Re: цензії
- 11.12.2025|Ольга Мхитарян, кандидат педагогічних наукПривабливо, цікаво, пізнавально
- 08.12.2025|Василь КузанКрик відчаю
- 02.12.2025|Василь КузанНі краплі лукавства
- 27.11.2025|Василь КузанNobilis sapientia
- 27.11.2025|Віталій ОгієнкоРозсекречені архіви
- 24.11.2025|Наталія Богданець-Білоскаленко, доктор педагогічних наук, професор«Казки навиворіт»: Майстерне переосмислення народної мудрості для сучасної дитини
- 23.11.2025|Ігор ЗіньчукСвітло, як стиль життя
- 21.11.2025|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наукСвітлотіні свободи
- 18.11.2025|Ігор ЧорнийУ мерехтінні зірки Алатир
- 17.11.2025|Ігор ЗіньчукТемні закутки минулого
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Події
Український центр Міжнародного ПЕН-клубу закликає припинити ескалацію насильства
Заява Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу:
"16 січня 2014 року українська влада перетнула червону лінію, яка відокремлює напів-авторитарні режими від справжніх диктатур. Низка законів, проштампована провладною більшістю з кричущим прорушенням усіх належних процедур, завдала несамовитого удару громадянським правам і політичним свободам громадян України, в тому числі свободі слова, інформації та зібрань; поставила фактично поза законом діяльність непідконтрольних владі громадських організацій, усунула залишки незалежної судової системи, криміналізувала будь-які спроби незалежного громадського нагляду за діяльністю державних органів і остаточно унеможливила вільну політичну конкуренцію в країні.
Антиконституційні закони цілком передбачувано активізували антиурядові протести, які тривають у країні з кінця листопада. Вперше в історії незалежної України до учасників протестів було вжито насильство, принаймні двоє протестувальників у Києві застрелені міліцією, дуже багато поранені.
Нашу особливу заклопотаність викликає жорстокість міліції супроти журналістів. Судячи з усього, міліція не лише ігнорує їхні посвідчення та означені куртки, а й свідомо цілиться в них, б’є, затримує, ламає камери та нищить відеоматеріали. Найбільш тривожним є викрадення людей у різних містах, які чинять співробітники спецслужб та кримінальні злочинці, що співпрацюють із владою. Використання незаконних парамілітарних груп – так званих «тітушок» – для переслідування громадянських активістів і влаштування різноманітних провокацій ставить українських владоможців у один ряд із найпотворнішими диктаторськими режимами сучасності.
Під каток переслідувань потрапили і письменники та творчі працівники. Так, за вигаданими звинуваченнями в «організації масових заворушень» ув’язнені активісти мирного Євромайдану Юхим Дишкант – молодий поет, Дмитро Москалець – музикант і організатор кінофестивалю, й Артур Ковальчук, що займається економічними дослідженнями. Обставини затримання та відкриття кримінальних справ свідчать про кричуще порушення процесуальних норм і демократичних свобод.
Упродовж двох місяців президент України та його уряд не виявили найменшої схильності до консультацій, переговорів і компромісу. Навпаки, вони вперто закручували гайки, чинили дедалі цинічніші беззаконня, поглиблювали конфронтацію й провокували насильство. Вони залишались глухими до всіх поміркованих голосів і мирних закликів. Вони, схоже, розуміють лише мову сили.
Ми вважаємо, що настав час для міжнародного співтовариства вдатися до такої мови. Ми закликаємо наших колег у всьому світі не лише висловити свою підтримку українським письменникам і журналістам, а й продемонструвати солідарність із українським народом. Ми закликаємо мобілізувати ваші демократичні суспільства й посилити тиск на ваші уряди, щоб ті зайняли жорсткішу позицію супроти режиму, який веде країну до подальшого насильства й кровопролиття. Ми закликаємо до впровадження негайних санкцій проти режиму, який порушує права людини, в тому числі найбільш фундаментальні – на життя та свободу. Людей, які зневажають демократичні цінності і всіляко оббріхують Захід у своїй пропаганді, які позбавляють українців гідного життя та європейського майбутнього, слід позбавити змоги насолоджуватися всіма благами західного світу, подорожувати по ньому без віз із так званими службовими паспортами і відмивати через західні банки вкрадені у власного населення гроші.
Допоможіть нам їх зупинити!
Мирослав Маринович, президент
22 січня 2014"
Фото: Українська правда
Коментарі
Останні події
- 11.12.2025|20:26Книга року ВВС 2025 оголосила переможців
- 09.12.2025|14:38Премія імені Юрія Шевельова 2025: Оголошено імена фіналістів та володарки Спецвідзнаки Капітули
- 02.12.2025|10:33Поетичний вечір у Києві: «Цієї ночі сніг упав» і теплі зимові вірші
- 27.11.2025|14:32«Хто навчив тебе так брехати?»: у Луцьку презентують дві книжки про гнів, травму й силу історій
- 24.11.2025|14:50Коли архітектура, дизайн і книги говорять однією мовою: вечір «Мода шаблонів» у TSUM Loft
- 17.11.2025|15:32«Основи» готують до друку «Бард і його світ: як Шекспір став Шекспіром» Стівена Ґрінблатта
- 17.11.2025|10:29Для тих, хто живе словом
- 17.11.2025|10:25У «Видавництві 21» вийшла друком збірка пʼєс сучасного класика Володимира Діброви
- 16.11.2025|10:55У Києві провели акцію «Порожні стільці» на підтримку незаконно ув’язнених, полонених та зниклих безвісти журналістів та митців
- 13.11.2025|11:20Фініш! Макс Кідрук завершив роботу над романом «Колапс»
