Re: цензії
- 14.07.2026|Вероніка Чекалюк, науковиця, журналісткаКоли тіло каже «Ні»: книга, що навчає «слухати себе»
- 14.07.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЛіричний щоденник Роксолани Жаркової
- 10.07.2026|Ігор ЧорнийКоли магія поза законом
- 10.07.2026|Олександр Козинець, письменник, педагог та музикантСміливість бути собою
- 10.07.2026|Віктор Вербич«Збережи цей світ – святий, зукраїненний»
- 08.07.2026|Інеса Матіїшин, філологЛюбов і біль в романі Степана Процюка «Троянда ритуального болю»
- 07.07.2026|Ігор ЗіньчукЛітература, що свідчить: про роман Оксани Радушинської «Псалом Давида»
- 26.06.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськФранківськ пісенний
- 26.06.2026|Віктор ВербичКоли cвіт – в обіймах мелодії дощу
- 24.06.2026|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськПід знаком невтомності
Видавничі новинки
- Павлюк Ігор. "Мезозой"Проза | Буквоїд
- Прозовий дебют Надії Позняк «Ти ж знаєш, він ніколи тобі не дзвонить…»Книги | Буквоїд
- Сащук Світлана. «Дратва тиші»Поезія | Буквоїд
- «Безрозсудна» Лорен Робертс: почуття vs обов’язок та повалені імперіїКниги | Буквоїд
- Ігор Павлюк. «Голод і любов»Поезія | Буквоїд
- Олена Осійчук. «Говори зі мною…»Поезія | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Магніт»Поезія | Буквоїд
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
Події
Оголошено імена переможців Всеукраїнського літературного конкурсу #Рак_Боятись_Не_Можна
22 грудня відбулась онлайн церемонія оголошення переможців першого Всеукраїнського літературного конкурсу #Рак_Боятись_Не_Можна.
Ідея проведення конкурсу на онкотематику належить кам’янчанській письменниці та культурній діячці, членкині Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України Марії Дружко. Проєкт активно підтримала культурна громадськість Дніпропетровщини: зокрема, члени Дніпропетровської обласної організації НСПУ та учасники мистецького проєкту VivArt. Завдяки інформаційному супроводу КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР» та Кам’янської центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка конкурс набув всеукраїнського звучання та об’єднав митців слова з різних куточків нашої країни.
«Коли я задумувала цей проєкт, то навіть не уявляла, якого розголосу він набуде! – зізнається організаторка та ідейна натхненниця мистецького заходу Марія Дружко. – Ми щиро дякуємо всім учасникам за твори – неймовірні життєві історії, якими вони поділилися. Адже для більшості авторів проєкт #Рак_Боятись_Не_Можна виявився не просто літературним конкурсом, він надав їм можливість говорити про сокровенне, про те, що раніше замовчувалося чи ніяк не могло знайти свого читача.
Особисто ж для мене цей проєкт став випробуванням на справжню людяність і відкритість. Надзвичайно вдячна за підтримку і співпрацю моїм друзям, членам журі: Еліні Заржицькій, Тетяні Герасюті та Карині Бойко, які внесли дещицю себе задля того, аби конкурс #Рак_Боятись_Не_Можна таки відбувся».
До участі у конкурсі #Рак_Боятись_Не_Можна подали свої твори більше ніж 50 поетів і прозаїків зі Львова, Вінниці, Чернівців, Києва, Харкова, Кропивницького, Дніпра та інших міст України.
Переможцями у номінації «Поезія» визнано Юлію Бережко-Камінську (м. Київ), Юлію Перегуду (м. Київ) та Сніжану Білу (м. Дніпро).
У номінації «Проза» перемогли Катерина Кравченко (м. Кам’янське),
Тетяна Левченко (Черкаська обл. Уманський р-н с. Городецьке) і Роксолана Жаркова (Львівська область, Львівський район, с. Лани).
Наступним етапом проєкту #Рак_Боятись_Не_Можна буде видання альманаху з творами переможців і фіналістів конкурсу.
Також організатори планують провести низку інтерв’ю з учасниками конкурсу, аби світ довідався про неймовірні історії їхнього життя та сцілення. Адже, як говорить Марія Дружко: «Рак – це не просто хвороба. Рак – це одна з граней життя, без якої воно не було б таким яскравим і повноводим».
До альманаху увійдуть твори зазначених переможців і фіналістів: Вротної Юлії (смт Коцюбинське, Київська обл.), Енбулатова Андрія, Купіч Юлії, Ловчинської Яни, Яворської Євгенії (ці чотири автори – з м. Кам’янське), Безуса Євгена (м. Верхньодніпровськ), Гичової Олени та Хейфіц Олени (обидві авторки – м. Дніпро), Полєвіної Ольги (м. Кропивницький), Скуловатової Олени (Київська область, Фастівський район, с. Путрівка).
Коментарі
Останні події
- 16.07.2026|10:32На Закарпатті відбудеться «Чендей-фест 2026»
- 16.07.2026|10:30Укрзалізниця запускає інтерсіті до Луцька в дні Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера»
- 14.07.2026|14:39BestsellerFest у Львові: Жан Рено, Артем Чех, Ірена Карпа, Володимир Кличко та інші культові особистості
- 14.07.2026|09:25У Флориді відбудеться творчий вечір відомого письменника Ігоря Павлюка
- 10.07.2026|09:37Інтерактивні читання, творчі майстерки, квести, руханки для дітей: якою буде дитяча програма на фестивалі «Фронтера»
- 07.07.2026|20:35Видавництво Korali Books оголосило конкурс чуттєвої прози: переможці отримають шанс видати власну книгу
- 07.07.2026|13:15Дипломатія без прикрас: спогади, досвід і залаштунки служби
- 03.07.2026|14:00Звернення Софії Русової
- 01.07.2026|16:44Ольга Куждіна: «Я взагалі не вмію вигадувати сюжети. Зате спостерігати, бачити і чути – це моя справжня суперсила!»
- 28.06.2026|20:48«Смачна комунікація» література, гітара,троянди,філософія
