Re: цензії

22.02.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУ
Зоряний "Торф"
18.02.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
Про Віткація і не тільки. Слово перекладача
Художні листи Євгенії Юрченко з війни у Всесвіт
14.02.2025|Ігор Зіньчук
Загублені в часі
05.02.2025|Ігор Чорний
Яке обличчя у війни?
Залишатись живим
29.01.2025|Ігор Зіньчук
Прийняти себе, аби стати сильнішою
27.01.2025|Марія Назар, м.Тернопіль
Ключик до трансформації сердець
Моя калинова сопілка...
23.01.2025|Ігор Чорний
Жертва не винна
Головна\Події\Презентації

Події

04.02.2013|11:40|Буквоїд

У Національному музеї Тараса Шевченка презентують віртуальний архів Кобзаря

6 лютого, о 12.00, в Національному музеї Тараса Шевченка (бульв. Т. Шевченка 12) відбудеться презентація проекту «Віртуальний архів Тараса Шевченка».

Цей захід - ініціатива Національного музею Тараса Шевченка, присвячена створенню добірки електронних копій документів, що описують різні періоди життя і творчості видатного українця. Менше ніж за два місяці музейники планують представити на широкий загал оцифрований архів, який досі не був оприлюднений, і розмістити його у вільному доступі. Під час прес-конференції будуть продемонстровані оригінали цих документів , а також піде мова про усі заплановані за проектом заходи, про сучасні технології створення таких безпрецедентних в Україні проектів, а також про історичну та культурну цінність цього архіву.

 

Учасники:

Дмитро Стус – директор Національного музею Тараса Шевченка.

Юлія Шиленко – головний хранитель Національного музею Тараса Шевченка.

Михайло Зубар – керівник проекту «Віртуальний архів». 

Тетяна Беляєва – директор компанії «Електронні архіви України», експерт зі створення електронних архівів.

Наталія Церклевич – менеджер проектів та програм із напрямку "культурне надбання" Фонду Ріната Ахметова "Розвиток України"

Про проект:

«Віртуальний архів Т. Шевченка» - проект, що розпочинає низку заходів, запланованих до святкування 200-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка у 2014 році.  Спеціалісти Національного музею Тараса Шевченка (де зосереджений унікальний, архів митця), створять електронну версію цього архіву та забезпечить умови вільного доступу до нього усім охочим – науковцям, історикам й і літераторам. Відкриття цих архівів буде цікаве і дослідникам, і ширшій громадськості, адже містять об´єктивну та незаангажовану інформацію щодо усіх етапів життя та творчості письменника.

З-поміж унікальних документів, що увійдуть до цього архіву - метрична книга 1795 року із записом про народження майбутнього поета, екзаменаційні списки із Академії мистецтв в Санкт-Петербурзі, книги з особистої бібліотеки поета, прижиттєві видання з автографами автора, протоколи допитів, листування чиновників, тощо.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  



Партнери