Інфотека - письменники

Червінська Ірина

автобіографія

Народилась 23 серпня 1980 року в місті Калуш на Івано-Франківщині, де і проживаю.

. Закінчила Калуський хіміко-технологічний технікум у 1999 році. З 2001 року працюю на ТзОВ «Карпатнафтохім». Закінчила ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника», Інститут філології, спеціальність «Українська мова і література», магістр.

Вперше надрукувалась у калуській газеті «Дзвони Підгір’я»у 18 років.  Також були публікації в пресі Калуша та Івано-Франківська, зокрема в газеті «Вечірній Івано-Франківськ», де я 2008-2009 роки була дописувачем. В 2002-2004 – учасниця «Клуба любителей славянской поэзии» (Івано-Франківськ), друкувалась в альманасі «Клуба…». В 2004 вийшла самвидавом перша збірка «Каштанова любов». Також мої твори увійшли до альманаху «Скіфія 2013. Зима» від видавництва «Склянка часу» (Канів), журналу «Мистецькі грані», збірки патріотичної лірика «Небесна сотня. Антологія майданівських віршів», журнал «Золота пектораль» (Тернопіль), «Хмелліт» (Богородчани), «Перевал» (Івано-Франківськ). Друкуюсь на поетичних інтернет-ресурсах («Клуб поезії», «Поетичні майстерні», інтернет-видання «СТОС», літпортал «Проба пера», «ЛітМайданчик», «Juramax» та інші). Готую до видання дебютну поетичну збірку «Приват (folder innocent/holy private file)», є співавтором поетичної збірки «Нас.Троє.» (2015) разом із Оленкою Бараненко та Остапом Микитюком.

Окрім поезії пишу короткі прозові твори, оповідання, новели, віднедавна перекладаю на українську поезію сучасних чеських авторів.

Також я є засновником та керівником літературної студії «КА-МА-ЛІ-я» (Калуські Майстри Літератури) в рідному місті, маючи на меті згуртувати поетів та письменників Калущини. У рамках співпраці з Калуською центральною бібліотекою ім. Т. Шевченка організовую та проводжу творчі зустрічі з письменниками та поетами Прикарпаття.

Видавничі новинки

Евґенія Йорданова. «Таємниця. 33 історії про любов»
Проза | Буквоїд
Побачила світ збірка оповідань «Львів. Шоколад. Кам’яниці»
Проза | Буквоїд
Перше дитяче видання про коронавірус – психологічна підтримка для українських малюків
Дитяча книга | Буквоїд
Побачили світ історичні есе "Карпатська Україна" Романа Офіцинського
«Пригоди динозавриків» від Еліни Заржицької
Дитяча книга | Буквоїд
Олександр Дан. "Інсомвіта, або Життя та сновидіння Роберта Бланша"
Книги | Буквоїд
Еліна Заржицька. “Пригоди динозавриків”
Дитяча книга | Буквоїд
Реймонд Карвер. «Про що ми говоримо, коли говоримо про любов»
Проза | Буквоїд
Симор Гласенко. «Дім чистого світла»
Книги | Буквоїд
Мартін Поллак. «До Галичини. Прохасидів, гуцулів, поляків і русинів. Уявна мандрівка зниклим світом Східної Галичини та Буковини»
Книги | Буквоїд

- фільми в кінотеатрах України

Партнери