Re: цензії

09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
Головна\Події\Презентації

Події

19.02.2011|23:30|Буквоїд

Гурченко, Шустер та Сердючка стали героями книги

У видавництві «Журнал «Радуга» вийшла книга «АнтиРАНЕВСЬКА». Автор - Олег Вергеліс, театральний критик, один з колумністів «Главреда», редактор відділу культури тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Як пише «Главред», книга має досить розширений підзаголовок: «АнтиРАНЕВСЬКА та інші явища фатальних нульових (листи «незгодного»). Оскільки форма книги - листи: і читачам, і деяким зоряним адресатам. Крім іншого, на думку автора, в цьому «збірнику листів «незгодного» є бажання поглянути на першу «десятирічку» нового тисячоліття, яка так швидко промчала і всередині якої особливо загострилася підкилимна боротьба «масовки» і «духовки». Культури масової і культури елітарної. Тому сторінки «Листів «незгодного» по черзі представляють такий собі полемічний діалог - високого і низького, антихудожнього і творчого.

«Героями» епістолярію стали всім відомі персонажі, чия популярність особливо загартувалась у «фатальних нульових». Автор намагається визначити соціальний «феномен» Поплавського, горює над несклавшоюся (на його погляд) творчою долею Сердючки, емоціонує з приводу тотальної присутності Шустера в усіх порах соціополітічного життя країни, прогнозує велике «світле майбутнє» Зеленському, якого називає «вождь і мучитель» ... Але картина «нульових» була б неповною і неконтрастною, якщо б її населяли лише персонажі масової культури. Тому на сторінках «АнтиРАНЕВСЬКОЇ» у них є й деякі «опоненти». У першу чергу це - Фаїна Раневська, яка, на думку автора, стає певним символом книги, оскільки її образ і її майстерність - як і раніше недосяжна висота (для сучасників і поготів). Раневська виступає у книзі своєрідним «коментатором» багатьох «листів». Їй самій присвячено кілька сторінок - у зв´язку з тотальною колоризацією старого чорно-білого кіно і у зв´язку з виходом обурливої програми на каналі СТБ, де велику актрису представили, на думку автора, сущим чудовиськом ... Галерею «високого» в цих же листах доповнюють також - Кіра Муратова, Богдан Ступка, Андрій Жолдак, Людмила Гурченко, Тетяна Дороніна ...

«Книга «АнтиРАНЕВСЬКА»- це спроба полеміки з назвою книги Тамари Катаєвої «АнтиАХМАТОВА», де образ великої поетеси був поданий крізь темну призму забобонів і жовтих фактів. «Анти» - це те, що часто і визначає нинішній обличчя культури, її діагноз», - упевнений автор.

Деякі «листи» з цієї книги вже з´являлися трохи раніше на сторінках «Дзеркала тижня», а деякі - публікуються вперше.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери