Головна\Події\Культура

Події

17.10.2012|12:22|Буквоїд

Виставка Катерини Ткаченко у галереї «АВС-арт»

23 жовтня о 18.00 в галереї «АВС-арт»(вул. Воздвиженська, 10-Б) відбудеться відкриття виставки КатериниТкаченко «Квіти серця».

Творчість молодої харківської художниці Катерини Ткаченко ґрунтується на українській мистецькій традиції. В її роботах – дивовижно тонке відчуття національної культури: в сільському краєвиді – «наївне» мистецтво, в портретах – народна ікона й парсуна, в сакральних сюжетах – неовізантійська іконічна манера українських художників-модерністів. Декоративність і символізм бароко поєднуються з лаконічною глибиною школи бойчукістів.

У своїх творах Катерина Ткаченко робить акцент на духовності, на філософських роздумах про людину та її внутрішній світ, тому саме нематеріальне – домінантне в її живописі та графіці. Працювати в мистецтві, залишаючись собою; відкинувши штучне, руйнівне, прийти до гуманістичних цінностей творчості. На цих засадах базується доробок художниці, серед якого – твори, присвячені Григорію Сковороді, цикли «Сни квітневого лісу» й «Живопис. Жінка».



Художниця підкреслює, що часто в її роботах квіти – це символ творчості, а квіти серця – загалом мистецтво. Серія живописних творів «Квіти серця», що експонується в «АВС-арт», представляє авторське бачення мистецтва й художника в ньому. Катерина Ткаченко «вписує» у символістичні флористичні мотиви свої автопортрети – так роботи серії стають особистісним одкровенням авторки про себе як про художницю й про мистецький світ, який її оточує, своєрідним психологічним портретом творчої особистості у творчому процесі.

«Світ, із якого приходять ідеї, – невичерпний і вічно новий. Минають століття, а суть людини лишається незмінною. Любов, кохання, краса, життя, смерть, – чи вигадано щось нове, чого б не було у віках? Коли я почала живопис квітів – відчула, що потрапила до інформаційного шару, який може розповісти, як малювали народні майстри, як творили маляри періоду бароко. Я відчула, що це живе, це те, що я маю говорити сьогодні. Мені здається, зараз людям, трохи втомленим шаленим життям, як і завжди, необхідне повернення до себе, до духовності, до миру й любові».

Катерина Ткаченко

Про авторку

Народилася 1980 р. в Харковi. Закінчила Харкiвське художнє училище та Харківську державну академію дизайну та мистецтв, спеціалізація – монументальний живопис у майстерні історичного живопису В.Гонтаріва. Член Молодіжного об’єднання НСХУ.

2010 р. оформила Харківський літературний музей розписами за темою «Григорій Сковорода – мандрівка за щастям».



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

14.07.2025|09:21
V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року


Партнери