Re: цензії

16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
Головна\Події\Книжковий ринок

Події

13.10.2011|08:54|Буквоїд

Син Михайла Стельмах звинувачує ТОВ «Сакцент Плюс» у крадіжці творів батька

Дмитро Стельмах, син українського письменника Михайла Стельмаха, судиться із київським ТОВ «Сакцент Плюс», які, за його словами, порушили його права.

Як розповів Дмитро Стельмах «Буквоїду», 2005 року видавці без його дозволу надрукувало книжку вибраних творів його батька тиражем 20 000 примірників, вартістю 70 гривень за примірник.

«Я випадково дізнався про це минулого року, - розповідає Дмитро Стельмах. - Видавництво працює на держзамовленнях, тобто наклад викупається і продається у бібліотеки (Парламетську, зокрема). Авторське право на видання творів Михайла Стельмаха належить трьом спадкоємцям - мені, моїй сестрі та моєму брату (загинув 2001 року). Авторське право спільне, тобто жоден із спадкоємців не має права здійснювати видання творів Стельмаха без згоди усіх сторін. Я звернувся із позовом до Оболонського райсуду м. Києва із проханням стягнути компенсацію, а також накласти заборону на подальший випуск та реалізацію творів Михайла Стельмаха без моєї згоди, керуючись статтями Закону про авторські та суміжні права. Відповідач у своїх поясненнях вдався до одного аргументу: мене шукали, не знайшли, а відтак вирішили друкувати твори мого батька без моєї згоди, маючи згоду лише моєї сестри. Чи значить це, що я, скажімо, не знайшовши власника якогось «Мерседеса», можу сідати за його кермо і їхати куди заманеться?

Для прикладу: видавництво «Український письменник», коли 2003 року видавало твори мого батька, звернулося до мене із проханням дати дозвіл на друк вибраних творів Михайла Стельмаха, яке і отримало.

23 вересня цього року суд за головування судді О.В.Диби вирішив: позовні вимоги Стельмаха Д.М. до товариства з обмеженою відповідальністю «Сакцент Плюс» про поновлення порушених авторських прав, припинення дій, що порушують авторське право та стягнення компенсації залишити без задоволення. Судові витрати покласти на Дмитра Стельмаха. Утім, той вже подав апеляцію на це рішення суду.

«Закривши очі на протизаконний друк творів,  на отримання видавництвом незаконного великого прибутку, не кажучи вже про компенсацію мені, суд дає повний карт-бланш видавництву (та і всім іншим охочим) і надалі, порушуючи закон, видавати і розповсюджувати без моєї згоди твори Михайла Стельмаха, а «Сакцент Плюс» саме і має намір в подальшому так чинити (згідно із інформацією на 4-ій сторінці обкладинки виданої книжки)», - каже Дмитро Михайлович.

P.S.  «Буквоїд» готовий надати слово представникам ТОВ «Сакцент Плюс» для роз´яснення ситуації, яка склалася із виданням творів Михайла Стельмаха.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери