Re: цензії

13.01.2022|Ігор Зіньчук
Життя заради України
08.01.2022|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Пірнання в мореокеання дум
07.01.2022|Захарі Іванов, голова Асоціації письменників Південносхідної Європи та Асоціації софійських письменників (Софія, Болгарія)
Маг напівтонів
Все, що було і чого не було, або Сповідь ґедоніста
05.01.2022|Валентина Семеняк
У лабораторії матриці Слова Володимира Кравчука
Селфі з містом
03.01.2022|Наталія Ребрик, Ужгород
Вертеп від Світлани Бреславської
31.12.2021|Валентина Семеняк, письменниця
Шість дуетів - шість світлоносних всесвітів
28.12.2021|Роксолана Жаркова, літературознавиця
«А я тебе в душу поклала і ношу, як хрестик натільний»: сакральні мотиви у поезії Ірини Фотуйми
Дриґом чи шкереберть? – 5 книг з незвичними сюжетами
Головна\Події\Презентації

Події

12.04.2016|11:55|Буквоїд

Весь Ройтбурд у альбомі «Ройтбурд» від видавництва «Основи»

До Книжкового Арсеналу «Основи» видають книгу-альбом присвячений творчості українського художника Олександра Ройтбурда.

У альбомі  «Ройтбурд», який створювався протягом трьох років (2013-2016), мистецтвознавиця Ольга Балашова в діалозі з художником намагається відтворити деталі його творчої біографії в контексті епохи та осмислити авторський внесок в історію українського мистецтва. Так, у книзі розповідь про нашого неординарного сучасника ведеться від імені двох авторів. Один – мистецтвознавиця, яка окреслює історичний та культурний контексти перехідної епохи. Інший – сам художник, який у притаманній йому іронічній манері ділиться спогадами про факти свого життя та людей, яких йому доводилося зустрічати. Також у книзі є статті Яніни Пруденко про відеороботи Ройтбудра та Лізавети Герман про його кураторську практику. У основі книги – творча біографія художника: від дитячих малюнків до робіт 2015-го року.

Олександр Ройтбурд: Импрессионисты говорили, что пишут мир таким, каким они его видят. Пикассо говорил, что пишет мир таким, каким его знает. Я пишу мир таким, каким я его пишу. И эта сентенция настолько банальна, что вполне достои ̆ на стать афоризмом.

Олександр Ройтбурд формувався в Одесі й це визначило його ідентичність. У якому місті не перебував би Ройтбурд – Києві, Москві, Нью-Йорку – він завжди залишався одеситом, навіть коли був упевнений, що розірвав зв’язки з батьківщиною. Південна відкритість,  загострене відчуття внутрішньої свободи та політкультурне міське середовище сформували особливий типаж інтелігентної людини.

Художник про себе: "Меня сформировали несколько культур: русская – в силу моего родного языка; еврейская, с которой связаны семейные традиции, предания и мировосприятие; украинская, которая хоть и латентно, присутствовала в русскоязычной Одессе, проявляя себя через мягкость, витальность, гедонизм и скепсис по отношению к идеологическим фантомам; и, наконец, средиземноморская, ощущавшаяся в южном климате, запахе моря, кухне и архитектуре города, построенного итальянцами, французами и греками".

У рамках Книжкового Арсеналу відбудеться виставка Олександра Ройтбурда "Обережно, пофарбовано!". Над циклом робіт, які буде представлено, художник працює із 2014-го року. Відкриття виставки – 21-го квітня о 20:00 у залі "Фарби" (Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12).

Альбом "Ройтбурд" створено за підтримки Стелли Беньямінової, Віктора Гордєєва, Юрія Когутяка, родини Мітіних, Олени та Олексія Харько.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери