Re: цензії

09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
Головна\Події\Культура

Події

25.02.2011|08:11|Буквоїд

Виставка Олександра Дубовика в Художньому музеї

Сьогодні 25 лютого о 18.00 в Національному художньому музеї України (вул. М.Грушевського, 6) відбудеться відкриття ретроспективної виставки Олександра Дубовика.

Виставка познайомить глядача із кращими ретроспективними живописними та графічними творами останніх десятиліть видатного українського художника Олександра Дубовика. Більше шестидесяти творів живопису і графіки увійшли до її експозиції. Вернісаж, присвячений  80-річчю художника, має на меті повніше ознайомити публіку з кращими творами митця.

Олександр Дубовик – один із провідних митців України. Художнє живописне обдарування він щасливо поєднує з цікавою інтелектуально-теоретичною працею. Він має велику кількість друкованих творів, в яких він напрочуд зважено і послідовно викладає свої концептуальні знахідки.

Його творчість - яскрава сторінка в історії українського сучасного образотворчого мистецтва другої половини ХХ століття,
вирізняється програмною концепційністю своїх художніх інтенцій. Він поєднує в собі образне віддзеркалення складних колізій часу, глибоку укоріненість в національній культурі і продовження визначних традицій мистецтва XX століття з його аналітичним напрямком, що пов´´язаний із супрематизмом і геометричною абстракцією, створюючи, тим самим, своєрідну модель "національного постмодернізму". Його твори існують на межі фігуративного і нефігуративного живопису, своєрідно поєднуючи декоративність і інтелектуальність, конструктивну побудованість і емоційну насиченість, характерну "оповідність" і тяжіння до граничної узагальненості знаку. Його власна авторська стилістика, відпрацьована протягом десятиліть, не виключає властивого трансавангарду, іронічного еклектизму, що присутній в його  творах на рівні самої художньої ідеї, а не формального втілення. Так формується особлива змістовна багатовимірність, багатошаровість творів, що обертається до глядача то рафінованим естетизмом, то насиченою семантичністю, то яскраво кольоровою драматургією, то карколомною просторовістю, прозорими алегоріями чи складно-асоціативною метафирічністю, через що сприйняття твору наближується до прочитання своєрідного палімпсесту - "літопису простору", де поєднуються часи, відстані, образи...

У його композиціях присутній сюжет, "історія", трактована як певна пластична дія з персонажами, в ролі яких виступають створені художником знаки-символи: "ніки", "тріумфатори", "фантоми", "карнавали" та інше. Напрочуд цілісне, зважене мистецтво О.М. Дубовика розкриває свою самобутність у співставленні із широким світовим контекстом, чому сприяє його активна виставкова діяльність за кордоном і в межах України. А також присутність його творів в колекціях ряду визначних музеїв та галерей світу.

Настрій відкриття створюватиме музичний колектив з Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери