Re: цензії
- 08.01.2026|Оксана Дяків, письменницяПоетичне дерево Олександра Козинця: збірка «Усі вже знають»
- 30.12.2025|Ганна Кревська, письменницяПолотна нашого роду
- 22.12.2025|Віктор Вербич«Квітка печалі» зі «смайликом сонця» і «любові золотими ключами»
- 22.12.2025|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ«Листи з неволі»: експресії щодо прочитаного
- 20.12.2025|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськЕкспромтом
- 20.12.2025|Валентина Семеняк, письменницяДуже вчасна казка
- 11.12.2025|Ольга Мхитарян, кандидат педагогічних наукПривабливо, цікаво, пізнавально
- 08.12.2025|Василь КузанКрик відчаю
- 02.12.2025|Василь КузанНі краплі лукавства
- 27.11.2025|Василь КузанNobilis sapientia
Видавничі новинки
- Олександр Скрипник. «НКВД/КГБ проти української еміграції. Розсекречені архіви»Історія/Культура | Буквоїд
- Анатолій Амелін, Сергій Гайдайчук, Євгеній Астахов. «Візія України 2035»Книги | Буквоїд
- Дебра Сільверман. «Я не вірю в астрологію. Зоряна мудрість, яка змінює життя»Книги | Буквоїд
- Наомі Вільямс. «Пацієнтка Х, або Жінка з палати №9»Проза | Буквоїд
- Христина Лукащук. «Мова речей»Проза | Буквоїд
- Наталія Терамае. «Іммігрантка»Проза | Буквоїд
- Надія Гуменюк. "Як черепаха в чаплі чаювала"Дитяча книга | Буквоїд
- «У сяйві золотого півмісяця»: перше в Україні дослідження тюркеріКниги | Буквоїд
- «Основи» видадуть нову велику фотокнигу Євгена Нікіфорова про українські мозаїки радянського періодуФотоальбоми | Буквоїд
- Алла Рогашко. "Містеріум"Проза | Буквоїд
Літературний дайджест
Про ціну і зло: Чому варто прочитати «Бестселер у борг»
Для мене творчість Юлії Чернінької займає окрему, ні з ким не схожу нішу в сучасній українській літературі. Навіть не знаючи, хто автор роману, я впізнала б її твори з першої сторінки.
Думаю, це завдяки лише їй притаманній манері написання, яка переносить читача на терени давнього Львова і затягує в лабіринт заплутаних вуличок. Від її творів пахне кавою, дощем та ароматною випічкою. Здається, я навіть чую тихеньку мелодію Скрябіна : " То є Львів чудовий, вуйко ґоноровий, я тішуся, що з вами ходжу цими вулицями. То є Львів старенький, мудрий, сивий дядько, кожному залишить кавалочок на згадку..." Ну-у-у дуже атмосферно!
Перше, що вразило - чудова обкладинка, яку так приємно було роздивлятися і тримати в руках, красивий зріз, зручний для читання шрифт. Не повірите, але цю книгу ми прочитали з чоловіком протягом одного дня (добре, що лив дощ, а ми трохи хворіли): я зранку і до вечора, а чоловік за вечір і якусь частину ночі (я вже спала, тому не знаю коли завершив). Ото вже було що обговорити зранку за сніданком!
Від неї насправді відірватися було важко.
Сподобалася мораль книжки, яка полягає в тому, що нічого в цьому світі не буває просто так, безкоштовно, за все потрібно платити. І не завжди ціна, яку сплачуєш тобі подобається. А маленькі гріхи ведуть до великого зла, з полону якого вирватися завжди не просто.
"Зло завжди щось пропонує, натомість потім забирає все".
Роман був анонсований, як такий, що занурює в атмосферу жаху, але, насправді, таким мені не здався. Моторошним - так! Захопливим - безперечно! Але зовсім не схожим на якісь "жахастики". Тому, той, хто через анотацію побоявся читати "Бестселер у борг" - рекомендую не вагатися, а все ж дозволити собі мандрівку до Міста Лева, щоб трошки "полоскотати нерви" новим твором чудової української письменниці.
На жаль, кінець книги залишився для мене якимось відкритим. Або в цьому і був задум авторки, щоб кожен читач міг додумати подальшу долю Ендрю Крамера, або нам слід чекати продовження історії...навіть не знаю, до якого з цих варіантів я схиляюся більше.
Юлія Чернінька. Бестселер у борг. Львів: Видавництво Старого Лева, 2025. - 352 с.
Василина Чорнобай
Додаткові матеріали
- Юлія Чернінька. "Бестселер у борг"
- Юлія Чернінька: Пишу серію казок про лицаря Смарагдієвого ордену, мрію про екранізацію
- Юлія Чернінька стала лауреатом Міжнародної літературної премії ім.Гоголя
- «Книжка року’2024»: Тиждень книжкової моди. Лідери літа у номінації «Красне письменство»
- «Книжка року ’2020». Лідери літа. Короткі списки
- 5 книг з крутими сюжетами, які триматимуть у напрузі до самого кінця
- Трилер «Називай мене Клас Баєр» почався з повідомлення від аноніма
- Кінець світу, або Смертельний спадок
- Анатомія ненависті, спадок на кістках, полювання на відьом – 5 книг про те, чому "вони" діють так, а не інакше
- Ігор Бондар-Терещенко. «Свідзінський vs Свенціцький, або Як насправді треба читати роман «Спадок на кістках» Юлії Чернінької»
- Читати про війну. Сім нових книг, які варто мати в своїй бібліотеці
- Ігор Бондар-Терещенко. «Кошмар на вулиці Коперника»
- Що почитати: три львівські трилери, які вас вразять
- Львівський трилер, котяче чтиво і чого не вчать у школі – 5 книг, які вас врятують
Коментарі
Останні події
- 07.01.2026|10:32Поет і його спадок: розмова про Юрія Тарнавського у Києві
- 03.01.2026|18:39Всеукраїнський рейтинг «Книжка року ’2025». Довгі списки
- 23.12.2025|16:44Найкращі українські книжки 2025 року за версією Українського ПЕН
- 23.12.2025|13:56«Вибір Читомо-2025»: оголошено найкращу українську прозу року
- 23.12.2025|13:07В «Основах» вийде збірка українських народних казок, створена в колаборації з Guzema Fine Jewelry
- 23.12.2025|10:58“Піккардійська Терція” з прем’єрою колядки “Зірка на небі сходить” у переддень Різдва
- 23.12.2025|10:53Новий роман Макса Кідрука встановив рекорд ще до виходу: 10 тисяч передзамовлень
- 22.12.2025|18:08«Traje de luces. Вибрані вірші»: остання книга Юрія Тарнавського
- 22.12.2025|10:4526 грудня Соломія Чубай запрошує львів’ян на концерт “Різдво — час вірити в Дива”
- 20.12.2025|12:27Ілларіон Павлюк презентує у Києві «Книгу Еміля»
