Re: цензії

16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
Головна\Події\Презентації

Події

12.06.2011|07:48|Олександр Ясенчук, Чернігів

«Силу і ніжність болю» відчули в Чернігові

До 120-річчя Павла Григоровича Тичини у культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» відбулася презентація ювілейного видання поезій Павла Тичини «Послав я в небо свою молитву», аудіокниги «Сила і ніжність болю», книгу віршів поетів Бобровиччини «Як хочеш стать поетом…» та аудіокниги Василя Стуса «Листи до сина».

«Ювілейна книга Павла Тичини «Послав я в небо свою молитву» - перше посмертне видання поета, яке виготовлене як подарункове, - розповіла Тетяна Сосновська, - правнучка поета, директор літературно-меморіального музею-квартири П. Г. Тичини, - і відображає своє призначення як змістом, так і зовнішнім виглядом. Мета цього видання – повернути співвітчизникам звичку дарувати рідним і друзям книгу.  Вступне слово написав Борис Олійник, ілюстрації виконав Валерій Франчук.  

До книги увійшла в повному обсязі збірка «Замість сонетів і октав», поема «Золотий гомін», поема «Чистила мати картоплю», повний варіант віршів «Розкривши Гомера», «Загупало в двері прикладом». Також вміщені вірші періоду УНР, які не входили до прижиттєвих збірок Павла Тичини.

Книга видана на пожертви родичів поета, зокрема до видання долучилися чернігівці Дмитро та Володимир Тичини.Над змістом видання працювала представниця іншої відомої письменницької династії Михайлина Коцюбинська.

 

Я стверджую, що поезія, яку Павло Григорович створив на початку ХХ сторіччя, настільки актуальна та гостра сьогодні, що напередодні видання збірки членам редколегії навіть натякали на її небажаний літературний зміст. Мовляв, він може не сподобатись політичним партнерам нинішньої влади».

Тетяна Сосновська звернула увагу присутніх і на презентовані аудіокниги:

- «Зазвичай актор майстерно виконує прозу чи поезію, - зазначила пані Тетяна, - а слухач, прослуховуючи диск, має можливість бути уважнішим до змісту. В той же час таке прослуховування тексту дає можливість не лише пізнання змісту, а й правильних змістових акцентів, комплексне сприйняття слова і музики, правильної літературної вимови. Аудіокнига також дає можливість людям з вадами зору долучитися до найкращих літературних надбань, та ще й у виконанні майстрів слова. Наша аудіокнига – спільний проект музею та народного артиста України Олександра Биструшкіна. Назва її – «Сила і ніжність болю» - відображають емоційний стан Павла Тичини на початку ХХ ст., його вболівання за долю України, вимушене мовчазне споглядання за ситуацією, яка склалася в країні пізніше. В аудіокнизі записано 30 віршів. Його тривалість -  40 хвилин».

Окрім того ще була представлена аудіокнига Василя Стуса «Листи до сина» в подарунковому варіанті, яка має дуже цікаву історію– вона видана на пожертви слухачів радіо «Культура».

Пані Тетяна поділилася й іншими творчими успіхами, зокрема виданням книги «Як хочеш стати поетом…»:

«Це мій подарунок поетам Бобровиччини. Павло Тичина завжди опікувався літературними початківцями, допомагав їм у творчому становленні. Природньо, що деякі поети Бобровиччини вже давно вийшли з «ніжного» віку, дехто ще дійсно юний, але досі їх літературні починання лишалися поза увагою поважних поетів та письменників-земляків. Тому до 120-річчя Павла Григоровича ми зробили найменше з того, що міг би зробити для талановитих літераторів  їх земляк-Тичина – видали збірку з їх творами. Презентація цієї книжки відбулася в переддень ювілею Павла Григоровича у Національній спілці письменників України».



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери