Re: цензії

16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
Головна\Події\Конкурс

Події

27.06.2013|22:18|Ольга Кай, Дніпропетровськ

Нагороджено переможців Всеукраїнської літературної премії імені Олександри Кравченко (Девіль)

Три місяці, які тривав конкурс, для журі перетворилися на справжній марафон.

Потрібно було не тільки прочитати багато творів великої форми (від оповідань і повістей до повноцінних великих романів), але й обдумати, оцінити кожен з них, зважуючи на те, що лише один бал може наблизити того чи іншого автора до перемоги, а може віддалити від неї. Багато хто писав огляди та рецензії на конкурсні твори, аби учасники не просто дізналися, що пройшли або ні до наступного туру, але й отримали якомога більше відгуків на свою творчість та мали змогу зробити висновки і зрозуміти, чому їх твори були оцінені так чи інакше.

Подані на здобуття премії твори представили майже весь спектр напрямків сучасної жанрової літератури: містика і наукова фантастика, психологічна проза і так звані жіночі романи, дитячі казки та оповідання, фентезі, історичні та пригодницькі твори... і це в різних, часто несподіваних поєднаннях. І якщо в першому турі ще траплялися твори відверто слабкі, які можна назвати невдалою спробою, то у фіналі маємо якісну добірку різних літературних форм та напрямків.

Організатори до останнього тримали інтригу і стосовно імен учасників (члени журі отримували твори лише з назвою, без імен, хоча анонімність не була обов’язковою вимогою), а також і стосовно переможців. Тому нам також довелося пережити азарт вболівання і очікування, бо в кожного, звісно, за час конкурсу з’явилися свої «улюбленці», творами яких хотілося б прикрасити власну книжкову полицю.

 

Пам’ятну відзнаку отримує засновник конкурсу Володимир Кравченко

І от, нарешті, 25 червня у Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. М.Свєтлова було названо імена переможців Всеукраїнської літературної премії імені Олександри Кравченко (Девіль). Ними стали:

І місце – Катерина Роженко (м.Севастополь, АР Крим), пригодницько-фентезійний роман «Окрыленные Сталью»;

ІІ місце – Ігор Сілівра (м.Чернівці), науково-фантастичний роман « Цепелін до Києва»;

ІІІ місце – Роксолана Сьома (Києво-Святошинський район, Київська область), історико-психологічний роман «Вакації у Танґермюнде».

Переможці першої Всеукраїнської літературної премії імені Олександри Кравченко (Девіль)

Дипломи фіналістів отримали: Аарон К.Макдауелл (псевдонім Сергія Ємця, м.Дніпропетровськ), Андрій Гуменчук (м.Вінниця), В’ячеслав Лазурін (м.Житомир), Дарина Мельник (м.Луцьк Волинської області), Дмитро Кузьменко (м.Житомир), Марта Приріз (м.Дрогобич Львівської області), Олександра Калиновська (м.Дніпропетровськ), Юлія Гогчян (м.Дніпропетровськ), Юрій Пусов (м.Дніпропетровськ).

Переможці та фіналісти отримали книжки, пам’ятні подарунки, а також петриківські сувеніри – один із символів Дніпропетровщини. Але сюрпризи на цьому не закінчилися. В рамках конкурсу було вручено особливі відзнаки:

від департаменту фізичної культури і спорту, сім’ї та молоді облдержадміністрації – Катерині Роженко (м. Севастополь, АР Крим) та Ігорю Сіліврі (м.Чернівці);

від обласної бібліотеки для молоді ім. М.Свєтлова – Олександрі Усмановій (м.Черкаси) і Тамілі Тарасенко (м. Гуляйполе, Запорізька обл.);

від шеф-редактора часопису «Борисфен» Фіделя Сухоноса – Анні Ніколаєнко (Криворізький р-н, Дніпропетровська обл.) та Андрію Гуменчуку (Вінниця);

від обласної ради організації ветеранів України – Олександрі Калиновській (м.Дніпропетровськ).

 

На цьому офіційна церемонія завершилася, але... фінал такого конкурсу обов’язково стає початком для чогось іншого, можливо, не менш значущого в житті кожного з тих, хто приймав участь у ньому. Тривалий майстер-клас, який було розпочато оглядами членів журі підчас проведення конкурсу, продовжився у мальовничому куточку на березі Самари, на території дитячого центру соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я», який запросив нас у гості, створивши неперевершену атмосферу для творчого спілкування.

Ввечері відбулися майстер-класи під керівництвом Ольги Рєпіної, Людмили Скорини та Світлани Талан, підчас і після яких автори та ті, хто оцінював їх твори протягом конкурсного відбору, змогли поділитися враженнями, обговорити окремі роботи та напрямки сучасної літературної творчості.

А вранці, після сніданку, всі учасники повернулися до Дніпропетровську, де відбувся радіо-марафон на Дніпропетровському державному обласному радіо; організований редакцією газети «Днепр Вечерний» круглий стіл; подорож стежками творчості письменників нашого краю у музеї «Літературне Придніпров’я», провідником у якій стала директор музею Олена Аліванцева.

Пізніше всі бажаючі змогли прогулятися Дніпропетровськом, побачити центральний проспект та головні міські парки, сакральне місце, зображене, зокрема, і в творах фіналістів – Монастирський острів, та найдовшу в Європі набережну.

Наостанок хочеться висловити сподівання, що завдяки спонсорській підтримці родини письменниці Олександри Кравченко (Девіль) Всеукраїнська літературна премія стане щорічним конкурсом, доброю традицією, яка не тільки об’єднуватиме творчий люд з усієї України, але й дозволить нам поступово відкривати нових цікавих письменників та доносити до читачів якісні, захоплюючі твори. Саме такі, які своєю діяльністю та творчістю пропагувала Олександра Петрівна Кравченко.

 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери