Головна\Події\Культура

Події

24.04.2013|10:15|Буквоїд

«Орієнтація на місцевості» в Національному художньому музеї

15 травня о 18.00 в Національному художньому музеї України (вул. М.Грушевського, 6) відбудеться відкриття виставкового проекту «Орієнтація на місцевості».

 

Нам лише здається, що світ навколо давно відомий та описаний. Насправді він ще чекає свого мистецького осмислення. Нова країна на мапі Європи з великим історичним минулим – Україна – і сьогодні залишається невідомою й загадковою, як для громадян світу, так і для власних мешканців. Її ще потрібно розгадати, розкодувати приховані в ній символічні послання. Головний парадокс глобалізації: що більш уніфікованим стає світ, то важливіші для нього відмінності, змісти, які несуть в собі ландшафти – місця зустрічей просторів і подій. Історія розгортається на місцевості, а тому пейзаж є соціальним. Тим більше, що й він не «стоїть на місці», постійно змінюється, в ньому утворюються нові локуси, нові території напруги, де «в просторі ми прочитуємо час».

Український пейзаж – це історія, географія і політика. Він постає з мозаїки культурних стереотипів, суспільних дискусій, особистих візій і соціальних протиріч. Головне гасло нашого часу – «Схід і Захід разом» – фіксує проблему країни, де за кожним її регіоном – власний історичний шлях і досвід, своє непросте сьогодення.

Художній проект «Орієнтація на місцевості» по-своєму представляє сучасний український простір, з його правдами і вигадками, мріями і реальністю, з чудовою природою, подарованою нам долею, і наслідками її безпорадного використання. Через сучасне мистецтво: твори живопису, графіки, фото та відео – він розгортає захоплюючий діалог з глядачем про «найголовніше»: нашу країну в її минулому і теперішньому, закріпленому в природному та рукотворному пейзажі навколо нас. Учасники виставки – широко відомі та молоді українські художники різних творчих спрямувань. Їхнє бачення «світу навколо» – емоційне і аналітичне, критичне та іронічне, але завжди особистісне і зацікавлене. Їхнє мистецтво, багатозначне, яскраве, відкрите для роздумів та дискусій, здатне долати омани інформаційних шумів, звертаючись своєю образною мовою до кожного з глядачів.

 

В проекті візьмуть участь: А. Войтенко, А. Криволап, О. Клименко, О. Тістол, В. Сидоренко, Р. Мінін, М. Скугарєва, М. Маценко, М. Вайсберг, П. Маков, Л. Наконечна, І. Гайдай, В. Марущенко, Т. Сільваші, О. Животков, О. Сай, І. Гусєв, Г. Зіньковський, П. Керестей, Ю. Соломко, О. Чепелик, І. Гільбо, А. Савадов, Н. Білик, В. Цаголов, С. Рябченко, М. Куликовська



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

14.07.2025|09:21
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року


Партнери