Головна\Події\Фестивалі

Події

04.04.2016|11:45|Галина Теличук

Відродження «Гранослову» відбулося

У Домі освіти та культури «Майстер-клас» відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного конкурсу творів молодих літераторів«Гранослов».

Місце для проведення церемонії було обрано особливе: навпроти Києво-Печерської лаври, де з вікон видніється головна лаврська дзвіниця, і де кожен новий день починається і закінчується урочистим співом дзвонів. Не можна уявити кращої місцини для відродження літературної премії, яка 8 років не проводилася через брак фінансування. 

Цей конкурс унікальний: саме він у свій час відкрив такі талановиті імена, як Сергій Жадан, Іван Козаченко, Ірена Карпа, Костянтин Коверзнєв, Антін Мухарский, Роман Скиба, Оксана Кішко-Луцишина, Олена Степаненко, Валентина Мастєрова і ще десятки самобутніх українських авторів, які сьогодні є класикою і безсумнівною прикрасою української літератури.  

Відродження «Гранослову» стало однією з найголовніших літературних подій року, яка стала можливою завдяки старанням громадського діяча, головної натхненниці та координатору проекту Лесі Мудрак та Голови Київської спілки письменників Володимира Даниленко.

В одному з інтерв’ю Леся зазначила, що незважаючи на складні воєнні й економічні часи, сучасна українська література переживає стан розквіту й творчого вибуху. Будучи секретарем НСПУ по роботі з молодими авторами та знайомлячись із тисячами молодих літераторів, Леся говорить про нову хвилю молодих літераторів, що пишуть новаторські європейські твори. Саме тому вона так затято добивалася відродження «Гранослову».

Серед гостей заходу можна було помітити Міністра молоді й спорту Ігоря Жданова, Міністра Кабінету Міністрів Ганну Онищенко, головного редактора «Літературної України» Станіслава Бондаренка, письменницю й громадську діячку Ольгу Масалітіну, віце-президента Європейської економічної палати торгівлі, комерції та промисловості України Вікторію Лісничу, видавців Ігоря та Івана Степуріних, легендарного Івана Драча, письменника Сергія Пантюка, письменника та громадського діяча Михайла Сидоржевського.

Найкращі твори з більш ніж 525 робіт відбирало авторитетне журі: лауреати Національної премії України ім. Т. Шевченка Василь Герасимюк, Віктор Медвідь, Анатолій Кичинський; голова Київської організації НСПУ Володимир Даниленко; прозаїк Галина Тарасюк; письменники Мирослав Лаюк, Вано Крюґер, Дмитро Лазуткін, Іван Рябчій, Дмитро Чистяк та поет і політолог Володимир Цибулько.

На початку церемонії нагородили авторів у номінації «Найкращі твори серед дипломантів». Ними стали: Кукса Руслан, Червінська Ірина, Віоліна Ситнік, Расулова Оксана, Протасова Ганна, Журавчак Михайло, Поліщук Кирило, Петренко Владислав та Бєляков Гєнік.

Лауреатами у номінації «Проза» стали Хоменський Павло («Безкінечність кілометрів на секунду» в жанрі «Містичний роман» ), Онишкевич Яна («Френкі № 214» в жанрі «Наукова фантастика» ), Камиш Маркіян («Ряска» - оповідання), Скосаренко Юлія («Квиток в один кінець» в жанрі «Подорожній роман» ) та Василенко Юлія («Танго долі» в жанрі «Любовний роман»), друге — Жарікова Єлізавета («Перелітнє ластовиння»), третє — Мітров Ігор, а четверте розділили Дацків Андрій та Тужиков Андрій.

Неймовірну святкову атмосферу створювали талановиті українські співаки: заслужений артист України Тарас Компаніченко, учасниці проекту «Голос країни»Тетяна Дяченко та Інна Єгорова, 13-річна учасниця дитячого Євробачення  2015 та «Нової хвилі» Анна Тринчер, чарівна Алла Мартинюк, Соломія, Сергій Костецький  та прекрасні кобзарі – бандуристи Данило Мельник та Лілія Поленчук, які вразили всіх присутніх надзвичайно талановитим виконанням українських народних пісень.

Можна з упевненістю сказати, що у «Гранослову» почалася нова історія – натхненна та по-своєму унікальна. Цей конкурс запалить ще багато талановитих українських літературних зірок, які сяятимуть на небосхилі українського літературного процесу ще довго, даруючи нам своє світло і тепло.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери