Re: цензії

19.08.2022|Михайло Жайворон
Мертві поети сраму не імуть
05.08.2022|Тетяна Дігай, Тернопіль
Енциклопедична трилогія про Чортків
05.08.2022|Валентина Семеняк, письменниця
Чому? Навіщо? За що?
Режисерка жовтого катарсису
31.07.2022|Людмила Даниленко
«Якщо на селище напали чужі…». Читайте «Чорний хліб» Фоззі
29.07.2022|Ярослав Мотика, скульптор, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка
Можна лише дивуватись, що є такі поети як Ігор Павлюк
20.07.2022|Василь Кузан
Час усвідомити
12.07.2022|Альона Радецька, Хмельницький
«Картка Марії» Олександра Козинця як можливість самопізнання
12.07.2022|Василь Кузан
Епоха Павлюка
21.06.2022|Марина Сушко
Шамани слова
Головна\Події\Культура

Події

25.09.2014|21:49|Віталій Леус

Письменник і журналіст Сергій Дзюба відсвяткував золотий ювілей

У Сергія Дзюби – немало друзів, тож він відзначав своє п’ятдесятиліття в рідному Чернігові чотири дні поспіль.

У день народження отримав, зокрема, вітання від голови Спілки болгарських письменників Бояна Ангелова. Видатний літератор із сонячної балканської країни нагородив Сергія та його дружину – поетесу, журналістку й науковця Тетяну Дзюбу почесними грамотами Спілки болгарських письменників і нагрудними знаками «Золотий Пегас». Сергія відзначено «за визначну літературну і перекладну діяльність, а також пропаганду болгарської літератури в Україні й світі», а Тетяну – «за визначну літературну та наукову діяльність». Ювіляр щиро подякував за нагороду: «Болгарія – завжди в моєму серці!». Дійсно, співробітництво між чернігівським подружжям та колегами-друзями з Софії і Варни, зі Слов’янською літературно-мистецької Академією, яку очолює Елка Няголова (вона також долучилася до теплих вітань) стрімко розвивається. 

Цього ж дня голова Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України Олена Конечна вручила Сергієві почесну грамоту НСПУ: і за творчість, і за численні імпрези, які постійно, практично щотижня, організовує наш земляк на Придесенні (чого вартий лише приїзд до Чернігова й Ніжина п’ятьох відомих літераторів зі Словенії!), і за ґрунтовні рецензії на книжки колег та висвітлення літературно-мистецьких подій у місцевих, всеукраїнських й зарубіжних ЗМІ.

Білоруська письменниця Лілія Бондаревич (Черненко) присвятила ювілярові вірша. Привітали його й співробітники Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського та правнук класика Ігор Коцюбинський; герой документального роману Сергія Дзюби «Доля Людини. Микола Дейкун», який тільки-но побачив світ, відомий лікар, депутат обласної ради Микола Дейкун; керівник Клубу творчої інтелігенції «Оберіг-Чернігів», що об’єднує талановитих митців, Ольга Качановська; голова Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України Анатолій Тютюнник; головний редактор Чернівецького видавничого дому «Букрек» Микола Максимець; відомий письменник, Шевченківський лауреат Василь Слапчук; видатний болгарський поет Димитр Христов та його дружина – українка Анна Багряна; головний редактор «Української літературної газети» Михайло Сидоржевський; знані письменники: Ігор Павлюк, Євген Баран, Іван Андрусяк, Сергій Пантюк, Дмитро Чистяк, Тетяна Винник…  

Запам’яталося й вітання від циганського барона Чернігівської області, голови громадської організації ромів «Черген» та циганського ансамблю Петра Главацького (він і сам прекрасно співає під нерозлучну гітару). До речі, Петро Володимирович переклав вірші Сергія і Тетяни Дзюби ромською (циганською) мовою.

Також ювіляру зичили здоров’я й усіх гараздів понад 150-ти друзів-письменників із багатьох країн світу. А мешканка Італії Людмила Шутько виступила на ювілейному творчому вечоріСергія Дзюби в обласній науковій бібліотеці імені В. Короленка. Власне, ця імпреза завершувала урочистості.

Було велелюдно (повний зал!), гарно й зворушливо. На свято завітав голова обласної ради Микола Звєрєв – подарував букет розкішних троянд і ошатну картину із зображенням стародавнього Чернігова. Керівник області говорив про добрі справи ювіляра, який пропагує рідне Придесення на увесь світ. От мешкав собі в Швеції відомий письменник Ак Вельсапар і, відверто кажучи, не надто переймався Україною. Але торік він познайомився зі своїм колегою з Чернігова, і Сергій Дзюба переклав твори громадянина Швеції українською мовою й опублікував їх у провідних вітчизняних часописах, а потім ще й видав тут книжку оповідань Ак Вельсапара «Смарагдовий берег». Щасливий скандинавський літератор прилетів на презентацію своєї книжки в Україну, урочисто отримав міжнародну нагороду – літературну премії імені Миколи Гоголя «Тріумф», побував на нашому Шевченківському святі й став щирим другом України. І коли розпочалася військова агресія Росії, він виступив на захист нашої держави і зараз активно розповідає людям на Заході правду про Україну.

«Це – лише один такий чудовий приклад, а їх, знаю, багато, адже Сергій отримує щодня по 10-15 листів від приятелів із різних країн; і його друзі – це водночас друзі України! Це – дуже важливо, бо завдяки такому співробітництву національна еліта в різних державах світу дізнається правду про нашу Україну, – наголосив Микола Звєрєв. – А ще мене вражає його працелюбність – читаю його книжки та численні матеріали в ЗМІ й думаю, як одна людина може стільки всього встигнути; а він же, крім того, дуже багато читає – по книжці щовечора! Власне, Чернігів – це не лише величні собори, стародавні Вал та Болдина гора, сучасна Красна площа та мальовничий центральний міський парк культури. Це – в першу чергу, талановиті люди, які живуть і творять на Придесенні».

Заслужений артист України, актор Чернігівського Молодіжного театру Олексій Биш натхненно декламував зі сцени вірші Сергія Дзюби. Поет Анатолій Покришень прочитав творчу присвяту ювілярові. А обласний академічний народний хор (керівник – заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур) та лауреати міжнародних фестивалів авторської пісні Інна й Тетяна Чабан проникливо виконали пісні Сергія, одну з яких – «Білі ангели» – він створив на вірші своєї дружини Тані. Тобто на творчому вечорі ювіляра було представлено не лише як відомого письменника, а й цікавого композитора.

Голова Літературної спілки «Чернігів», головний редактор журналу «Літературний Чернігів» Михась Ткач вручив Сергієві Дзюбі почесну грамоту Національної спілки журналістів України. Оригінальними були й вітання від видатного письменника, Шевченківського лауреата, головного редактора газети «Гарт» Дмитра Іванова, директора обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Короленка Інни Аліференко та співробітниці бібліотеки Валентини Куценко(організаторів цього ювілейного вечора), завідувача відділом Чернігівської міської бібліотеки імені М. Коцюбинського Світлани Брагінець, завідувача бібліотечним пунктом Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Любові Іконникової, керівника студії східних танців «Бархан» Любові Василенко, ветерана журналістики Лариси Махіної, друзів ювіляра – знаної родини Грицюків (письменниці, художниці, архітектора Олени Грицюк та її батьків, викладачів університету, – Наталії Ігорівни й Віталія Юхимовича)…

Відомий художник Іван Пенський подарував ювілярові чудову картину. А на завершення вечора Сергій Дзюба читав власні вірші та нові переклади українською творів своїх друзів – видатних зарубіжних поетів.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери