Головна\Події\Презентації

Події

02.12.2018|15:10|Буквоїд

Презентація "Наші Інші. Історії українського різноманіття" Олесі Яремчук

Видавництво «Човен» та книгарня «Є» запрошують на презентацію книжки «Наші Інші. Історії українського різноманіття», яка відбудеться 3 грудня о 18.30.

Видавництво «Човен» та книгарня «Є» запрошують на презентацію книжки «Наші Інші. Історії українського різноманіття», яка відбудеться 3 грудня о 18.30. Це збірка репортажів про національні меншини і реалії життя етнічних спільнот в Україні. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Вірмени, німці, турки-месхетинці, євреї, румуни, шведи — Україна є домом для десятків різних народів, і кожен додає їй барв і повноти. Репортерка Олеся Яремчук об’їздила багато поселень, від гамірних міст на Донбасі й Буковині до тихих сіл Бессарабії та Закарпаття, щоб задокументувати, як наші національні меншини живуть нині та яку пам’ять бережуть про своє минуле. У книжці «Наші Інші. Історії українського різноманіття» зібрано чотирнадцять щемких і пізнавальних історій, історій людей і народів, які творять українську спільноту.

«Такою є наша Україна, ця «серединна земля», де століттями прокочувалися хвилі добровільних або вимушених міграцій, залишаючи по собі острівці різних культурних спільнот, а згодом, уже в ХХ столітті, прокотилося дещо інше — коток планової мовної, культурної, релігійної (а радше антирелігійної), побутової, світоглядної — якої ще? — уніфікації. — Пише у передмові до книжки поет і літературознавець Остап Сливинський. — Саме так ця наша Україна зараз виглядає, така її модель: сіре громаддя типової радянської забудови, серед якої тільки найпильніше око помітить щось інше, що вціліло в новому, «впорядкованому» краєвиді завдяки чи то чийомусь недогляду, чи то чиїйсь затятій упертості.»

Книжка «Наші Інші» — це спроба розповісти українському читацтву про спільноти, які перебувають на межі різних ідентичностей, мов і культур. Ідея проекту про національні меншини виникла наприкінці 2015 року, а перші тексти — у вересні 2016-го. Упродовж трьох років в онлайн-часописі «The Ukrainians» було опубліковано дев’ять матеріалів циклу, які доступні на сайті в мультимедійному форматі.
П’ять нових ексклюзивних матеріалів для книжки «Наші Інші» було написано 2018 року завдяки підтримці Українського культурного фонду. В останніх репортерських виїздах брав участь відеограф Сергій Полежака, співзасновник компанії «New Cave Media», який створив короткі відеоісторії до книжки, які незабаром можна буде переглянути у вільному доступі в інтернеті. У 2018 році медіапроект «Наші Інші» номіновано на ADAMI Media Prize, нагороду для журналістів і журналісток із країн Східного партнерства ЄС.

3 грудня, 18.30. Київ, Книгарня «Є», вул. Миколи Лисенка, 3. 
Модераторка — літературна критикиня Ганна Улюра.

Інформація: Книгарня "Є"Додаткові матеріали

30.11.2018|16:08|Події
Андрій Кокотюха презентував новий роман про Червоного
28.11.2018|18:09|Події
У Києві презентували книгу «Застосування сили проти України і міжнародне право»
28.11.2018|15:40|Події
У Києві відбулась презентація серії книжок "Кримськотатарська проза українською"
27.11.2018|19:00|Події
Наслуховуючи «Дзвін». Суб᾿єктивно-об᾿єктивні нотатки
27.11.2018|09:12|Події
Володимир Панченко презентує свою книгу «Повість про Миколу Зерова»
24.11.2018|20:22|Події
В Ужгороді презентували нову книгу Олександра Гавроша «Музей пригод»
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери