Re: цензії

05.08.2022|Тетяна Дігай, Тернопіль
Енциклопедична трилогія про Чортків
05.08.2022|Валентина Семеняк, письменниця
Чому? Навіщо? За що?
Режисерка жовтого катарсису
31.07.2022|Людмила Даниленко
«Якщо на селище напали чужі…». Читайте «Чорний хліб» Фоззі
29.07.2022|Ярослав Мотика, скульптор, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка
Можна лише дивуватись, що є такі поети як Ігор Павлюк
20.07.2022|Василь Кузан
Час усвідомити
12.07.2022|Альона Радецька, Хмельницький
«Картка Марії» Олександра Козинця як можливість самопізнання
12.07.2022|Василь Кузан
Епоха Павлюка
21.06.2022|Марина Сушко
Шамани слова
«Я нічого більше не хочу, лише писати…»
Головна\Події\Презентації

Події

12.04.2016|11:55|Буквоїд

Весь Ройтбурд у альбомі «Ройтбурд» від видавництва «Основи»

До Книжкового Арсеналу «Основи» видають книгу-альбом присвячений творчості українського художника Олександра Ройтбурда.

У альбомі  «Ройтбурд», який створювався протягом трьох років (2013-2016), мистецтвознавиця Ольга Балашова в діалозі з художником намагається відтворити деталі його творчої біографії в контексті епохи та осмислити авторський внесок в історію українського мистецтва. Так, у книзі розповідь про нашого неординарного сучасника ведеться від імені двох авторів. Один – мистецтвознавиця, яка окреслює історичний та культурний контексти перехідної епохи. Інший – сам художник, який у притаманній йому іронічній манері ділиться спогадами про факти свого життя та людей, яких йому доводилося зустрічати. Також у книзі є статті Яніни Пруденко про відеороботи Ройтбудра та Лізавети Герман про його кураторську практику. У основі книги – творча біографія художника: від дитячих малюнків до робіт 2015-го року.

Олександр Ройтбурд: Импрессионисты говорили, что пишут мир таким, каким они его видят. Пикассо говорил, что пишет мир таким, каким его знает. Я пишу мир таким, каким я его пишу. И эта сентенция настолько банальна, что вполне достои ̆ на стать афоризмом.

Олександр Ройтбурд формувався в Одесі й це визначило його ідентичність. У якому місті не перебував би Ройтбурд – Києві, Москві, Нью-Йорку – він завжди залишався одеситом, навіть коли був упевнений, що розірвав зв’язки з батьківщиною. Південна відкритість,  загострене відчуття внутрішньої свободи та політкультурне міське середовище сформували особливий типаж інтелігентної людини.

Художник про себе: "Меня сформировали несколько культур: русская – в силу моего родного языка; еврейская, с которой связаны семейные традиции, предания и мировосприятие; украинская, которая хоть и латентно, присутствовала в русскоязычной Одессе, проявляя себя через мягкость, витальность, гедонизм и скепсис по отношению к идеологическим фантомам; и, наконец, средиземноморская, ощущавшаяся в южном климате, запахе моря, кухне и архитектуре города, построенного итальянцами, французами и греками".

У рамках Книжкового Арсеналу відбудеться виставка Олександра Ройтбурда "Обережно, пофарбовано!". Над циклом робіт, які буде представлено, художник працює із 2014-го року. Відкриття виставки – 21-го квітня о 20:00 у залі "Фарби" (Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12).

Альбом "Ройтбурд" створено за підтримки Стелли Беньямінової, Віктора Гордєєва, Юрія Когутяка, родини Мітіних, Олени та Олексія Харько.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери