Електронна бібліотека/Проза
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
- де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Костика. Принаймні, сам Костик якраз так би й вчинив.
Проте Максимове авто чомусь знайшли тут, у Макарівці. Отже шанс є. Шанс завжди є! А будь-які зусилля, будь-який ризик варті того, аби відчути такий солодкий і такий бажаний смак помсти. О, які витіювато-жорстокі, які витончено-нелюдські способи розплати виплекав Костик, вилежуючись на брудному, запилюженому, матраці посеред захаращеної приятелевої мансарди на Біличах і вдивляючись крізь трикутну відтулину під дахом у небо. Як він ненавидів Максима! І кожен день проживотіння в схроні лише додавали до його потовченого тіла тієї ненависті і вона зцілювала та зводила Костика на ноги, наче якийсь незнаний бальзам! І що, відступитися, коли існує хоча б один шанс із тисячі? Ні! Та він пропрасує цю завошивлену Макарівку вздовж і впоперек, та він винюхає слід зненавидженого ворога навіть, якщо того сліду буде один – однісінький атом! І можливо... як компенсацію, як нагороду за вистраждане, він ще отримає в руки знайому, приємно-ваговиту, дерматинову барсетку з доларами. Схоже, не він один тут за нею полює, але хто ж заслужив винагороду, коли не Костик!
Розчинившись у натовпі, Костик проходжався базаром, приглядався до зустрічних облич, ніби ось так, просто, сподівався здибатися тут з Максимом. Колишній кур’єр і сам не знав, кого, власне, видивляється, чудово усвідомлював безглуздість і наївність своїх сподівань, як раптом...
Ці очі він уже десь бачив. Стопудово! Такі очі раз побачиш і не забудеш вже ніколи: великі, широкорозплющені, з чорними розширеними горошинами-зіницями. Струнка худорлява дівчина йшла назустріч, так собі, задрабинчаста, як на Костиків смак, а от очі... Де ж він їх бачив? Незнайомка байдуже ковзнула по ньому поглядом і пройшла далі, отже вона Костика не знає... Ці очі, тоді вони зорили на нього серйозно, дещо навіть насуплено, і тонкі губи були міцно стулені... Фотографія! Костик зупинився, наче наскочив на невидиму перепону, на нього навіть налетів хтось іззаду. Точно! Це ж не хто інша, як Максимова подруга! „Справжня”, бо випадкових, на ніч, у Києві в Максима вистачало – часто ділилися один з одним розповідями про свої чоловічі подвиги. А ця... Максим показував якось у будці охоронника фото, хвалився, який перл чекає на нього в Лисянці. Отже Костик на вірному шляху. Це ж треба, як поталанило: щойно зійшов з електрички й одразу напав на слід! Не розслаблятися! Костик круто розвернувся і рушив за дівчиною. Як же її звати? Ні, забув. Та то не суттєво.
А дівчина тим часом не кваплячись походжала базаром, купувала якусь провізію, при цьому часто зупинялась, оглядалася, ніби теж когось вишукуючи, чи бува не Максима? Нарешті скупилася і, озирнувшись наостанок на велелюддя, пішла з базару. Костик рушив назирці.
Іти довелося недалеко. На вузенькій, затіненій шовковицями, вуличці, що похило котилася десь у долинку, дівчина відчинила хвіртку та увійшла в охайний цегляний будиночок з маленькими, пофарбованими чомусь у світло-бурштиновий колір, вікнами. Костик пройшов трохи далі і, закуривши, присів біля паркана на лавку.
На вуличці було тихо. Зрідка проходили перехожі, але з невеличкого акуратного будиночка навпроти і трохи навскоси ніхто не виходив. Натомість відчинилася по деякому часі хвіртка поруч із лавкою, з двору визирнула тілиста, середніх літ, тітка й підозріло глянула на Костика.
– Вибачте, – скривився Костик, – я після операції, нога ось заболіла. Ви не проти – я посиджу?
– А, то посидьте, посидьте, – заспокоїлась тітка. – Може води винести?
– Ні, спасибі.
Збігло дві години. З будиночка навпроти ніхто так і не вийшов і, аби не привертати зайве уваги, Костик мусів піти. Трохи потинявся містом, перекусив у бліденькій, але надзвичайно дорогій, забігайлівці, кілька годин простримів на лавці біля багатоповерхівки. Швендяючи, цілком випадково нахопився на Максимів „фольксваген”, котрий самотньо пікся під сонцем на майданчику ДАІ. Підійшов до огорожі і, наче загіпнотизований, втупився в знайому автівку. „Де ти, розумнику? Де ти? Що означає ця покинута тачка зі спущеним колесом? Де ти й де моя барсетка? ” Кортіло зайти й вивідати бодай які подробиці в даішників – не наважився.
Під вечір повернувся на знайому шовковичну вуличку. І немарно. Щойно Костик неквапом прокульгав нею з одного кінця в інший, як хвіртка біля невеличкого будиночка відчинилася, чорноока дівчина вийшла й упевненим рішучим кроком рушила кудись, у лише їй відомому напрямку. Костик поспішив слідом.
Христинка поволі йшла вулицею містечка, яке встигла вже вивчити чи не краще за Лисянку. А що вона бачила в Лисянці? Хата – робота – хата! Коли Христинку навідував Максим, то вони виїздили за місто; десь між вербами, на березі Тікича, вишукували затишні місцини... А цю Макарівку дівчина вже сходила вздовж і впоперек. Скільки ж це вона тут? Здається, днів із десять. Певно її вже й з пекарні звільнили, і тітка місця не знаходить і батьки либонь уже в курсі, що вона зникла. Зникла,
Останні події
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
- 10.12.2024|10:35Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
- 10.12.2024|10:30У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”