Re: цензії

16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
Головна\Події\Нагороди

Події

02.06.2011|19:25|Буквоїд

Оголошено лауреатів премії імені Лесі Українки

Автори кращих літературно-мистецьких творів для дітей та юнацтва отримали нагороди.

2010 року на здобуття премії  було висунуто понад 40 творів. 23 твори - у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва», 14 - у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва», 3 - у категорії «Театральні вистави для дітей та юнацтва» та один у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва».

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» премія присуджена Марії Григоренко (псевдонім – Марія Пономаренко), авторці творів «Жайвір», «Сонячна країна – моя Україна», «Усміхнений сонях». Авторка за освітою - журналіст. Тривалий час працювала редактором на радіо, а згодом – багатотиражки Житомирського льонокомбінату. Протягом багатьох років Марія Антонівна пише вірші для малят. Є лауреатом премії Дж.Сороса за посібник «Школа професора Маківки», лауреатом премії Наталі Забіли від журналу «Малятко» за 1997 рік, лауреатом обласної премії «Дідусеві казки» 2009 р.

Вірші Марії Пономаренко навчають дітей важливим речам: любити маму й тата, змалечку привчатися працювати дбайливо ставитись до природи, надають уроки чемної поведінки. Її твори вчать малят що добре, що погано.

 У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» премію присуджено художниці Марині Пузиренко за ілюстрації до книги Ернста Теодора Амадея Гофмана «Лускунчик». Художниця намалювала дивовижний світ, в якому вразливе до усілякої неправди дитяче серце розуміє мову рослин, тварин і речей, а сама дитина щиро співчуває покривдженим і сміливо бореться з кривдниками.

 Марина Пузиренко у 1993 році закінчила факультет художньої графіки Харківського педагогічного університету ім. Г. Сковороди і плідно працює художником-ілюстратором у видавництвах «Талант», «Фактор», «Ранок», «Синтакс». Художницею проілюстровано вже понад 20 дитячих книжок.  За ілюстрації до книги Г.Х.Андерсена «Дюймовочка» Марину Пузиренко відзначено спеціальною нагородою на 17 Міжнародній книжковій виставці «Форум видавців у Львові» у 2006 році, а видання визнано кращою книгою року для дітей. У 2008 році книга «Азбука храбрости» Н.Чуб з талановитими ілюстраціями МариниПузиренко - інтерактивна книжка, яка допомагає малюкові позбутися найпоширеніших дитячих страхів - темряви, павуків, лікарів та т.ін. - стала лауреатом Київського міжнародного книжкового ярмарку «Книжковий світ».

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» премію присуджено творчій групі Рівненського академічного обласного театру ляльок за виставу «Лісова пісня», яка є гімном красі природи й людини. Маленькі глядачі потрапляють у казкову країну, де є свої звичаї і закони, свої поняття про добро і зло. Акторські роботи Франчески Барабаш (Мавка), Олександра Шила (Лукаш), Василя Євтушенка (Лісовик), Олени Подолець (Доля і Леся Українка) та Лесі Микитюк (Килина) вражають щирістю, глибиною відтворення почуттів, тонким розумінням задуму видатної письменниці.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» премію імені Лесі Українки отримує художник-постановник Оксана Карпус за ляльковий фільм «Театральний роман». Літературною основою для створення мультфільму стала казка відомих сучасних письменників Марини та Сергія Дяченків. Використовуючи усі засоби об’ємної анімації, режисер спромігся створити талановитий, насичений візуальною фантазією яскравий і щирий фільм, у якому всі художні компоненти спрацьовують на позитивний результат: навчити дітей (і, між іншим, дорослих) доброти, вірності, любові до мистецтва.


Інформація: Держкомтелерадіо



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери