
Re: цензії
- 14.09.2025|Тетяна Колядинська, м. ДніпроЗа якими правилами “грали” радянські засоби масової інформації
- 03.09.2025|Ольга Шаф, м. Дніпро«Був на рідній землі…»
- 02.09.2025|Віктор ВербичКнига долі Федора Литвинюка: ціна вибору
- 01.09.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиОдухотворений мегавулкан мезозойської ери
- 25.08.2025|Ярослав ПоліщукШалений вертеп
- 25.08.2025|Ігор ЗіньчукПравди мало не буває
- 18.08.2025|Володимир Гладишев«НЕМОВ СТОЛІТЬ НЕБАЧЕНИХ ВЕСНА – ПЕРЕД ОЧИМА СХОДИТЬ УКРАЇНА»
- 12.08.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськПолтавська хоку-центричність
- 07.08.2025|Ігор ЧорнийРоки минають за роками…
- 06.08.2025|Ярослав ПоліщукСнити про щастя
Видавничі новинки
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
- Сергій Фурса. «Протистояння»Проза | Буквоїд
- Мар’яна Копачинська. «Княгиня Пітьми»Книги | Буквоїд
- "Моя погана дівчинка - це моя частина"Книги | Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
Події
Виставка Олексія Литвиненка в галереї «АВС-арт»
8 листопада о 18.00 в галереї «АВС-арт» (вул. Воздвиженська, 10-Б) відкривається виставка Олексія Литвиненка «Стежками споглядання».
Маючи за зразок деперсоналізованого вчителя природу, за законом подібності, Олексій Литвиненко тяжіє до відтворення гармонії існування, яку відчуває дуже гостро. Його цікавить внутрішній рух у часі, схожий на цикл життя рослин, де зовнішня трансформація є наслідком глибинних змін. О.Литвиненко поєднує рух і час, надаючи перевагу часу як цілісному буттю. Вдосконалюючи техніку, майстер мінімалізує директивне втручання в колірні стосунки. Взаємодія, взаємопроникнення розведених лаком прозорих шарів, утворення часто-густо неочікуваних, неповторних кольоросполучень є справою часу з випадком, а не повністю контрольованим процесом. Можливо, тому деякі картини в Олексія пишуться й «ростуть» роками. Це надає ілюзію «самопроявлення» роботи, створює фантастичне відчуття глибини й надзвичайно переконливу у своїй фактурності поверхню. У живописі Литвиненко досягає світіння з середини. Сутінкове світіння, коли,здається, зливаються небо, земля й вода, за художником - це справжній часправдивого змісту речей.
Гранично притишуючи власний«голос» у самому кадрі картини й у назві, Олексій Литвиненко уникає підсумків, зупиняється на порозі рефлексії. Авторська точка фокусу, крізьяку сприймається світ, променить любов´ю й радістю від безмежності проявівжиття.
«Стежками споглядання» - це перша ретроспективна виставка О.Литвиненка за останні кілька років, де будуть представлені роботи починаючи з кінця 1990-х та кілька зовсім нових полотен. Глядач, слідом за автором, пройде «Стежками споглядання», які ведуть до спокійногожиття-в-собі незмінних «героїв» художника - комах, земноводних, рослин, води та краєвидів.
Про автора
Народився 1961 року. 1985-го закінчив Київський державний художній інститут. Член Національної спілкихудожників України. Живе і працює в Києві. Роботи мистця успішно експонувалисяв Німеччині, Франції, Швейцарії, Швеції, Австрії, Литві, Словаччині, Канаді та США.
Виставка працює по 26 листопада з 11:00 до 19:00, окрім неділі та понеділка. Вхід – вільний.
Коментарі
Останні події
- 11.09.2025|19:25Тімоті Снайдер отримав Премію Стуса-2025
- 10.09.2025|19:24Юліан Тамаш: «Я давно змирився з тим, що руснаків не буде…»
- 08.09.2025|19:3211 вересня стане відомим імʼя лауреата Премії імені Василя Стуса 2025 року
- 08.09.2025|19:29Фестиваль TRANSLATORIUM оголосив повну програму подій у 2025 році
- 08.09.2025|19:16В Україні з’явилася нова культурна аґенція “Терени”
- 03.09.2025|11:59Український ПЕН оголошує конкурс на здобуття Премії Шевельова за 2025 р
- 03.09.2025|11:53У Луцьку — прем’єра вистави «Хованка» за п’єсою іспанського драматурга
- 03.09.2025|11:49Літагенція OVO офіційно представлятиме Україну на Світовому чемпіонаті з поетичного слему
- 02.09.2025|19:05«Пам’ять дисгармонійна» у «Приватній колекції»
- 27.08.2025|18:44Оголошено ім’я лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка-2025