні,
Тече завмерла вулиця додому,
Ніч тихо розчиняється у дні,
Щоб десь далеко затемніти знову.
Вальс у Нічому. Крутиться земля,
Серед німих зірок тебе колише.
Ти чуєш стогін ночі звіддаля,
Ти чуєш, як усе пожерла тиша.
Тиша. Якби ж то – тиша. Мій шлях лежав через цілий львівський центр, від площі Франка до низу Городоцької, де гніздиться потрібна мені маршрутка. Під'їхати якимось транспортом не випадало, бо я з принципу не дозволяю собі брати на роботу грошових запасів, а решту недоторканих копійок витратив на газети. А отже, мене чекав квадранс приємних спіткань.
Перший був такий собі Костя (ще один), друг добрий, але неблизький. Ми з ним часом здибаємось, за пивом або так, з єдиною метою: посперечатись. Бо сперечатися – єдина пристрасть цього симпатичного, вічно усміхненого компанійського хлопця. Тож нам завжди ставало ніяково після взаємного ручкання, і ця дисгармонія зникала лиш тоді, коли знаходилась перша тема для суперечки. Власне, зараз мало йтися про чергову таку зустріч, але я грубо обламав Костині наміри, попросивши в нього сигарету. Власне, мав я свої, але в такий спосіб найкраще відкараскатись, коли поспішаєш. Відкараскався. Ти не любила Костю; ти взагалі моїх друзів не любила. Хотіла, щоб я водився не з поганими своїми, а з чудовими, ерудованими, цілеспрямованими, різноплановими, але – твоїми. Поки я припалював, він устиг запитатися про «як справи?», на що я трагічним тоном відповів: «погано!» й додав: «скоро буде війна». Нехай думає, що я трошки дзьобнутий.
Після Кості я обманним маневром обійшов відразу двох знайомих дівок, проте, щойно пестлива терапія навушників повернула мене до зосереджено-відсутнього стану, я виніс себе, мов на амбразуру, на Вовку Мумарова, кримінального елемента. Оце таки справді колоритна постать. Він має обличчя героїчно пошарпане, демонічний блиск в очах і перетяту шрамом виголену голову, зате пальці в нього такі пещені, наче головним Вовчиним хобі є манікюр. Колись у часи професійно-творчих пошуків я розробляв його підставній фірмі стиль: логотипчики, бланки і всяку таку потебень. Гроші, отримані за це, були порівняно великі, однозначно брудні і, можливо, навіть криваві. Вовка займається рекетом: його «бригада» сумлінно збирає данину з жалюгідних фірмуль у старій частині Левандівки, але виручених грошей йому навряд чи вистачає на щось більше, ніж манікюр. Одначе він уміє бути щедрим тією приємною щедрістю, яка ні до чого не зобов'язує.
- Darova, davno ne vidilis, - промовив Вовка; унікальні особливості його вимови може передати хіба що спотворений трансліт. – Kuda ides?
- Дамой, - відповів я. Я з ним по-російськи, так якось спокійніше.
- A ia bla exal s Levandovki pacanov sobirat, - Вовка явно збирався затримати мене в цьому місці, де так зручно було б перетнути перехрестя з Зеленою і рушити далі за курсом. – Kakoito bla pasazir postavil kiosk na nasei teritorii. Mi karoce vcera s pacanami padxodim a on govorit eto moia casnaia sobstvenost. Ia bla gavaru mi tvou bla sobstvenost tebe v grob polozim. A on suka bla bazarit tipa pacani ia zvonu v miliciu bla. Ti moego bratana Vladika znaes?
Знаю я Владіка, про що й кивнув, бо зовсім не хотів порушувати цей потік первісно-злочинної свідомості, часто-густо пересипаний неозначеним артиклем «bla».
- Nu ti znaes bla Vladik tolko cto visel on sutki sutit ne budet. On etomu bla tipu gavarit pozvonis v musarnu srazu zvoni v morg potomu cto skoraia ne pomozet. A etot tip bla pamutil pamutil i bazarit bla tipa ia pod Xudim xozu. Prikin bla apiat etot demon?
Тут уже вимагалась моя реакція, і мені довелось, хоч я мало що зрозумів із Вовчиної історії, прошипіти на знак солідарності щось подібне на «пздц».
- Nu karoce ia seicas edu podnimat pacanov kotorie otdixaut na Sixove. Mi etomu gandonu bla nabili strelku na sem vecera vozle mosta. Kaceli bla budut zopoi slisu, - Вовка радісно розсміявся, гарні «качелі» були для нього, мов злива в пустелі. – Davai s nami! A?
- Нєт, Вова, ізвіні. Мєня ждут, - я зобразив такий винуватий і скрушний вигляд, що навіть кривавий робінгуд Левандівки почувся ніяково. Він мовчки (так прощаються справжні пацани) потиснув мою руку, щербато всміхнувся й енергійно попростував далі.
Фортуна сприяла мені ще кількасот метрів, та коли я різко звернув у бік Академічної, аби зрізати кут, і вийшов на відкритий, залитий вбивчим сонцем простір, все стало на свої місця: на постаменті Грушевського

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Останні події

16.05.2025|15:50
«Танго для трьох»: він, вона і кґб
15.05.2025|10:47
Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгі списки 2025 року
14.05.2025|19:02
12-й Чілдрен Кінофест оголосив програму
14.05.2025|10:35
Аудіовистава «Повернення» — новий проєкт театру Франца Кафки про пам’ять і дружбу
14.05.2025|10:29
У Лондоні презентували проєкт української військової поезії «Збиті рими»
14.05.2025|10:05
Оливки у борщі, риба зі щавлем та водка на бузку: у Луцьку обговорювали і куштували їжу часів Гетьманщини
14.05.2025|09:57
«Основи» видають першу повну збірку фотографій з однойменної мистецької серії Саші Курмаза
09.05.2025|12:40
У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
09.05.2025|12:34
Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
07.05.2025|11:45
Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»


Партнери